Võtame  kokku Jalgpalliklubi FC Elva tegemised 2013. aastal. Juba eelmisel aastal (2012) võtsime julgemalt ette ja tegime tubli arengu Elva kogukonnas, siis 2013 möödus selle kõrval jõuliselt ja edukalt. Purustasime klubi poolt varem tehtud rekordeid ja kaasasime oma tegevusse palju vabatahtlikke. FC Elva kodumängud kasvasid Elva linna suursündmuseks ja tõid jalgpalli juurde rohkelt noori ning nende isasid-emasid. Eesti meistrivõistlustel osales rohkelt võistkondi ja külastasime rahvusvahelisi turniire, kus esinesime ka edukalt ja tõime koju meeldivaid mälestusi.


FC Elva meeskonnad

FC Elva osales Eesti meistrivõistlustel kolme erineva meeskonnaga, lisaks oli FC Elva esindusvõistkonna duubel meeskonnaks Viljandimaa klubi FC Tarvastu. Esiliiga B tasandil tegi kaasa FC Elva, II-liigas osalesid meie noored ka FC Tarvastu eest, IV-liigast alustas FC Elva II nimeline võistkond ja Rahvaliigas mängis Elva linna aktiivsetest spordiinimestest koosnev  võistkond FC Elva Linnamehed.

FC Elva esindus

Pärast kehva hooaja algust võttis võistkond kaheksa võitu järjest nendest seitse Esiliiga B-s ja ühe Eesti karika 1/64 finaalis. Siis järgnes suur mõõn, kus võistkond kaotas vigastuste tõttu mitmeid mängijaid ja tulemused olid ebastabiilsed. Hooaja edenedes seis paranes ja lõpus võis näha taas pingelisi ja huvitavaid mänge.

Hooaja parim mäng

FC Elva vs Nõmme JK Kalju II 1:2
Viimase vooru kohtumiseks sõitis Elvasse külla liiga liider. Esiliiga B võitmiseks vajasid külalised kindlasti võitu ja seda nad ka esimese poolajaga tõestasid, poolaeg lõppes JK Kalju II-le 2:0.
Teine algas tuliselt, 48. minutil vähendas Jürgen Kuresoo kaotuseisu minimaalseks ja elvakate usk kasvas. Näidati võimast esitust kaitsetöös ja mängu ülesehituses. FC Elva õnnetuseks ei suudetud realiseerida oma head tööd.

Hooaja halvim mäng

Tallinna JK Dünamo vs FC Elva 2:0
Mäng, mis oleks võinud lõppeda ka suurema lüüasaamisega. Esimesel poolajal omas JK Dünamo mitmeid häid võimalusi, mida ei realiseeritud. FC Elva ei tekitanud palju momente.
Teise poolaja vahetused tõid mängu küll muutuse, aga väravat FC Elva siiski lüüa ei suutnud. Hoopis võõrustajad tegid lõppskooriks 2:0!

Hooaja parimad

Kõige väärtuslikum mängija (MVP) – Jürgen Kuresoo, kes oli ka Esiliiga B suurim väravalööja 33 väravaga.
Aasta tulija – Martin Thomson (kaitsja)
Aasta areneja – Arvo Käkk (väravavaht)
Aasta inimene – Veiko Kütt
Aasta toetaja – Margus Ivask

Loe mängude kokkuvõtteid ja statistikat FC Elva esindusvõistkonna lehelt
http://fcelva.ee/meeskonnad/fc-elva


FC Elva II

Vastavalt arengustrateegiale osales Eesti meistrivõistlustel alates 2013 ka teine võistkond, kuhu kuulusid mitmed noormängijad ja kellele lisasid julgust mõned kogenumad mängumehed. Hooaeg kulges tõusvas joones ja mida mäng edasi, seda kindlamaks läksid esitused. Saavutati 3 võitu, 4 viiki ja 13 kaotust.

Hooaja parim mäng

FC Elva II vs JK Welco Elekter II 2:0
Hooaja kõige magusam võit, kui 17. voorus mängiti üle liigas teist kohta hoidnud külalised Tartust. Mälestusväärses kohtumises lõid väravaid Evert Soonberg ja Kristjan Kumberg.

Hooaja halvim mäng

SK Imavere Forss vs FC Elva II 16:0
Väravavahtide vigastuste tõttu kaitses väravat Gero Mekk. Raskes mängus ei antud noortele elvakatele mingit võimalust. Hooaja alguse häving oli suur, aga kui vaadata elvakate nimesid selles mängus, siis enamus noori tegid hooaja teisel poolel kaasa juba Esiliiga B tasandil.

Hooaja parimad mängijad

Kõige väärtuslikum mängija (MVP) - Kerdo Puusalu

Oliver Käkk ja Andres Bõkarev

Loe mängude kokkuvõtteid ja statistikat FC Elva duublevõistkonna lehelt
http://fcelva.ee/meeskonnad/fc-elva-ii-duubel


FC Elva Linnamehed

Esimest korda FC Elva ajaloos osales klubi võistkond meeste Rahvaliigas. Võistkonda kuulusid mitmete teiste spordialade esindajad ja ka mõned FC Elva toetajad. Võistkonna eesmärk oli tuua jalgpalli juurde veel inimesi, kellele see mäng on südamelähedane ja anda neile harrastajate tasemel väike võistlusmoment.

Hooaja parima mäng tehti Viljandis kohaliku FC Õiekese vastu, mis võideti tulemusega 2:1 ja hooaja ühe raskeima mängu pidasid FC Elva Linnamehed Elvas Kilingi-Nõmmest pärit võistkonna vastu, mis kaotati tulemusega 0:6.

FC Elva noorte võistkonnad

Meistrivõistlustel osales kokku üheksa võistkonda, esindatud olid kõik vanuseklassid peale A-klassi.

FC Elva B1 (II-liiga võitja)
Tagareas vasakult:  Markus Sikk, Ott Alekõrs, Rasmus Sikk, Christopher Toom, Artur Lõhmus, Gero Mekk, Kristjan Kumberg, Kaimar Mekk, Laur Tammeorg
Esireas vasakult: Raido Vorobjovski, Paul-Feliks Frei, Andris Altsaar, Roland Saveljev, Anti Ivaste

FC Elva noorte võistkonnad olid järgmised:

FC Elva B1 (1997.a ja nooremad)
FC Elva C1 (1999.a ja nooremad)
FC Elva D1 (2001.a ja nooremad)
FC Elva D2 (2002.a ja nooremad)
FCE Otepää D2 (2002.a ja nooremad)
FC Elva AM E1 (2004.a ja nooremad)
FC Elva PP E1 (2004.a ja nooremad)
FC Elva F (2005.a ja nooremad)
FC Elva tüdrukud D (2001.a ja nooremad)

Kõige edukama hooaja tegid B1 vanuseklassi noormehed, kes võitsid oma vanuseklassi II liiga. Häid mänge ja kõige kõvemat esitust pakkusid FC Elva C1 vanuseklassi noormehed omavanuste kõrgliigas, kokkuvõttes saavutati tugev 6. koht. Hooaja viimases mängus purustati lähirivaal JK Tammeka koguni 5:0. C1 Esiliiga kvalifikatsiooni mänginud FC Elva D1 pidi kehva hooajaalguse tõttu leppima kolmanda kohaga. Teiste vanuseklasside eesmärk oli arendada mängijaid individuaalselt ja anda kõigile mänguaega.

Noortevõistkonnad osalesid samuti erinevatel turniiridel üle Eesti 20 esikolmik, 8 esinelik

Rekordilised 108 võistkonda/esindust osales erinevatel turniiridel, kes tõid kokku klubisse 20 esikolmiku- ja 8 neljandat kohta. Osalemisete arvu tõus erinevatel turniiridel näitab, et oleme kasvanud suuremaks ehk meil on rohkem treenereid ja võistkondi.

Vaata rohkem turniiride tulemuste kohta kodulehelt

http://fcelva.ee/uritused/noorte-turniirid


FC Elva naised ja tüdrukud
FC Elva naised
FC ERR (naiste võistkond)
JK Vändra Vaprus naised
Kiviõli FC Irbis naised
Läänemaa JK naiskond
SK Noorus 96 (neiud)
SK Tääksi (neiud 1999a ja vanemad)
Viktor Metsa Jalgpallikool
Viljandi JK Tulevik naised
Väle Vibu 

Rahvaliiga turniiril olid võistkonnad jaotatud kahte alagruppi. Finaalringi FC Elva ei jõudnud , aga see eest oli võistkond teist aastat esindatud.

Alates septembrist tegutseb FC Elva ka Puhjas. Jaak Ratt andis oma jalgpallialase tegevuse Andres Bõkarevile. Uue treeneri tulek äratas jalgpallihuvi ka tütarlastes, kes soovisid jalgpalli mängida. Sügisel tulid trenni tüdrukud ka Nõos, kes treenivad koos omavanuste poistega Jürgen Kuresoo juhendamisel. Aasta lõpuks oli klubis kokku neli tüdrukutega arvestavat treeningrühma.

