19.-21. oktoober toimus Tartus FC Santose jalgpalliklubi poolt korraldatav kõrgetasemeline rahvusvaheline jalgpalliturniir Santos Cup 2012. Seekord oli ainsa FC Elva noortevõistkonnana esindatud 98. aastal sündinud poiste võistkond, mis suutis näidata konkurentsivõimelist ja ilusat jalgpalli.

19.10 - 21.10.2012 Tartu Santos Cup 2012 8. koht

FC Elva 98: Christopher Toom, Arnold Sumberg, Pärt Laas, Karl Kimmel, Karel Sarv, Rasmus Jaagant, Laur Tammeorg, Raido Vorobjovski, Anti Ivaste, Kristjan Kumberg, Andris Altsaar, Richard Tuhk, Karel Tilga, Markus Lokk

SC Real – FC Elva 1:1 Väravad: Anti Ivaste
FM Vilnius I (LIT) – FC Elva 1:2 Väravad: Tammeorg, Kumberg

FCFJ P98 Valkoinen (FIN) – FC Elva 3:1 Väravad: Altsaar

7.-8. koht:
FC Elva – FK Strela Pskov (RUS) 0:1

Tr. Laur Nurme

Turniiri esimeses mängus SC Reali vastu suutsid vastased paremini palli vallata ning juhtima asuda, kuid tugev surve mängu lõpus, hiljem turniiri neljandana lõpetanud võistkonna väravale, kandis vilja, kui Anti Ivaste mänguseisu viigistas. Alagrupi teises mängus suutsime terve esimese poolaja soomlaste vastu domineerida ja võimalusi luua, kuid ei õnnestunud oma võimalusi realiseerida. Vastased aga oskasid oma ainsa võimaluse esimesel poolajal väravaks vormistada ning teine poolaeg mäng võrdsustus ja skoor enam ei muutunud. Laupäeval kohtusime Leedu pealinnaklubi FM Vilnius esindusvõistkonnaga, kelle vastu jäime kiirelt kaotusseisu. Enne esimese poolaja lõppu suutis aga Laur Tammeorg efektse kauglöögiga seisu viigistada, mis andis motivatsiooni edasi võidelda. Teisel poolajal realiseeris enda teenitud karistuslöögi u 25 meetrilt ristnurka Kristjan Kumberg teenides sellega meile esimesed võidupunktid turniiril, millest piisas, et alagrupp teise kohaga lõpetada. Peale kuue tunni pikkust pausi kohtusime kohamängus soome klubiga FCFJ P98 Valkoinen, kelle mängijad olid füüsiliselt meie mängijatest oluliselt suuremad ja võimsamad ning suutsid tervet mängu domineerida. Sellest hoolimata osutasid FC Elva mängijad mängu lõpuni tugevat vastupanu ning Andris Altsaar sai 1:3 kaotatud mängus jala valgeks. Pühapäeval kohtusime 7.-8. koha mängus Pihkva klubiga Strela. Esimesel poolajal lubasime endale lüüa väga lihtsa värava misjärel tõmbusid vastased rohkem kaitsesse ja jäid seisu hoidma. Teisel poolajal suutsime enda mängu oluliselt parandada, kuid mõned head momendid, mis luua suutsime jäid väravaks realiseerimata, mis tähendas 0:1 kaotust ja 16 võistkonna arvestuses korralikku 8. kohta turniiril.