FC Elva II võitis Põltsamaad 4:0 ja püsib kolmanda koha konkurentsis

20.vooru kohtumisele sõitis FC Elva II täpselt 11 mängijaga. Selles mängus ei saanud kaartide tõttu osaleda Veiko Kütt, Taavi Aasmäe, Kaarel Tinn ja Kaarel Tani. Vaatamata muredele tegi meeskond hea esituse ja võitis kindlalt 4:0. Väravad Raido Kuus 2, Soonberg ja Kerro. Kuna Põlva FC Lootos õhtul kaotas, siis pole liigas kõik veel selge.
19.09.2010 kell 12:00 III-liiga Lõuna 20.voor, Põltsamaa staadion
Põltsamaa JK Sport - FC Elva II 0:4 (0:2)
Väravad: 6.,13. Raido Kuus, 74. Soonberg, 90.+2.Kerro
Hoiatused: 30. Pent, 77. Seeman, 90.+1. Paumets
Eemaldamised: 34. Tali
Kohtunik: Andreas Vaks
Abikohtunikud:
Pealtvaatajad : 15

FC Elva II: Arvo Käkk, Andreas Tobreluts, Mihkel Kuresoo, Veiko Haan, Kaupo Süld, Henry Eichelmann, Tarmo Kerro, Evert Soonberg, Karl Bussov, Rando Kuus, Raido Kuus

FC Elva astus Põltsamaa vastu mõningate muudatustega, keskkaitses mängis Kaupo Süld ja paremkaitsja Rando Kuus mängis ründajana. Esimestest minutitest peale kontrollis kohtumist FC Elva II, kui juba 6.minutil lükkas Raido Kuus väravavahi tõrjutud palli väravasse. Raskusi tekitas väravavahile Bussovi kauglöök. 13.minutil lõi FC Elva II seisuks 2:0, Kerro löögi väravavaht tõrjus, aga taas näitas head ründaja vaistu Raido Kuus lüües palli peaga väravasse. 34. minutil eemaldati vastaste mängija Tali vägivaldse käitumise eest. Peale seda kandus mäng täiesti Põltsamaa väljakupoolele. Esimesel poolajal rohkem väravaid ei löödud.
Teine poolaeg jätkus sealt, kus pooleli jäi. FC Elva II ehitas rünnakuid ja Põltsamaa kaitses oma värava lähistel. Kuna väljak oli lühike ja kitsas, siis tekkis kaitsest läbi pääsemisega raskusi. Kolmandat väravat tuli oodata kaua, aga see oli seda väärt. Soonberg ja Kuresoo mängisid kenasti kokku ja esimene pääses väravavahiga 1 vs 1 ning lükkas palli külmavereliselt väravasse. Põltsamaa ainukese hea olukorra eest hoolitses Kukke, kelle löögi Käkk tõrjus. Mängule pani punkti Kerro löök, mis oli väravavahile püüdmatu.
Kuna õhtuses mängus Põlva FC Lootos kaotas 1:2 FC Otepääle, siis püsib meeskond veel kolmanda koha konkurentsis. Teoreetiliselt on ka üleminekumängudel pääsemine võimalik. FC Elva II peab võitma viimased kohtumised. JK Kotkad peavad kaotama JK Luunjale ja FC Otepääle. FC Lootos peab kaotama ühe kohtumise, et kõik FC Elva kasuks ümber pöörata.

Järgmine kohtumine toimub 26.septembril kell 12:00 FCF Järva-Jaani SK vastu Kasekopli staadionil.

Valga FC Warrior II - Jõgeva SK Noorus 96 2 : 2
Viljandi JK Kotkad - FCF Järva-Jaani SK 4 : 0
FC Tabivere - EMÜ SK 3 : 4
Põlva FC Lootos - FC Otepää 1 : 2
Tartu Ülikool Fauna - JK Luunja 3 : 4