Foto: FC Elva arhiiv / Elva Cup 2013 III. koht 1999.a sündinud tüdrukud

Rohkem infot ja tulemusi http://fcelva.ee/tudrukud


FC Elva juhatus ja tegevpersonal

Klubi president – Margus Ivask (alates 08.08.2000)
Klubi juhatus – Are Altraja, Margus Ivask ja Marek Naaris

Tegevjuht – FC Elva esinduse peatreener – Marek Naaris (alates 1.05.2004) UEFA B litsents
Raamatupidaja – Tiiu Vaher (alates 1.05.2005)
Müügijuht-fännikoordinaator  – Eneli Õigus (alates 1.01.2010)
Fännikoordinaatod – Riin Rebane (alates 1.04.2013)
Turvajuht – Alik Säde (alates 1.01.2013)
Med. Abi – Kristi Alev (alates 1.01.2013)
Projektide abi – Artur Lõhmus (alates 1.05.2013)
FC Elva II peatreener - Noortetöö juht – Laur Nurme (alates 1.05.2012) EJL Treener C
Noorte treener – Veiko Haan (alates 10.07.2003) UEFA B litsents
Noorte treener – Kristjan Moorast (alates  1.04.2007) EJL Treener C
Noorte treener – Andrus Meinart (alates 1.03.2011) EJL Treener C
Noorte treener – Jürgen Kuresoo (alates 1.03.2012) EJL Treener C
Noorte treener – Gunnar Pastak (vabatahtlik alates 1.03.2012) UEFA B litsents
Noorte treener – Andres Bõkarev (vabatahtlik alates 1.05.2011) EJL Treener C
Noorte abitreener – Diana Jesin (vabatahtlik alates 1.09.2013) EJL Treener C
Noorte abitreener – Eleri Pastak (vabatahtlik alates 1.11.2013) EJL Rahvajalgpalli koolitus
Väravavahtide treener – Kaido Koppel (vabatahtlik alates 1.02.2013)
Rahvaliiga treener – Veiko Kütt (vabatahtlik alates 1.05.2013) EJL Treener C

Kokku tegi klubis igapäevaselt tööd 18 inimest, kellele lisandusid mitmed vabatahtlikud Elva Cup´i korralduses ja muudel klubi korraldatud algatustel.


Korraldatud üritused ja võistlusreisid

Elva Cup

Foto: Liina Ivask / 2004.a turniiri veerandfinaal FC Elva AM ja FC Tiigrid I vahelisest kohtumisest. Valges särgis elvakas Maksim Matvejev

Kümnendat korda toimunud traditsiooniline noorte turniir tõi kohale 88 võistkonda kokku 1003 sportlasega! Lisaks andsid turniiride edukaks läbiviimiseks panuse 34 inimest, erinevaid ülesandeid täites. Võistlusel osalesid võistkonnad Eestist, Lätist ja Venemaalt. 26.-30. augustini toimunud turniiril mängiti välja üheksa erinevat auhinnakomplekti (1999.a-, 2000.a-, 2001.a-, 2002.a, 2003.a, 2004.a, 2005.a- ja 2006.a noormeestele). Esmakordselt toimus turniir ka tütarlastele – 1999.a sündinute vanuseklassis.

2006.a turniiri võitsid Tallinna FC Tiigrid, noormehed näitasid head iseloomu, kui tulid välja 0:2 kaotusseisust ja alistasid lätlaste FS METTA/2006 võistkonna 3:2. Turniiril osales kaksteist võiskonda ja nende hulgas oli kolm FC Elvast.

2005.a turniiri võitsid samuti Tallinna FC Tiigrid, kes finaalis olid kindlamad lätlaste JFC Dobele võiskonnast. Kolmanda koha mängus kaotas FC Elva napilt JK Merkuur-Juuniorile 2:3.

2004.a turniir oli kõige esinduslikum, osales koguni kuusteist võistkonda, kes pidasid mänge kolmel väljakul, mis olid spetsiaalselt selleks turniiriks Elva linnastaadionile maha märgitud. Kõige võimsamad poisid selles vanuses olid JK Tallinna Kalev I võistkonnas, võites finaalis FS METTA/Riga võistkonda 5:1. Kolmanda koha saavutas JK Tammeka. Turniiril mängis kokku 168 jalgpallurit.

2003.a turniiri esikoha viis koju naaberlinna võistkond JK Tammeka, kes oli finaalis parem FC Helios Võru noormeestest. Kolmanda koha viis Lätti FK Baltika, kes alistas finaalis venelaste DFK PARUSe  minimaalse tulemusega.

2002.a turniiri tase oli ühtlane ja otsustavad kohtumised lõppesid minimaalse eduga. Põneva FC Elva KM ja JK Tammeka finaali otsustas Robin Paringu värav, hiljem valiti mängija ka turniiri parimaks mängumeheks. Kolmanda koha napsasid endale aasta nooremad FS METTA/Riga jalgpallurid, kes alistasid minimaalselt FC Helios Tartu. Sellel turniiril oli FC Elval esindatud kolme võistkonnaga.

2001.a võistlusel võis näha kõige pingelisemaid mänge, finaali jõudsid veerandfinaalis penaltitega FC Elva alistanud Tallinna JK Legion ja poolfinaalis JK Tammeka Valge penaltitega alistanud Narva Trans. Finaal oli sama pingeline ja taas otsustasid võitja saatuse penaltid, kus kindlamateks osutusid JK Legioni noored. Selle turniiri tase oli kõige tugevam, osalesid sellel suvel kaks rahvusvahelist turniiri võitnud JK Tammeka, Gothia Cup´il hästi mänginud JK Legion, Piteas kaheksa hulka jõudnud FC Elva ja Cup Denmarki finaalis JK Tammekale kaotanud Narva Trans. Nende tugevate tiimide kõrval sai üllatusega hakkama Viljandi JK Tulevik, kes napsas omale kolmanda koha.

2000.a noormeeste võistluse võitis JK Tammeka, turniiri süsteemis mängitud võistlusel ei olnud enne viimast mängu selgust esinelikus. JK Tammeka kaotuse korral oleks turniiri võitnud Nõmme JK Kalju ja kolmandaks oleks tõusnud FS METTA/Riga. Mäng lõppes viigiliselt ja sellega aitas JK Tammeka FC Elva esinduse kolmandale kohale.

1999.a võistluse võitsid teist aastat järjest ülekaalukalt FC Elva noormehed, võites kõik kohtumised väravatevahega 19:1. Teise koha saavutas parema väravatevahega JK Tammeka, kes selles arvestuses edestas venelaste DFK PARUS võistkonda.

1999.a tüdrukute turniiril osales neli võistkonda, kellest kõige edukamaks osutus FC Lootos, kes finaalis maksis 3:0 võiduga kätte Tartu SK10-le alagrupis saadud kaotuse eest. FC Elva tüdrukud tegid sama teo JK Tammeka-FC Santos võistkonna vastu. Penaltiseerias näitas kolm aastat noorem Christina Vink, kuidas tuleb penalteid lüüa ja kindlustas sellega Elva tüdrukutele läbi aegade esimese medali turniiridelt.

Elva Cup 2013 statistika

2006.a võistkondi 12, osalejate arv 111
2005.a võistkondi 11, osalejate arv 103
2004.a võistkondi 16, osalejate arv 168
2003.a võistkondi  11, osalejate arv  132
2002.a võistkondi  10, osalejate arv 111
2001.a võistkondi  10, osalejate arv 120
2000.a võistkondi  7, osalejate arv 114
1999.a võistkondi  7, osalejate arv 102
1999.a tüdrukud võistkondi  4, osalejate arv 42

Võistkondi kokku 88
Eestist 77
Lätist 9
Venemaalt 2
Mängijaid kokku 1003

Rohkem infot turniiri kohta vaata www.fcelva .ee/turniirid/elva-cup (tulemused, pildid, videod jne)

Täname teid suurepärase koostöö eest!

Toetajad: GLOBALSOCCERSTORE.COM, Elva Linnavalitsus, Palupera vald, Puka vald, Konguta vald, Nike, Sportland, Tamsamäe OÜ, Knauf Eesti, AV Grupp (väravad), Vudila

Toitlustajad: Pubi „Vapper Mäger“ eesotsas Girty Vilter ja Kristo Freiga.

