FC Elva võttis vähemuses mängides FC Ararat TTÜ vastu võidu.

FC Elva jäi juba 32. minutil vähemusse, kui Martin Thomson sai punase kaardi. Sellest hoolimata suutis FC Elva vastasest üle olla ja mängu võita.
5. oktoobril kell 16:00 Elva linnastaadion (Tartu mnt. 12, Elva)
FC Elva - Tallinna FC Ararat TTÜ  3:1 (2:0)
Väravad: 14., 56. Jürgen Kuresoo, 40. Veiko Kütt - 73. Andrei Antonov
Hoiatused: 12. Tarvo Timm, 16. Andris Altsaar, 22. Deniss Samoilov, 77. Veiko Kütt - 63. Egert Peljo, 66. Margo Parkala, 90. Hans-Kristjan Aasma
Eemaldamine: 32. Martin Thomson
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Jaanus Allas, Marko Liiva
Pealtvaatajaid: 140

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo, 6-Kütt, 2-R. Sikk, 11-Altsaar (90.+1. 4-Kumberg), 3-Thomson, 7-Kerro (83. 20-Mekk), 15-Samoilov (83. 10-Kiho), 8-Tinn, 17-J. Kuresoo, 21-Timm (74. 14-Eichelmann).
Varus: 12-Toom, 4-Kumberg, 10-Kiho, 14-Eichelmann, 20-Mekk, 22-Puusalu.

Statistika                   I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               6:3                   4:5                    10:8
Raamidesse:              3:1                   2:3                    5:4
Ohtlikud rünnakud:     8:5                   4:4                    12:9
Nurgalöögid:               3:0                   2:2                    5:2
Suluseisud:                 1:0                   0:3                    1:3
Vead:                          10:7                 5:3                    15:10

FC Elva mängis vastasest aktiivsemalt

FC Elva mängijad olid mänguks paremini valmis ja läksid palli pärast võitlema jõulisemalt, kui vastased. Tänu sellele saime me pallid kohe pärast kaotamist oma valdusse tagasi. Jõuline stiil tähendas, aga ka seda, et tihti tegid FC Elva mängijad vastaste vastu kerge vea. Kohtunik võttis kindla joone, mis sellist stiili kasutada ei lubanud. 22. minutiks olid seetõttu juba kolm FC Elva mängijat saanud kollase kaardi ja pidid edaspidi ettevaatlikumalt mängima. Samal ajal oli aktiivsest mängustiilist kasu ka, sest just see aitas FC Elval palli võita ja sealt edasi rünnakule minna. Juba 14. minutil läksimegi me kohtumist juhtima, kui vasakult äärelt oli kasutada karistuslöök. Palli taha asus Jürgen Kuresoo ja järgnenud värav oli justkui koopia eelmisel nädalal löödud väravast HÜJK Emmaste vastu. Jürgen tegi terava ja madala löögi tagumise posti peale, mis lendas meeste vahelt otse võrku. 32. minutil muutus olukord FC Elva jaoks palju raskemaks, kui Martin Thomson jäi olukorda natuke hiljaks ja tegi vastase vastu vea. Kohtunik otsustas, et tegemist oli vigastusohtliku veaga ja näitas Martinile punast kaarti, mis jättis FC Elva vähemusse. Sellest hoolimata suutis FC Elva hästi edasi mängida ja 40. minutil lõime me oma teise värava. Meil oli jällegi kasutada karistuslöök vasakult äärelt. Seekord ei löönud Jürgen peale, vaid andis kõrge söödu tagumisse posti. Vastaste kaitsjad jäid olukorras pehmeks ja Veiko Kütt kasutas selle ära, lüües palli peaga väravasse.

FC Elva hoidis arvulisest vähemusest hoolimata vastased kontrolli all

FC Ararat TTÜ ei näidanud head mängu ja ei suutnud arvulises enamuses eriti teravusi luua. FC Elva rünnak oli ka tagasihoidlik, sest peamiselt keskenduti kaitsetööle. Siiski suutis FC Elva ühe oma harvadest rünnakutest hästi ära kasutada, kui keskväljavõitluse järel sai söödu vastaste kaitseliini taha Jürgen Kuresoo. Jürgen näitas, et ta on heas vormis ja lõi palli rahulikult väravasse. FC Ararat suutis küll 73. minutil ühe värava tagasi lüüa, aga sellest oli vähe, et FC Elvale suuremat peavalu valmistada. Lõppseisuks jäi 3:1 FC Elva kasuks.

Mängu väravad:

Fotovabriku kokkuvõte:

FC Elva järgmine mäng on pühapäeval 19. oktoobril kell 16:00. Sõidame külla Tartu FC Santosele, kes võõrustab meid Tartu Tamme staadionil.