Hooaja esimese "derby" võitis FC Otepää

FC Elva II vs FC Otepää 1:2 (Tani ja Bussov võitlemas)

Pühapäeval, kell 12:00 toimus Põlvas III liiga Lõuna esimese vooru kohtumine FC Elva II ja FC Otepää vahel. Eelmisel hooajal kohtuti kahel korral, siis suutis FC Elva II teenida 3:3 viigi ja sügisringis 3:1 võidu. Seekord tuli vastu võtta väga valus 1:2 kaotus.
Pealtvaatajad: 8

Mõlemad võistkonnad olid kohtumisele tulnud parimate koosseisudega ja oodata oli tulist andmist.
Mäng algas paremini FC Otepääle, kui suudeti elvakatele surve peale panna. Mõne aja möödudes pääses löögile Priit Lehismets, kelle löögi Arvo Käkk jalaga tõrjus. Peale seda FC Elva II leidis oma mängurütmi ja ehitati rünnakuid. Kahel korral pääses terava nurga alt löögile Juri Sirokov, sooritused lendasid küljevõrku. Bussovi sooritatud tugev karistuslöök lendas otse väravavahi pihta. Tarmo Kerro pääses Otepää väravavahiga üks ühe vastu, kuid kpntrollis palli halvasti ja head löögivõimalust ei suutnud luua. Hoopis külalised asusid mängu 44.minutil juhtima, kui FC Elva II eksis mängu alustamise faasis söötudega ja Martin Teder saatis lahtiseks jäänud mänguvahendi täpselt värava ristnurka.
Teist poolaega alustasid paremini elvakad, Otepää väravavahi ja kaitsja vahelisest segadusest pääses peaga löögile Priit Dedov, õnnetuseks lendas löök latti ja sealt üle värava. FC Elva II surus peale oma mängu ja Otepää vastas kiirrünnakutega. Ühest kiirrünnakust pääses ohtlikult löögile Martin Teder, aga Arvo Käkk liikus väga hästi vastu ja tõrjus löögi üle otsajoone. 70.minutil kasvatas FC Otepää oma eduseisu kahe väravaliseks, peale karistuslööki pääses karistusalas löögile Indrek Koser, kes lahtise palli tühja väravasse kõksas. FC Elva ei murdunud vaid asus üha julgemalt ründama, viimased viisteist minutit pommitasid Elva kaitsjad pikki palle Otepää karistusalasse, kuid enamus pallidest langes pikkade keskkaitsjate saagiks. Ühele kaitsjate puhtaks löödus pallile sai jaole Bussov, kelle tugev löök 22-23 meetrilt väravaposti raksatas! Mõned hetked hiljem said elvakad värava, Aasmäe mängis karistusalas osavalt löögile Raido, kes palli väravavahist mööda lükkas. Lõpuminutitel tekkinud poolvõimalusi FC Elva II realiseerida ei suutnud ja vastu tuli võtta 1:2 kaotus.