Majutus: Verevi Motell

Väljakute ettevalmistajad: Elva linnastaadion (Elva Varahooldus ja FC Elva), Palupera staadion (Artur Lõhmus),Annikoru staadion (Konguta vald), Puka staadion (Helmut Paring, Heini Härm, Henri Härm, Argo Kaldmäe, Kristjan Moorast)

Invetari transport staadionitele: Respom Auto AS

Kohtunikud: Laur Nurme, Riivo Stolts, Laur Nurme, Kaarel Tinn, Alik Säde, Veiko Haan, Edgar Leht, Marko Liiva, Mihkel Teder, Arvo Käkk, Karl Koppel, Andris Altsaar

Meditsiiniline tugi võistlustel: Kristi Alev, Kadi Markvard, Nele Salumets, Eneli Õigus

Fotod: Liina Ivask, Helmut Paring, Eleri Pastak, Karina Kompus

Video: Fotovabrik (Rando Kall)

Teised vabatahtlikud: Markus Lokk, Hans-Hendrik Karro, Roland Liinar, Siim Ivask, Hannes Uppin, Laur Tammeorg, Gero Mekk, Andris Altsaar

Elva Cup 2013 korraldasid: Marek Naaris, Eneli Õigus ja Laur Nurme

FC Elva Indoor Cup

Novembrist kuni jaanuari keskpaigani toimus üksteist turniiri, millest võttis osa rekordilised 99 võistkonda ja 966 mängijat. Üks saaliturniir 2002.a. sündinud tütarlastele, kus FC Elva esindus teenis viie võistkonna hulgas teise koha. Viimati toimus tüdrukute turniir kolm aastat tagasi ja siis mängisid 1994.a. sündinud neiud.

Klubide arvestuses oli kõige edukam samuti FC Elva, kõikide võistkondade peale kokku teeniti üheksa esineliku kohta, mis jagunesid järgmiselt: viis kulda, kaks hõbedat ja kaks neljandat kohta.  Ainult kolmes kategoorias ei jõudnud Elva klubi esindused nelja parema hulka.

23. novembril käisid võistlustules 2005.a. sündinud noormehed. Turniiri esikoha eest mängisid FC Helios Võru II ja JK Tammeka Valge, põneva finaali võitis peale penalteid esimesena nimetatud võistkond. Kolmanda koha lahingus kaotas FC Elva tulemusega 3:4 JK Merkuur-Juunior I võistkonnale.

24. november vallutasid Nõo Spordihoone sportlikud tütarlapsed (2002 ja nooremad). Kohale oli tulnud viis võistkonda, nende hulgas lausa kolm FC Elvast. Edukaimaks osutus Suure-Jaani Unitedi esindus, kes võitis finaalis FC Elva esimest võiskonda. Kolmanda koha saavutas FC Santos. Tüdrukuid oli kokku 49, nendest 27 Elva klubist.

30. novembril toimunud 2000.a. poiste turniir pakkus väga vingeid emotsioone eriti FC Elva ja JK Tammeka kohtumises, mis jäi viiki 1:1. Turniiril osales seitse võistkonda, kes kõik kohtusid omavahel korra ja nendest edukaimaks osutuski FC Elva esimene võistkond. Teise koha võitis JK Tammeka Sinine ja kolmanda koha Riia FK Auda (LAT).

1. detsembril näitasid oma jalgpallioskusi 2004.a. noormehed. Turniiri võitis JK Tammeka Valge, kes edestas Ivangorodi DFK Parus (RUS) ja FC Helios Tartu esindusi. FC Elva esinduse teekond lõppes veerandfinaalis.

7. detsember mängisid karikatele 2002.a sündinud noormehed. Kolme rahvuse võistkondade osavõtul osutus kõige võimsamaks FC Elva esimene võistkond, kelle noormehed näitasid väga meisterlikku mängu ja alistasid finaalis ühe Lõuna-Eesti suurima rivaali tulemusega 4:1. Kolmanda koha jagasid omavahel kaks JK Tammeka esindust, kes langesid poolfinaalides ja kolmanda koha mängust loobusid.

8. detsember toimus 2006.a poiste turniir, kus osales kokku 10 võistkonda ja nendest kolm esindust FC Elvast. Kõige nooremate poiste turniiri võitis Põlva FC Lootos, kes alistas põnevas finaalis FC Otepää võistkonna. Kõige kurvema saatusega olid sellel turniiril just FC Elva noormehed, kes viimase sekundi väravast kaotasid poolfinaali FC Otepääle. Kolmanda koha pälvis sellel turniiril JK Tammeka Valge ja neljanda FC Elva. Turniiri autasustamist viis läbi Eesti koondise vasakkaitsja Taijo Teniste.

14. detsember  tulid kohale Eesti parimad 1999.a sündinud noormeeste võistkonnad, ainult Eesti meister FC Levadia ei osalenud.  Koduseinte vahel mänginud FC Elva ei tundnud hirmu mitte ühegi vastase ees ja võttis kindla võidu alistades finaalis FC Nõmme United´i (endine JK Kotkas) 2:1. Kolmanda koha võitlesid välja JK Tammeka jalgpallurid, kes alistasid eelneva aasta FC Elva Indoor Cup´i meistri Pärnu JK tulemusega 3:2. Päeva jääb noormeestele meenutama ka kohtumine Eesti koondislase Joel Lindperega, kes oli turniiril jalgpallipoe globalsoccerstore.com esindajana.

15. detsember kogunesid Nõo Spordihoones 2003.a sündinud poisid. Turniiri võitis JK Merkuur-Juunior, kes kahe ülitugava mängija toel võttis juba mitmendat aastat järjest esikoha. Väga head mängu näitasid ka FC Elva noormehed, kes kahjuks langesid põnevas veerandfinaalis. Teise koha saavutas FK Baltika (LAT) ja kolmandaks tuli Kiviõli FC Irbis, kes omakorda edestas FC Santost.

4. jaanuaril jätkusid FC Elva Indoor Cup´i turniirid naiste mängudega. Kohale tuli seitse naiskonda, kellest edukaimaks osutus kindlalt esinenud Põlva FC Lootos, põnevasse heitlusesse sekkusid veel JK Tammeka, FC Flora ja Tartu SK 10. FC Elva naiskonnale sellelt turniirilt seitsmes koht.

5. jaanuaril mängisid mehed, kümne esindusega turniiril tegi puhta töö FC Elva, võites kaks kõige kirkamat medalit. Kolmanda koha saavutas FC Loomaaed (Tartu JK Tammeka Esiliiga noormehed), kes edestas väga kogenud mängijatest koosnenud Tartu FC Santost. Märkimist väärib fakt, et FC Elva Indoor Cup turniiride ajaloos pole põhiturniiri neljandad võiskonnad jõudnud finaali. Just sellistel positsioonidel lõpetasid alagrupiturniiri FC Elva I ja FC Elva II. Ajalooline on ka see, et alagrupiturniiri neli paremat võistkonda kaotasid veerandfinaalis.

18. jaanuar lõpetasid turniiride sarja 2001.a. noormehed, kellest kõige võimsama esituse pakkusid taas FC Elva noored võites finaalis Tallinna JK Legion II-te 4:1. Kolmanda koha saavutas JK Tammeka Valge, kes edestas Riia FS METTA (LAT) teise valikuga Eestisse tulnud võistkonda. Turniiril osales kokku 10 võistkonda, nendest kolm tuli Lätist.


FC Elva Indoor Cup 2013-2014 statistika (maksimus osavõtjate arv ühel turniiril oli kümme võistkonda):

2006.a võistkondi 10, osalejate arv 95
2005.a võistkondi 10, osalejate arv  79
2004.a võistkondi  10, osalejate arv  92
2003.a võistkondi  10, osalejate arv  95
2002.a võistkondi  10, osalejate arv 89
2001.a võistkondi  10, osalejate arv 107
2000.a võistkondi  7, osalejate arv 76
1999.a võistkondi  10, osalejate arv  118
Mehed võistkondi 10, osalejate arv  105
2002.a tüdrukud võistkondi  5, osalejate arv 49
Naised võistkondi 7, osalejate arv 66

Võistkondi kokku 99

Eestist 86
Lätist 10
Venemaalt 3
Mängijaid kokku 966

Mängude tulemused     http://www.konkuri.com/profile/241872/tournaments/archive
                                     http://www.konkuri.com/profile/241871/tournaments/archive
Fotod                            http://fcelva.ee/uritused/fc-elva-indoor-cup/pildid-pictures

Toetajad: GLOBALSOCCERSTORE.COM, Elva Linnavalitsus, Nõo vald, Tamsamäe OÜ, Lõuna-Eesti Eramets, Tamsamäe OÜ, Mapomets, Epoehitus,  Diamond Point, Pubi “Vapper Mäger”

Kaaspartnerid: Nõo Spordihoone administraatorid

Toitlustuspartner:  Nõo Spordihoone kohvik

Kohtunikud:  Kaarel Tinn, Alik Säde, Mihkel Teder, Neeme Neemlaid, Rando Kuus

Fotod: Marleen Mälk, Karina Kompus, Diana Jesin, Rando Kall

Teised vabatahtlikud: Ketlin Štšebrakov, Laur Nurme, Artur Lõhmus, Eleri Pastak, Andreas Öövel

FC Elva Indoor Cup 2013-2014 peakorraldaja: Marek Naaris

Pitea Summergames

Sada üksteist vaprat asus Elvast 26. juunil kell 14:45 teele Pitea Summergames'ile. Selles uudisblogis toome teieni meie kōige huvitavamad ja märkimist väärivad tegemised. Õhtuti anname ülevaate mängupäevast. Loodame, et kohalikel on tasuta interneti võimalused ja meie heatahtlik plaan õnnestub.

