FC Elva kaotas kodus Maardu FC Starbunkerile

FC Elva jäi esimesel poolajal kaotusseisu, aga punktide saamine ei olnud üldse võimatu, sest võimalusi tekitasid mõlemad meeskonnad. Teisel poolajal teenisime punase kaardi, mis tegi olukorra palju raskemaks.
14. mail Elva Linnastaadionil kell 20:00
FC Elva - Maardu FC Starbunker 0:2 (0:1)
Väravad: 28. Konstantin Talavinov, 85. Klimentii Boldõrev.
Hoiatused: 52., 57. Kaarel Tinn, 77. Martin Thomson - 10. Anton Chuikov, 18. Andrei Russak, 45. Konstantin Televinov, 61. Vadim Šalabai, 79. Klimentii Boldõrev.
Pealtvaatajaid: 303

FC Elva: 1-Käkk, 11-Altsaar, 6-Kütt, 3-Thomson, 20-Kumberg, 8-Tinn, 5-Kuus, 9-Joandi, 17-J.Kuresoo, 14-Frei, 19-Tammeorg (57. 15-Samoilov).
Varus:12-Lõhmus, 2-Sikk, 4-Karro, 10-Kõivik, 15-Samoilov, 22-Puusalu, 23-Judin.

Statistika                    I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Ohtlikud rünnakud:      7:10                 7:9                    14:19
Pealelöögid:                 4:6                   2:4                    6:10
Raamidesse:                2:2                   2:3                    4:5
Blokeeritud:                  1:4                   1:0                    2:4
Nurgalöögid:                 3:3                   2:0                    5:3
Vead:                            3:11                 8:14                  11:25
Suluseisud:                   1:1                   0:1                     1:2

I poolaeg

Vastased alustasid aktiivselt ja agressiivselt. FC Elva mängijad jäid võrreldes vastastega esimese kümne minuti jooksul pehmeks. Maardu mehed võitsid suurema osa duellidest ja see aitas neil FC Elva väravale surve tekitada. Seejärel hakkas mäng võrdsemaks muutuma ja esimese poolaja parim võimalus tekkis hoopis FC Elval. Elva mehed mängisid ilusa kombinatsiooni abil ennast vasakult äärelt läbi ja sealt tuli sööt värava ette, kus oli täiesti üksi jäänud Raido Kuus. Raido ei tabanud vasaku jalaga palli piisavalt hästi, et pall väravasse saata ja väga hea võimalus jäigi kasutamata. Vastased kasutasid rünnakuteks peamiselt ääri. Pikad ja täpsed diagonaalid paremale äärele olid kõige ohtlikumad. 28. minutil anti jälle paremalt äärelt tsenderdus karistusalasse. Tagumises postis oli kahevõitlus palli pärast, mille võitis Konstantin Televinov, kes lõi rikošeti abiga palli väravasse.

II poolaeg

Teine poolaeg ei mängitud enam nii lahtist jalgpalli, kui mängu alguses. Kõvem võitlus käis keskväljal, kus tehti palju vigu üksteise takistamisel. 57. minutil muutus raske mäng FC Elva jaoks veel raskemaks, kui Kaarel Tinn teenis oma teise hoiatuse ja läbi selle ka punase kaardi. FC Elva muutis seejärel mänguplaani ja otsis sirgjoonelisemaid lahendusi. Kummalisel kombel tekkisid FC Elval vähemuses mängides isegi paremad võimalused värava löömiseks. Mängu lõpus sahises korra ka vastaste väravavõrk, aga kohtunik tühistas õigusega värava, sest Martin Thomson, kes oli keskkaitsest rünnakule saadetud, mängis väravat lüües palli käega. FC Elva otsis mängu lõpus meeleheitlikult viigiväravat ja see jättis kaitseliini suured augud. Vastased Maardust kasutasid 85. minutil ühe oma vasturünnakutest ära, kui Klimentii Boldõrev lõi värava. Sellega oli kohtumine sisuliselt otsustatud, sest vähemuses kaheväravalisest kaotusseisust välja tulla on peaaegu võimatu.

Mängu väravad:

Esiliiga B tabeliseis:

FC Elva järgmine mäng on juba pühapäeval, kui meeskond sõidab külla Tallinna Kalevi duubelvõistkonnale, keda kodus võideti 5:0.