Esimese poolaja suurepärane esitus viis FC Elva võidule

Kolmapäeval toimunud 7. vooru järgi peetud mängus alistas FC Elva külalisvõistkonna Saaremaalt tulemusega 4:2. Koduvõistkond tegi tugeva esimese poolaja, millega sisuliselt mängu saatus otsustati. Teisel poolajal lubati külalistele rohkem ruumi, millest suudeti kaks väravat
20.06.2012 kell 18:00 II-liiga lõuna-lääs 7. voor, Elva linnastaadion
FC Elva - Sörve JK 4:2 (3:0)
Väravad: 22. Eichelmann, 24. Tinn, 35. Raido Kuus, 54. M. Kuresoo - 66. M. Rajaver, 90. Reinsalu
Hoiatused: 70. Tani - 48. Kelder, 74. Reinsalu
Eemaldamised:
Kohtunik: Lauri Salei
Abikohtunikud: Rasmus Lubi, Siim Rinken
Pealtvaatajad: 125

FC Elva: Arvo Käkk, Rando Kuus (76. Andreas Tobreluts), Karl Bussov, Veiko Haan, Kaarel Tani, Veiko Kütt, Jürgen Kuresoo, Henry Eichelmann (62. Henry Eichelmann), Mihkel Kuresoo, Raido Kuus (81. Oliver Käkk), Kaarel Tinn

FC Tarvastu - FC Nõmme United2 : 1
Vändra JK Vaprus - Tallinna FC Flora III3 : 0
Pärnu Linnameeskond II - Paide Kumake0 : 3
Tartu SK 10 I I- HÜJK Emmaste2 : 3
Viljandi JK Tulevik - Keila JK5 : 2
JK Luunja - Türi Ganvix JK1 : 4

FC Elva kohtus 125 pealtvaataja ees 7. vooru järele peetud mängus Sörve JK-ga. Mängu alustasid paremini külalised ja kontrollisid mängu kulgu esimesed viis minutit. Alles siis näitas kodumeeskond milleks nad on võimelised, kui ilusa kiirrünnaku järel pääses Eichelmann viielt meetrilt löögile, kahjuks oli löök pehme ja Pelle Pohlak tõrjus. Peale seda Sörve mäng kangestus ja kulgu kontrollis FC Elva.
Mängu esimene värav sündis 22. minutil kui J. Kuresoo tsenderdusele andis lisapuute Tinn, mille Eichelmann effektselt viie kasti joonelt lati alla suunas. Kaks minutit hiljem oli Eichelmann mees, kes tegi suurepärase eeltöö Tinnile, viimase tugev löök karistusala paremast lendas värava kaugemasse nurka seisuks 2:0.
32. minutil teenisid Sörve JK mängijad penalti, mille Arvo Käkk tõrjus. See oli mängu murdepunkt, sest kolm minutit hiljem oli pall juba külaliste väravas, autoriks Raido Kuus.
Teisel poolajal elvakate surve jätkus ja 54. minutil sai hooaja esimese värava Mihkel Kuresoo. Mängust kadus tempo ja Sörve JK sai ka rohkem FC Elva värava alla võimalusi tekitama.
66. minutil pani Margus Rajaver teele suurepärase kauglöögi, mille tõrjumisel Käkk hätta jäi ja palli esimest korda väravast välja võtma pidi.
Järjest rohkem hakkasid FC Elva mängijad eksima ja külalised said võimalusi kiirrünnakuteks. Ühe sellise võimaluse kasutasid saarlased edukalt ära, kui Leedo vähendas kaotusseisu kaheväravaliseks. Rohkem väravaid ei löödud ja FC Elva teenis hooaja kuuenda võidu. Märkimist väärib fakt, et kõikides Elva linnastaadionil toimunud liigamängudes on kodumeeskond neljaväravalise eduseisu saavutanud. Kui lisada siia ritta ka Väikese karika kohtumine, siis on löödud neljas kodumängus kokku seitseteist väravat.

Suur osa selles on pealtvaatajate toetusel, lühike kokkuvõte:

FC Elva vs FC Aspen - 201
FC Elva vs HÜJK Emmaste - 112
FC Elva vs Türi JK Ganvix - 150
FC Elva vs Sörve JK - 125

Järgmine kohtumine Elva linnastaadionil 1. juuli kell 12:00 Vändra JK Vaprusega.