1. päev

Nagu iga suurema üritusega, tuli meil ka ette ebameeldivaid olukordi. Reisile ei saanud tulla Tormis Laine ja sellest on väga kahju. Muidu on kõik sujunud viperusteta ja hetkel oleme graafikus. Hommikuse info põhjal on Tallinnasse sissesõidul teetööd, aga bussijuhtide sõnul ei pikenda need meie kohalejõudmist oluliselt. Kell 18:30 peame olema sadamas, hetkel näitas kell 15:50 kui sõitsime läbi Põltsamaalt. Kimari bussis on kõik väga viisakad, teiste kohta info puudub, teame ainult nii palju, et Veiko Haan suutis meile helistada, seega on kõik korra

17:45 jõudsime sadamasse, kõik sujus hästi ja kell 18:50 saime laeva. Laevareisil tuli tegeleda poiste eemaldamisega kasiinoaparaatide juurest ning otsida Sverre FC Elva kilekat. Kileka kaotas noormees kiirtoidurestoranis "Hamburgeria", pika pingutuse ja rohkete pisarate järel ilmus kilekas oma kohale tagasi. Tänud Anniki Kreekile ja Imre Õimule, kes ripakile jäänud kileka enda valdusesse võtsid.

21:50 randusime Helsinkist, sealt liitus meie reisiseltskonnaga Andres Bõkarev. Sõit jätkus Pitea suunas, iga paarisaja kilomeetri tagant tegime peatuseid.

2. päev

Bussisõit läks suuremate valudeta, eks abamugav oli, aga teekond läks kiirelt ja Piteasse jõudsime kohaliku aja järgi kell 11:00. Kohapeal sujus kõik kiirelt ja õlitatult. Kell 12 saime süüa, peale mida käisid treenerid võistkondasid registreerimas ja turniirikulusid klaarimas. Poistel, tüdrukutel ja vanematel oli samal ajal aega linnas ringi vaadata ning Pitea eluga tutvuda. Ei olegi rohkem midagi põnevat siin juhtunud. Õhtu on kõikidel treeneritel plaanis väiksed treeningud, et bussisõiduga halvatud vereringe taastada ning mõnus uni noorsportlastesse süstida. Õhtu pakutakse treeneritele võimalust vaadata Itaalia - Hispaania konföderatsiooni poolfinaali.

3. päev

Mängude päev üks algas FC Elvale hästi, mõlemad kell 8:00 mängud võideti, kell 9:00 kohtusid enamasti 2000 poistest koosnev võistkond võitles oma esimeses mängus vapralt kuid pidi 0:1 kaotusega väljakult lahkuma. 2004.a poisid võitsid oma mängu tulemusega 11:2, peale neid jälgisime 2002.a poiste mängu, kus kõva võitluse järel tuli vastu võtta 0:2 kaotus. Enne lõunat tegid oma rahvusvahelise debüüdi tüdrukud, jällegi väga tubli esitus, aga kogenumate soomlannade vastu ei saadud. Kohe on algamas järjekordne lahing 2001.a poistel, kelle vastaseks SIK 80, kes samuti oma esimese mängu võitsid.

2001 poisid võitsid mängu ja kindlustasid alagrupist edasipääsu

Lõppes kohtumine, kus 2001.a võistkond kindlustas edasipääsu. Enne seda pidasid oma esimese kohtumise 1997.a noormehed, kes pingelises mängus pidid vastu võtma 0:1 kaotuse kuula Norra Bodo Glimt järelkasvu võistkonnalt. Tüdrukud kohtusid teises mängus rootslannadega, kus näidati juba paremat mängu ja võeti vastu 1:3 kaotus. FC Elva 99 sai turniiri esimese võidu, Kolesnitšenko väravatest alistati Alviks IK. 2004.a turniiril näitasid FC Elva noored tõelist hinge ja võitlesid tugevate soomlaste vastu välja 1:1 viigi ning säilitasid liidrikoha alagrupis. "Koduväljakul" toimunud lahingus pani 2003 tiim toetajate toel mängu kõik jõuvarud ja asus kiirelt 3:0 juhtima, mängu viimastel minutitel suutsid vastased kaks väravat tagasi lüüa ning kohtumine lõppes 3:2. Poisid kindlustasid sellega edasipääsu alagrupist. 1997.a avas samuti võiduarve, alguses kõva surve alla sattunud elvakad kosusid ja said oma mängu käima. Mängu otsustas Altsaare penalti, kohtumine lõppes tulemusega 1:0.

Päeva vihaseimas lahingus andsid 2002 poisid tõelise lahingu väga tugevale Sortland IF võistkonnale, Ottomar Sibula imeline mäng hoidis mänguskoori pikalt viigis, aga lõpuks kandis vastaste surve vilja ning mäng lõppes tulemusega 0:3.

Kokkuvõttes esimene päev läks hästi ja meie inimesed näitasid üles suurepärast toetust. Kõiki mänge käidi vaatamas ja toetati innukalt!

08:00     2003       Gällivare SK vs FC Elva 0:8 Kork 3, Kiivit 2, Juškin 2, Tiimann
08:00     2001       FK Mjölner 1 vs FC Elva 0:6 Peri 2, Kors 2, Olesk, Tammeorg
09:00     1999       Beisfjord IL vs FC Elva 1:0         
09:30     2004       FC Elva vs Gammelstads IF 11:2 Matvejev 4, Orlovski 4, Alev 2, Krillo
10:15     2002       Morön BK MB vs FC Elva 2:0         
11:45     2001T    ORP T02 vs FC Elva 4:0         
13:00     1997       FK Bodø Glimt vs FC Elva 0:1         
14:00     2001       FC Elva vs SIK 80 6:0 Liinar, Peri, pen. Kruus, Paring, Kors, Kadastik
15:30     2001T    FC Elva vs Lulea FC 1:3 Vink
17:00     2004       FC Lynx 1 vs FC Elva 1:1 Matvejev
17:00     1999       FC Elva vs Alviks IK  2:0 Kolesnitšenko 2
19:00     1997       FC Elva vs Notvikens IK 1:0 pen. Altsaar
19:15     2003       FC Elva vs Robertsfors IK 3:2 Juškin 2, Kiivit
22:15     2002       FC Elva vs Sortland IL 0:3         

4. päev

Unine 2001 võitis alagrupi viimase mängu 4:1

2001.a poiste päev algas taas väga varakult, vastu tuli alagrupi viimane võistkond Pedersöre FF, alguses saadi mäng hästi käima kuid häid momente väravaks ei vormistatud. Poolaeg lõppes 1:1 ja teisel poolajal pandi paremus maksma ning kohtumine võideti 4:1. Järgmine vastane selgub 8.grupi ja 9.grupi teise koha saavutanud võistkondade vahelisest mängust.

2003, 2001 ja 1997 pääsesid alagrupist edasi, tüdrukud pakkusid meeldejääva mängu ja 2002 teenis esimese punkti

Päevastes mängudes näitasid head minekut tüdrukud, kes läksid vastamisi ainult võite teeninud rootslannadega. Kohe mängu alguses jäädi kaotusseisu, aga mida minut edasi, seda vingemalt läksid tüdrukud käima. Oma panus oli ligi 75 fänni toetusel. Poolaja lõpus viigistas Sofia Matvejev mängu, teine poolaeg väravaid juurde ei toonud ja tüdrukud said oma esimese punkti.

Õhtupoolikul mängisid 2003 poisid 1/32 finaalis ja võitsid kohtumise 5:0. Järgmises ringis kaotati 0:5 rootslastele, kes kaotasid hiljem 2:3 JK Tammekale. Selles vanuseklassis tuli võitjaks just JK Tammeka.

FC Elva 97 kohtus 1/8 finaalis poolakate jalgpalliakadeemiaga, kus tuli tunnistada vastaste 0:2 paremust. Poola võistkond võitis ka kõik teised vastased oma teel ja tuli turniiri võitjaks!

Õhtune maiuspala oli 2001 poiste mäng, päeval vastaseid analüüsides nägime nende osavust ja tugevust, millele nullimiseks oli plaan valmis töötatud. 2001 pani kohe algusest oma mängu peale ja liigutas kiirelt palli, esimesel poolajal löödi kaks väravat, millest üks oli tõeline iluvärav. Hendrik Aaliste pommlöök vasakult äärelt maandus vastaste värava kaugemas nurgas.

