FC Elva jäi kinnises mängus alla HÜJK Emmastele

Mängus, kus mõlemad meeskonnad tegutsesid väga ettevaatlikult jäi peale HÜJK Emmaste, kes pani oma kogemused maksma ja kasutas oma võimalused ära.
8. juunil kell 13:00 Sportland Arena (Asula 4c)
HÜJK Emmaste - FC Elva  2:0 (1:0)
Väravad: 17. Rivo Reinson, 80. Ergo Reinvald
Hoiatused: 35. Tauri Tursk, 51. Mait Nõmme, 54. Mati Lember
Peakohtunik: Ainar Kuusk
Abikohtunikud: Sander Saga, Rauno Tutk
Pealtvaatajaid: 16

FC Elva: 12-Toom, 18-M. Kuresoo, 6-Kütt, 2-Haan, 4-Bussov, 19-Tammeorg, 7-Kerro (61. 20-Mekk), 15-Samoilov, 9-Joandi (32. 11-Altsaar), 17-J. Kuresoo, 14-Frei.
Varus: 1-Käkk, 10-Kiho, 11-Altsaar, 20-Mekk, 21-Timm.

Statistika                  I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               2:3                   3:3                    5:6
Raamidesse:              1:2                   1:2                    2:4
Ohtlikud rünnakud:     2:6                   4:5                    6:11
Nurgalöögid:               1:1                   1:1                    2:2
Suluseisud:                 2:1                   0:0                    2:1
Vead:                          7:4                   7:6                    14:10

Mängu alustati väga ettevaatlikult

Mõlemad meeskonnad tulid mängima väga ettevaatliku taktikaga. Vastaseid ei pressitud üle väljaku, vaid alates poolelt väljakult. Mõlema meeskonna eesmärk oli vastaste üllatamine vasturünnakutega. Sellise taktika valimine tingis selle, et esimesel poolajal toimus väga vähe põnevat. Mängu esimene ohtlik olukord tekkiski alles 17. minutil, kui keskväljal võidetud õhuvõitluse järel sai kaitseliini taha joosta Rivo Reinson, kes kogenud mängijana ei jätnud võimalust kasutamata ja lõi rahulikult palli täpselt värava tagumisse nurka. Ka järgmine terav olukord toimus FC Elva värava all. HÜJK Emmaste teenis karistuslöögi äärel ja palli taha astus Mati Lember, kes tegi kavala tsenderdust meenutava löögi, mis põrkas vastu Elva värava latti. Elva parim võimalus esimesel poolajal tekkis tänu ründajate töökusele. Kaitsjad pandi tugeva survega eksima ja Andris Altsaar sai selle tulemusena karistusala tagant löögile. Kuigi löök oli korraliku tugevusega, püüdis vastaste väravavaht palli probleemideta, sest pall ledas otse värava keskele.

Teisel poolajal kindlustas HÜJK Emmaste oma võidu

Ka teisel poolajal ei toimunud palju märkimisväärset. Mõlemad meeskonnad alustasid kaitsva taktikaga. FC Elva oli kaotusseisus ja muutis oma mängu järjest ründavamaks, et kaotusseisust välja saada. Mäng viidi küll vastase poolele, aga suurt ohtu vastase väravale ei kujutatud, sest vastaste kaitse töötas hästi. Suurt rolli selles mängis vastaste keskkaitsjate hea esitus. FC Elva proovis viigiväravat püüda ja võttis järjest rohkem riske. Kahjuks maksis see seekord kätte, sest ühe riskantse söödu järel kaitseliinist keskväljale tehti pallikaotus. Meeskond oli laiali ja vastased kasutasid selle kiiresti ära, andes söödu karistusalasse, kus oli vabaks jäänud vastaste ründaja Ergo Reinvald, kellel oli vaja pallile ainult jalg vastu panna, et värav lüüa. Emmaste vajus kaheväravalises eduseisus veelgi madalamale. See muutis mängu FC Elva jaoks veelgi keerulisemaks ja hoolimata kõvast üritamisest jäigi värav löömata. Vastaste taktikaliselt küps esitus tõi neile 2:0 võidu.

FC Elva järgmine kohtumine Esiliiga B-s peetakse juba kolmapäeval kell 19:00, kui Tartu Tamme staadionil võetakse jällegi mõõtu Tartu FC Santose vastu.