FC Elva võitis võõrsil napilt FC Flora III-e

Omavahel kohtusid tabeli esimene ja viimane. Sellest hoolimata kujunes kohtumine väga tasavägiseks. FC Elva lõi esimesel poolajal otsustava võiduvärava, millest kõva tööga suudeti närviliste lõpuminutite jooksul kinni hoida.
2. aprillil Sportland Arena kunstmurul kell 19:00
FC Flora III - FC Elva 0:1 (0:1)
Väravad: 20. Jürgen Kuresoo
Hoiatused: 8. Mark Ivanov, 12. Renno Soosaar, 60. Kalev Gustav Keert - 15. Tarmo Kerro, 43. Kaarel Tani, 90+1. Veiko Kütt, 90+4. Martin Thomson.
Pealtvaatajaid: 18

FC Elva: 1-Käkk, 18-M.Kuresoo, 6-Kütt, 22-Tani, 11-Altsaar (65. 3-Thomson), 8-Tinn (73. 4-Bussov), 15-Samoilov (88. 10-Kiho), 9-Joandi (79. 14-Frei), 17-J.Kuresoo, 5-Raido Kuus, 7-Kerro (90+2. 20-Kõivik).
Varus:12-Lõhmus, 3-Thomson, 4-Bussov, 10-Kiho, 14-Frei, 20-Kõivik, 21-Timm.

Statistika*                   I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Ohtlikud rünnakud:      6:6                   5:4                    11:10
Pealelöögid:                 4:1                   4:1                    8:2
Raamidesse:                3:0                   1:1                    4:1
Blokeeritud:                  0:0                   2:0                    2:0
Nurgalöögid:                 3:0                   2:4                    5:4
Vead:                            11:6                 10:7                  21:13
Suluseisud:                   0:0                   0:0                    0:0
* FC Elva näitajad eespool

I poolaeg

FC Elva kontrollis esimest poolaega ja vastaste ainukesed ohuolukorrad tulid läbi standardolukordade. Neid oli FC Floral palju kasutada, sest FC Elva kaitsjad tegid tihti noorte ja väledate mängumeeste vastu vigu. Mõned head pallid meie karistusalasse tänu nendele karistuslöökidele tulid, aga suures plaanis sai kaitseliin sellega hästi hakkama. FC Elval olid kasutada paremad võimalused. Ühe esimestest võimalustest kasutas Jürgen Kuresoo ka ära, kui ta sai Raido Kuusilt söödu vastaste seljataha. Jürgen sai kiirusega kaitsjate eest minema ja lükkas seejärel kerge puutega palli väravavahist mööda. Üsna varsti oli Jürgen taaskord väravavahiga silmitsi, aga seekord oli väravavaht parem. Ta tuli väga hästi vastu ja tõrjus jalgadega löögi. Vastaste väravavaht näitas head taset, tulles hästi välja ka kõrgete pallide peale, mis FC Elva mängijate poolt karistusalasse saadeti.

II poolaeg

Teise poolaja alguses oli FC Elva heas hoos. Esimese viie minuti jooksul suutis meeskond luua viis väravalöömise võimalust. Kahjuks ei olnud meie löögid ja viimased söödud tühja värava ette piisavalt täpsed. FC Elva kõrge pressing oli väga edukas ja mäng püsis vastaste värava ees. 61. minutil tõmmati karistusalas maha Jürgen Kuresoo, kes asus ise määratud penaltit realiseerima. Terve mängu väga hästi tegutsenud väravavaht päästis jällegi oma meeskonna, tehes penalti tõrjumisel väga kiire ja plahvatusliku hüppe palli ette. See tõrje innustas kogu meeskonda ja FC Flora III uskus oma tagasitulekusse. Viimased viisteist minutit kujunesid FC Elva jaoks väga raskeks, sest vastased tõid surve meie väravaesisele. Mitmed karistuslöögid ja nurgalöögid panid FC Elva kaitsetegevuse proovile. Õnneks suutsid mehed hästi tegutseda ja võidu koju tuua.