 

08:00        2001 FC Elva vs Pedersöre FF 4:1 Kors 3, Peri
10:00        1999 FC Elva vs Tervarit Juniorit 0:8         
10:15        2004 FC Elva vs Pitea IF 3 4:2 Matvejev 3, Krillo
11:00        2002 Lira BK 2:1 vs FC Elva 0:0         
11:45        2003 Alviks IK vs FC Elva 0:0         
11:45        2001T FC Elva vs Täftea IK 1:1 S. Matvejev
14:00        1997 FC Elva vs Kvalöya SK  6:0  Vorobjovski 3, Alekõrs, Sumberg, R. Sikk
16:15 1/16 finaal 2003 IFK Lulea 2 vs FC Elva 0:5 Kiivit 2, Olesk, Kork, Saarna
17:00 1/8 finaal 1997 FC Elva vs Pilkarskie Nadzieje 0:2         
19:15 1/16 finaal 2001 FC Elva vs GBK vit 2:0 Paring, Aaliste

5. päev

2001 kohtus 1/8 finaalis Nivaga, teised pidasid sõprusmänge ja 2004 jäi võitmatuks

Kolmandat mängupäeva järjest tuli 2001 mängudega alustaga kell 8:00. Poisid olid juba kell 6 üleval ja mänguks valmis. Hommik oli vihmane ja mänguväljak polnud just kõige parem, aga see eest olid poisid võimsad. Jälle saadi kohe mäng käima ja vastaste käigud kinni, enne kui elvakad skoori avasid saatis Kors palli Niva posti. Hetk hiljem suunas Paring palli otsajoonelt peaga väravasse, ootamatult oli väravast välja jooksnud väravavaht, kes hindas karistuslöögi lendu valesti ja andis sellega Paringule võimaluse. Niva kasutas ära oma ainukese võimaluse ja viigistas mängu. Teine poolaeg algas taas võitluslikult FC Elva surus ja sai oma tahtmise Liinari pommlöök lendas väravavahile pihta ning põrkas sealt edasi Peri ette, kes palli tühja väravasse suunas. FC Elva jätkas head mängu ja lähedal ei olnud ka kolmas värav, kahjuks tabas meid viimasel minutil ebaõnn ja Niva viigistas. Penaltiseeriaks oli vaim muserdatud, kindlamad venelased võtsid oma, realiseerisid kõik viis penaltit. Niva kaotas lõpuks finaalis JK Tammekale 2:1. Eestlaste unistus JK Tammeka vs FC Elva finaalist jäi sellel aastal tulemata.

2004 poisid kohtusid viimases mängus soomlastega ja võitsid kohtumise 8:2. Kuna selles vanuses esikolmikut välja ei mängitud, said kõik osalejad medalid. Meie poiste saldoks jäi 3 võitu ja 1 viik.

9.-10. koht          1997       FC Elva - FC Lynx               1:1          Vorobjovski
1/8 finaal             2001       FC Elva vs Niva   2:2 (pen. 3:5)     Paring, Peri

Kokkuvõttes oli väga vinge klubi ühisreis, kus inimesed said veelgi lähedasemaks .

Vaata, kes osalesid võistlusreisil
http://fcelva.ee/uritused/pitea-summergames-2013-swe/fc-elva-koosseisud-piteas

Täname võistlusreisi toetajaid:

Enics AS
Lõuna-Eesti Erametsa OÜ
HJH Veod
Almar Ehitus
Pubi "Vapper Mäger"

Minsk Cup 2013

FC Elva noored olid edukad rahvusvahelisel turniiril MINSK CUP 2013

Möödunud nädalal 12.-18. augustini osalesid FC Elva 2000.a ja FC Elva 2004.a võistkonnad Minskis turniiril, reis sisaldas lisaks turniirile ka meelelahutust ja treeninguid. Külastati loomaaeda, lõbustusparki ja hokimatši, millele elas kaasa ligi 6000 pealtvaatajat.

Vanemate poiste vanuseklassis näitasid FC Elva noormehed suurepärast võitlusvaimu ja meeskonnatööd, mille tulemusena saavutati MINSK CUP 2013 turniirivõit. Kaheksa võistkonna vahel peetud turniirist võtsid lisaks FC Elvale osa Valgevene noorte eliitvõistkonnad, Ukraina noorte tippu kuuluv võistkond Volõn ja üks võistkond Türkmenistanist. Võistkonnad jaotati kahte alagruppi, kus FC Elva vastasteks olid Valgevene meister FK Minski Dünamo, ukrainlaste Volõn ja UEFA Meistrite Liigas viimastel hooaegadel võimsaid esitusi teinud BATE Borissovi järelkasv. Iga päev toimus üks mäng, mänguaeg oli 2x30 minutit.
FC Elva alustas turniiri 2:4 kaotusega ukrainlastele , väga tehniste mängijate peatamisega oli palju raskusi ja koostöö ei olnud veel hea. Järgmiseks vastaseks tuli FK Minski Dünamo, vastane alistati 1:0. Selle mängu võit andis poistele kõvasti usku ja enesekindlust juurde. Alagrupi viimases mängus tulid vastu BATE Borissovi kasvandikud, kellest said Elva klubi noored jagu 2:0, mõlemad väravad lõi Kristo Kolesnitšenko. Kuna ukrainlased ei suutnud paralleelselt toimunud mängus võita FK Minski Dünamod, pääses FC Elva alagrupi esimesena otse finaali.
Finaali vastaseks saime Minski Rajooni koondise, kelle pidurdamisega ei olnud nii suuri probleeme kui alagrupi vastastega. Kohtumine võideti 3:1, vastased lõid oma auvärava alles mängu viimasel minutil. FC Elva poisid ja treenerid võisid olla väga uhked peale sellise tasemega turniirivõitu. Võita mitu rasket mängu, täites endale võetud plaani, näitas millised töökad noored inimesed on kasvamas meie ühiskonnale ja klubile.
2004.a turniiril meie noortel nii kergelt ei läinud, kuue võistkonna vahel toimunud turniiril tuli leppida viimase kohaga. Siiski löödi igas mängus väravaid ja näidati südikaid esitusi. Turniiri avapäeval pakkusid meie noored tõelise meelelahutuse. Kohtumises venelaste Annenkiga tulid meie noored välja 0:5 kaotusseisust ja olid väga lähedal ka mängu võitmisele. Sellist mängu tagasitulemist polnud treener Marek Naaris veel oma elus näinud.

FC Elva 2000: Erik Vaarmann (VV), Karl Tammeorg, Aleksander Alev, Hans-Hendrik Karro, Henri Härm, Karl-Aarne Vihm, Hendrik Aaliste, Otto-Norman Assafrei, Kristo Kolesnitšenko, Erik Salk, Roland Liinar, Reigo Hurt, Robin Paring, Romet Reino, Karl Peri, Henry-Jan Kesperi, Kaur Nukka

FC Elva 2004: Jako-Martin Juhkam (VV), Sverre Lokko, Hardi Raudsepp, Simo-Gregor Pleskovski, Raido Hurt, Maksim Matvejev, Gregor Karelson, Raimo Markvard

Treenerid: Marek Naaris, Andres Bõkarev
Abipersonal: Magnar Alev, Kaimar Peri, Rain Sangernebo, Kairi Peri, Karin Matvejev, Allar Annusveer

Reis toimus suures osas sponsorite abiga, soovime tänada järgmisi toetuse jagajaid:

Mapomets OÜ, Promens Rõngu, Rõngu vald, Nõo vald, Eesti Kultuurkapital, Margus Ivask, Kimar Transport OÜ

Liepaja Amber Cup

Tagareas: Kristjan Moorast, Robin Kors, Karl Tammeorg, Andreas Kiivit, Robin Paring, Jasper Reilson, Veiko Haan
Esireas: Raido Hurt, Raido Laan, Oliver Kiho, Priit Laak, Ottomar Sibul

1.-2. Novembrini osales FC Elva U-12 koondis väga tugeva tasemega noorteturniiril Liepajas. Osalejate hulgas olid tippklubide akadeemia võistkonnad - Tottenham Hotspur ja Norwich City, mõlemad Inglismaa Premier League järelkasvu võistkonnad. Saksamaa Bundesliga klubide poolelt olid Hamburg SV ja Borussia M´Gladbch, viimane võitis finaalis Norwich City 3:2. Meie esindus saavutas igati rahuldava 12. koha.

1.-2.11.2013 Liepaja Amber Cup - 12. koht

FC Elva: Ottomar Sibul (vv), Raido Hurt (vv), Raido Laan, Robin Kors, Robin Paring, Karl Tammeorg, Oliver Kiho, Priit Laak, Andreas Kiivit, Jasper Reilson 

1. päev

FC Elva vs FK Kurzeme (LAT) 3:2 väravad: Paring, Kors, Tammeorg
FK Ventspils (LAT) vs FC Elva 0:1 väravad: Kors
FC Elva vs FK Baltika (RUS) 1:4 väravad: Tammeorg
FC Elva vs Hamburg SV (GER) 0:3
Norwich City (ENG) vs FC Elva 4:1 väravad: Kiho
FC Elva vs FS Metta (LAT) 1:4 väravad: Kiivit
Liepaja Metalurgs (LAT) vs FC Elva 3:1 väravad: Laak

2. päev

Liepaja Metalurgs 03 (LAT) vs FC Elva 0:1 väravad: Tammeorg
FC Elva vs SC Staaken (GER) 0:1
FC Elva vs FS Metta (LAT) 2:4 väravad: Paring, Tammeorg
FC Elva vs FK Kurzeme (LAT) 0:2
FK Ventspils (LAT) vs FC Elva 0:3 väravad: Reilson, Paring, Kiho
FC Elva vs Rigas Futobol Skola (LAT) 1:2 väravad: Laan
FC Elva vs FK Valka/BJSS Smiltene (LAT) 2:1 väravad: Paring, Tammeorg

Vaatamata kaotustele paranes mängijate enesekindlus ja koostöö, mängupilt paranes iga kohtumisega ning vastatele midagi kergelt ei antud. Mitmes mängus tuli kaotus oma sundimatutest vigadest ja oli ka ebaõnne, mis võttis FC Elvalt võidupunktid. Lisaks hangiti väga palju kogemust ja saadi ettekujutus, kuidas mängivad Euroopa tipud ja kui hoolikalt on tehtud valikud akadeemiatesse. Sellise tasemeni ja valikuni ei jõua me nii pea, aga läbimõeldult tegutsedes kasvatame me järjest paremaid noormängijaid. Iga treener, kes töötab või tahab töötada FC Elvas, peab olema valmis noori arendama ja unustama sellises vanuses medalite jahtimise. Turniiril oli see selgelt meie treenerite poolt paigas, kõik said võrdselt mängida ja kedagi ei eelistatud. Silma paistiski meie klubi inimeste julgus, mida peale akadeemia klubide ükski teine võistkond ei praktiseerinud.

Treenerid: Veiko Haan, Kristjan Moorast

Esindaja: Marek Naaris
Abilised: Toomas Kiho ja Silver Reilson

Liepaja Amber Cup´il osalemist toetasid lisaks lastevanematele ja klubile:

Siim Sibul
Peeter Naaris
Lemmik Mees OÜ

Triobeti aastalõputurniir

Möödunud aasta detsembri viimastel nädalatel osales FC Elva viie võistkonnaga traditsioonilisel aastalõputurniiril, kus on esindatud pea kõik Eesti meeste- ja noorte võistkonnad. Lisaks osalesid veel maakoolide turniiril FC Elva kasvandikest koosnevad Nõo Põhikooli ja Puhja Gümnaasiumi võistkonnad. FC Elva jaoks oli tänavu toimunud turniir väga edukas kuna kolmel võistkonnal õnnestus koju tuua ka kõrgelt hinnatud karikas. Tallinnas Kalevi spordihallis toimunud miniturniiril esinesid seekord kõige edukamalt meie B-klassi poisid, Nõo Põhikooli võistkond ja D-klassi tüdrukud, kes saavutasid turniiril vastavalt kaks teist kohta ja ühe kolmanda koha. Kõigi esikolmikus lõpetanud võistkondade väravavahid teenisid ühtlasi turniiri parima väravavahi tiitli.

Poiste B-klassi turniiril (97-98 a. vanuseklass) kaotasid Elva noormehed esimese alagrupimängu Tartu JK Tammekale 1:2 (värav: Alekõrs), kuid suutsid seejärel oma mängu oluliselt muuta. Järelejäänud alagrupimängudes võideti FC Nõmme United I võistkonda 1:0 (värav: Kumberg) ning Tallinna FC Florat 1:0 (värav: Mekk), millest piisas alagrupi võiduks. Kolme Tallinna klubi kõrval edasi pääsenud FC Elva alistas seejärel poolfinaalis Tallinna JK Legioni 2:1 (väravad: Mekk, Frei), mis tähendas edasipääsu finaali. Pingelises esikohamängus JK Tallinna Kaleviga jäi mängu põhiaeg 0:0 viiki, mis tähendas, et võitja otsustatakse penaltitega. Löögivõistluses oli rohkem õnne tallinlastel, kes võitsid finaali penaltitega 3:2 ning korjasid seega esikoha endale. FC Elva jaoks tähendas see 16 võistkonna arvestuses väga tugevat teist kohta. Võistkond mängis koosseisus: Artur Lõhmus, Christopher Toom (turniiri parim väravavaht), Gero Mekk, Paul-Feliks Frei, Anti Ivaste, Ott Alekõrs, Kristjan Kumberg, Markus Sikk, Oliver Kütt

Maakoolide turniiril (kuni 9. klasside arvestuses) võitis Nõo Põhikool kõik alagrupimängud alistades Puhja Gümnaasiumi 2:0 (väravad: Lokk 2), Tabasalu Gümnaasiumi 3:0 (väravad: Altsaar, Lokk, Kõivik) ning Salme Põhikooli 2:1 (väravad: Lokk 2). Poolfinaalis alistati kindlalt 3:0 Jüri Gümnaasium (väravad: Timm 2, Lokk) millega teeniti pääs finaali. Loo Kooli vastu jäi finaalis aga jõust veidi puudu ning seega tuli tunnistada vastaste 3:2 paremust (väravad: Timm, Altsaar) ja leppida teise kohaga. Nõo Põhikooli koosseis: Carl-Robert Kadastik (turniiri parim väravavaht), Romet Pastak, Andris Altsaar, Rähel Repkin, Kike Mähar, Robin Kors, Markus Lokk, Robert Joonas, Tarvo Timm, Remi Kõivik

Tüdrukute D-klassi turniiril (2001-02 a. vanuseklass) mängisid kõik võistkonnad omavahel korra läbi ning paremusjärjestus määrati teenitud punktide alusel. Esimeses mängus alistasid Elva tüdrukud Viru-Nigula SK võistkonna 2:1 (väravad: Matvejev, Mark) ning teises kohtumises mängiti tugeva Pärnu JK võistkonnaga 1:1 viiki (värav: Matvejev). Mängus Tallinna FC Floraga tuli tunnistada vastaste 1:0 paremust kuid viimaseks mänguks suutsid tüdrukud end hästi kokku võtta ja hilisema turniiri võitja Põlva FC Lootosega 0:0 viiki mängida. Kogutud 5 punkti tagasid Elva tüdrukutele tubli kolmanda koha ning väravas seisnud Kelli Liivat tunnistati ühtlasi turniiri parimaks väravavahiks. Koosseis: Kelli Liivat, Christina Vink, Sofia Matvejev, Annabel Jesin, Älex Sandra Piiroja, Anette Berendsen, Sirli Mark, Karmen Käos

Ka FC Elva C1 ja D1 klassi noortevõistkonnad ning Puhja Gümnaasium esinesid turniiril tublisti, kuid kohamängudele sel korral ei jõutud. C1 vanuseklassi poisid said alagrupis ühe võidu ja kaks viiki, millega saavutati oma alagrupis teine koht. D1 vanuseklassis sattus FC Elva väga raskesse alagruppi, kus ühe viigi kõrvale tuli kirjutada ka kaks kaotust. Puhja Gümnaasiumi esindusel õnnestus oma alagrupis teenida üks võit, kuid ülejäänud kahes mängus tuli seekord vastaste paremust tunnistada.

Esindusvõistkond teenis alagrupis neljast mängust 2 võitu ja 2 kaotust. Saalijalgpalli kiirete üleminekutega mängus maksis kätte esimestes mängudes kergena tulnud edu, kui Pärnu Linnameeskonna kaitse ja vasturünnakud hävitava kaotuse tõid. Alagrupist edasipääsemiseks oli viimases alagrupimängus vaja võita Tallinna JK Legionit. Selles kohtumises sai FC Elva juba paremini hakkama, edasipääsule tõmbas kriipsu peale penalti ja samal minutil löödud teine värav ning mäng lõppes 0:2 vastastele. JK Legion tuli hiljem Esiliiga B võitjaks.

FC Elva eest said kõik võrdselt mänguaega ja eesmärk oligi anda kõigile võimalus heaks kogemuseks.

28.12.2013 Triobet Aastalõputurniir (2001 poisid), Tallinn, Kalevi Spordihoone – 13.-16. koht

FC Elva: Karl Kruus, Karl Tammeorg, Robin Paring, Karl Peri, Kristo Kolesnitšenko, Oliver Kiho, Henri Härm, Hendrik Aaliste, Naatan Siimeon Tamm, Raido Hurt

Alagrupimängud:

FC Elva – Tartu JK Tammeka I 0:0
FC Elva – JK Tallinna Kalev 2:4 väravad: Paring, Kolesnitšenko
FC Elva – Tallinna FC Infonet 0:1

Tr. Kristjan Moorast

27.12.2013 Triobet Aastalõputurniir (Esiliiga B - Mehed), Tallinn, Kalevi Spordihoone – 5.-6. koht

FC Elva: Arvo Käkk, Kaido Koppel, Veiko Haan, Rando Kuus, Karl Bussov, Mihkel Kuresoo, Tarmo Kerro, Taavi Aasmäe, Martin Thomson, Ats Joandi, Kaarel Tinn, Silver Kiho, Deniss Samoilov, Andris Altsaar

Alagrupimängud:

FC Elva – Kohtla-Järve JK Järve 1:0 väravad: Altsaar
FC Elva – JK Sillamäe Kalev II 1:0 väravad: Joandi
FC Elva – Pärnu Linnameeskond 0:5
FC Elva – Tallinna JK Legion 0:2

Tr. Marek Naaris

26.12.2013 Triobet Aastalõputurniir (Maakoolide turniir), Tallinn, Kalevi Spordihoone – II. koht

Nõo Põhikool: Carl-Robert Kadastik, Romet Pastak, Andris Altsaar, Rähel Repkin, Kike Mähar, Robin Kors, Markus Lokk, Robert Joonas, Tarvo Timm, Remi Kõivik

Alagrupimängud:

Nõo Põhikool – Puhja Gümnaasium 2:0 väravad: Lokk 2
Nõo Põhikool – Tabasalu Gümnaasium 3:0 väravad: Altsaar, Lokk, Kõivik
Nõo Põhikool – Salme Põhikool 2:1 väravad: Lokk 2

1/2 finaal:

Nõo Põhikool – Jüri Gümnaasium 3:0 väravad: Timm 2, Lokk

Finaal:

Nõo Põhikool – Loo Kool 2:3 väravad: Timm, Altsaar

Turniiri parim väravavaht: Carl-Robert Kadastik

Tr. Gunnar Pastak


23.12.2013 Triobet Aastalõputurniir (1999 poisid), Tallinn, Kalevi Spordihoone – 5.-8. koht

FC Elva: Markus Lokk, Mait Käos, Hans Hendrik Karro, Erik Vaarmann, Pärt Laas, Roland Liinar, Carl-Robert Kadastik, Romet Pastak

Alagrupimängud:

FC Elva – Tallinna FC Infonet 3:0 väravad: Lokk, Liinar, Pastak
FC Elva – Tallinna JK Kotkad 0:0
FC Elva – JK Tallinna Kalev 1:1 väravad: Pastak

Tr. Gunnar Pastak ja Jürgen Kuresoo

22.12.2013 Triobet Aastalõputurniir (2001 tüdrukud), Tallinn, Kalevi Spordihoone – III. koht

FC Elva: Kelli Liivat, Christina Vink, Sofia Matvejev, Annabel Jesin, Älex Sandra Piiroja, Anette Berendsen, Sirli Mark, Karmen Käos

Mängud:

FC Elva – Viru-Nigula SK 2:1 väravad: Matvejev, Mark
FC Elva – Pärnu JK 1:1 väravad: Matvejev
FC Elva – Tallinna FC Flora 0:1
FC Elva – Põlva FC Lootos 0:0

Turniiri parim väravavaht: Kelli Liivat

Tr. Jürgen Kuresoo

20.12.2013 Triobet Aastalõputurniir (1997 poisid), Tallinn, Kalevi Spordihoone – II. koht

FC Elva: Artur Lõhmus, Christopher Toom, Gero Mekk, Paul-Feliks Frei, Anti Ivaste, Ott Alekõrs, Kristjan Kumberg, Markus Sikk, Oliver Kütt

Alagrupimängud:

FC Elva – Tartu JK Tammeka 1:2 väravad: Alekõrs
FC Elva – FC Nõmme United I 1:0 väravad: Kumberg
FC Elva – Tallinna FC Flora 1:0 väravad: Mekk

1/2 finaal:

FC Elva – Tallinna JK Legion 2:1 väravad: Mekk, Frei

Finaal:

FC Elva – JK Tallinna Kalev 0:0 pen 2:3

Turniiri parim väravavaht: Christopher Toom

Tr. Laur Nurme


Elva Lahtised meistrivõistlused meestele ja naistele

26. oktoober toimus Elva Lahtiste meistrivõistluste viimane etapp, nii meestele kui naistele, Elva linnastaadionil rasketes oludes suutsid ennast kõige kindlamalt realiseerida BLINNOX. Meeste turniiril pakkusid häid esitusi Sihva Sihtijad ja Elva Linnamehed, kes ületasid oma varasemad parimad tulemused. 

Neljandat korda toimunud Elva Lahtised meistrivõistlused minijalgpallis ei toonud uut üldvõitjat. Kõikidel etappidel näitasid kõige kindlamat mängu BLINNOXi mehed, kellele suutis sellel hooajal vähesel määral vastu astuda ainult RDÜ, aga nende vedur oli sellel hooajal aeglasevõitu. Puudusid FC Pärna ja pooled etapid jäid vigastuste tõttu mängimata JK Nimi Ei Mängi (endise nimega Elva Vutipoisid) võistkonnal. See eest näitasid ennast heast küljest uued noortest poistest koosnevad võistkonnad eesotsas SUSEX´i, FC Arbimäe United´i ja Sihva Sihtijatega.

Võitja võistkonna koosseisu kuulusid: Arvo Käkk, Kaarel Tinn, Mihkel Kuresoo, Jürgen Kuresoo, Ats Joandi, Tarvo Laurson, Neeme Neemlaid, Kaupo Süld, Andreas Tobreluts, Kaarel Tani (viimased kolm ei jõudnud ühelgi etapil osaleda)

 

#

 Võistkond

Etapp I

Etapp II

Etapp III

Etapp IV

Kokku

1

 BLINNOX

12

12

12

12

48

2

 RDÜ

6

10

10

8

34

3

 SUSEX

5

8

8

4

25

4

 JK Puhja

10

5

5

-

20

5

 FC Arbimäe United

4

6

6

3

19

6

 Sihva Sihtijad

3

1

3

10

17

7

 JK Nimi Ei Mängi

8

4

-

-

12

8

 Linnamehed

2

3

1

6

12

9

 Rannu Külamehed

1

2

2

5

10

10

 Hustler

-

1

4

1

6

11

 Rõngu United

1

1

1

2

5


Tulemused 

Pildid turniirist - Karina Kompus

Järgmisel aastal tõotab tulla põnevam hooaeg, paljud võistkonnad teevad hooaja vahelisel perioodil tööd jalgpallurite turul ja kindlasti näeme tuttaavid nind uusi säravaid mängijaid Elva jalgpalliareenidel. 

Elva lahtised naiste meistrivõistlused

Esimest korda toimunud Elva Lahtistel naiste meistrivõistlustel minijalgpallis oli võidukas Tartu Vuttide võistkond, kes kogus üldkokkuvõttes 32 punkti. Teise koha saavutas JK Vändra Vaprus 30 punktiga ning kolmandale kohale tuli Onu Veiko nimeline võistkond 22. punktiga. Kokku osales naiste turniiril 6 erinevat võistkonda. Turniiri esimene etapp toimus Elva Gümnaasiumi saalis, kus tuli võitjaks Tartu võistkond Nirgid. II etapp toimus Elva miniarenal. Teise etapi lõpp kujunes väga põnevaks, kuna finaalis läksid vastamisi Tartu Vutid ja JK Vändra Vaprus. Alagrupis võitsid pärnakad tartlannasid 2:1. Finaalis võttis revanši Tartu Vutid võistkond ning tuli etapi võitjaks. Neljas etapp pidi toimuma rannas, kuid pidime ürituse ära jätma väga tiheda Eesti meistrivõistluste graafiku pärast naiskondadel. Viimane etapp siiski toimus. See toimus samaaegselt Elva Lahtiste meeste meistrivõistlustega. Sellest etapis olenes, kas üldkokkuvõttes võidavad Tartu Vutid või JK Vändra Vaprus. Üldkokkuvõttes võitsid Tartu Vutid kahepunktilise eduga. Turniir pakkus kõigile mõnusa elamuse ning loodame, et osalejatel on huvi alles ka järgmisel aastal!

http://fcelva.ee/uritused/elva-lahtised-naiste-mv

Klubisisesed turniirid

Palupera Cup 2013 (2000.a ja nooremad)

Lõppjärjestus:

1. Elva II
2. Elva I
3. Puka-Rõngu
4. Rannu
5. Otepää-Palupera
6. Pühajärve
7. Puhja
8. Tüdrukud

Statistikat
Turniirist võttis osa 69 mängijat.
Kokku löödi 44 väravat.
Keskmiselt löödi 2,44 väravat mängus.
Suurima koosseisuga võistkond Tüdrukud 11 mängijaga.
Väiksema koosseisuga võistkond Puhja ja Rannu 7 mängijaga.

Parimad mängijad

Parim väravavaht - Karl Kruus (Elva II)
Parim kaitsja - Raido Laan (Elva I)
Parim mängija - Henri Härm (Puka-Rõngu)
Parim väravakütt - Kristo Kolesnitsenko (Elva II)

Rõngu Cup (1997.a ja nooremad)

Lõppjärjestus:

Puhja-Rannu
Elva 97
Palupera
Nõo
Rõngu-Puka
Otepää-Pühajärve

Statistikat
Turniirist võttis osa 47 mängijat
Kokku löödi 34 väravat
Suurima koosseisuga võistkond - Puhja-Rannu 10 mängijat
Väikseima kooseisuga võistkond - Pühaj-Otep, Nõo, Elva 97, Palupera 7 mängijat

Turniiri parimad mängijad

Parim väravavaht - Marko Jõesuu (Puhja-Rannu)
Parim kaitsja - Artur Lõhmus (Palupera)
Parim väravakütt - Markus Lokk (Nõo)
Parim mängija - Paul-Feliks Frei (Elva 97)

Puhja Cup 2013 (1997.a ja nooremad)

Vabariigi aastapäeval toimus Puka Gümnaasiumi saalis traditsiooniline noorteturniir Puhja Cup 2013, mis on FC Elva ja Puhja Gümnaasiumi ühisprojekt. Turniiril osales kokku 8 võistkonda ning kokku peeti 24 tulist lahingut. Turniiri formaat soosis huvitavaid lahendusi, mis ka tulemata ei jäänud. Oma alagrupis kõik mängud võitnud Elva 99 poisid pidid lõpuks leppima neljanda kohaga samas, kui A-alagrupis kolmandana lõpetanud Pühajärve esindus kindlalt läbi play-offi finaali murdis. Turniiri korraldaja võistkond Puhja võitis kolmanda koha mängus südikalt esinenud Elva 99 võistkonda 2:0, võttes sellega pronksmedalid. Korraliku üllatuse valmistas aga Pühajärve esindus, peale kesist alagrupivooru suutis play-off mängudes üles näidata väga head meeskonnatööd ja mängutarkust. Ka finaaliks oli Pühajärve energiat hoidnud ning nii õnnestus Elva 97 võistkonna vastu kiirelt juhtima minna ja mäng põnevaks muuta. Veidi rohkem kogenud Elva 97 võistkond suutis aga kaotusseisust välja tulla ning finaali 2:1 võita.

Turniiritabel ja statistika:

http://fcelva.ee/uritused/klubisisesed-turniirid/puhja-cup

Pilte turniirist:
http://public.fotki.com/helmutp/puhja-cup-2013/

Üritust toetasid: Eesti Kultuurkapitali Tartumaa Ekspertgrupp, Puhja vald, Puhja Gümnaasium, Puka  Gümnaasium, FC Elva

Lumekoristustalgud Elva linnastaadionil

Aprilli alguse päiksepaistelisel pühapäeval tuli kokku ca 50 inimest, et eemaldada lund  Elva linnastaadionilt. Kohale tuldi labidate, sahkade jms. Lisaks inimjõule oli kasutuses kolm lumefreesi, kuid ka sellest jäi ligi 50 cm lumekihi koristamiseks võimu väheks. Paksu võitmiseks kutsuti kohale traktorid, mida juhtisid Mart Kreevald (Tamsamäe OÜ) ja Karl Bussov, kahe masina abiga suudeti esimesel päeval platsilt eemaldada ligi 1/3 lumekihist. Ülejäänu eemaldati järgmisel päeval, kus abistasid taas Tamsamäe OÜ masin, Elva Soojuse traktor ja Ando Frei.

Lumekoristusel osalesid:

Marek Naaris, Laur Nurme, Andris Altsaar, Christopher Toom, Martin Thomson, Miikael Johan Tamm, Paul-Feliks Frei, Gero Mekk, Laur Tammeorg, Martin Otsing, Mati Otsing, Kaisa Liina Keps, Kerttu Lemberg, Triin Tiimann, Kaisa Kruus, Karl Kruus, Siim Ivask, Kerli Vomm, Raimo Aun, Marius-Julius Urva, Tambet Türk, Kristiina Sööt, Jürgen Kuresoo, Artur Lõhmus, Lembit Lõhmus, Arvo Käkk, Oliver Käkk, Rando Kuus, Eneli Õigus, Elle Õigus, Grete Vomm, Veiko Haan, Mihkel Kuresoo, Raido Kuus, Diana Jesin, Arno Aavik, Henry Eichelmann, Imre Õim, Anniki Kreek, Gunnar Pastak, Mart Kreevald, Karl Bussov, Margus Ivask, Liina Ivask, Miia-Maria Ivask, Simoona Korol, Ines Korol, Enar Krillo, Külli Joandi ja Raimond Väli.

Täname samuti Magnar Alevit, kes laenas lumefreesi!

Kõhtusid täitis pubi "Vapper Mäger", kes tõi staadionile seljanka ja pirukad.

Varia

FC Elva E-pood pälvis Tartu Ärinõuandla tunnustuse (19. veebruar)

Klubi noor müügijuht Eneli Õigus koostas paar nädalat tagasi äriplaani ja saatis selle Tartumaa noorte äriplaanide konkurssile "Noorelt ettevõtjaks". Eelmisel nädalal saabus kutse tunnustusüritusele, kuhu oli valitud kolmteist silmapaistvamat äriplaani Tartumaal. Täna toimus äriplaanide lühitutvustus, kus FC Elva E-pood sai meeldiva au osaliseks, eriauhind kategoorias "Sotsiaalne ettevõtlus" 

Äriplaani ajendas kirjutama soov saada kogemus plaanide koostamises ja lisaks FC Elva E-poe turundusstrateegia 2013-2015 eesmärkide püstitamine.

Olulisemad arengud:

1. juuni 2013

1. jaanuar 2014

1. jaanuar 2015

Kaardimakseterminal

E-poele uus haldusprogramm ja välimus

Mitmekeelne veebipood

Koostöölepingud erinevate kullerfirmadega

Tootevaliku laiendamine - kergejõustik, võrkpall, korvpall

E-poe laiendamine (välismaale)

www.fcelva-soccerstore.com

 

Tartu Ärinõuandla äriplaanide tunnustuse saajaid premeeriti Cinamoni- ja Aura Veekeskuse kinkekaartidega.

Klubi naisjalgpallurid läbisid EJL naiskohtunike kursused (21. veebruar)

Tartus toimunud kursustel tuli osalejatel läbida praktiline- ja teoreetiline osa, mõlemad meie neiud tegid seda edukalt. Nüüd on noorte treeneritel hea võimalus kutsuda neidusid mänge juhtima, lisaks on mõlemal neiul töö olemas Elva Girls Cup- ja FC Elva Indoor Cup tüdrukute turniiridel.

Klubis moodustati töörühm Elva kunstmuruväljaku idee elluviimiseks perioodil 2013-2016 (22. märts)

Neljapäeval moodustati Elva kunstmuruväljaku töögrupp koosseisus: Veiko Kütt (Elva linna esindaja ja klubiliige), Priit Paal (projekti koostamine, suhtlemine fondidega) ja Margus Ivask (esindab klubi visiooni väljakust) on moodustatud FCE väljakuprojekti elluviimiseks perioodil 2013-2016.

"Töörühma valiti inimesed hoolikalt, nende võime teha suuri asju Elva linna jaoks. Kõik kolm on klubi tegemiste juures olnud südamega, kes pikemat ja kes lühemat aega. Klubi ajaloos on käimas teine kümnend, teisisõnu "lootustandvast poisikesest" on sirgumas "ambitsioonikas noormees". Hea meel, et liigume klubis õiges suunas, oleme loonud mitmeid töörühmasid teotahteliste inimestega, kelle tegevused ja arengud peaksid tõeliselt avalduma kahe kuni kolme aasta pärast. " lisas projektitiimi moodustanud Marek Naaris.

Koosoleku tulemus:

21. aprilliks koostatakse Eesti Jalgpalli Liidu projekteerijatele olemasoleva väljaku renoveerimiskava, koos klubi olmeruumidega Elva Gümnaasiumis.

Priit Paali eestvedamisel taotluste koostamine ja sobivate meetmete leidmine.

"Visioon uue väljaku näol on olemas. Tänu mitmete variantide kaardistamisele oleme nüüd oma võimalustest teadlikumad ja liigume sihikindlamalt eesmärkide poole. Lisaks nendele kolmele mehele on suur panus protsessis Are Altrajal, kes on klubi ja Eesti Jalgpalli Liidu vaheline lüli. Loomulikult on oodatud kõikide Elva ettevõtjate poolsed koostööpakkumised, sest enamus tööd võiks saada kohalikud tegijad" lisas lõpetuseks Marek Naaris.

Tutvustus:

Priit Paal - FC Elva II mängija III-liigas hooajal 2005, nüüd ringiga tagasi klubis ja soovib anda oma panuse Elva kunstmuruväljaku rekonstrueerimisse. Tegelenud erinevate üliõpilasprojektidega Tallinnas.

Advokaadibüroo RAAVE ja FC Elva sõlmisid koostöölepingu  (4. mai)

4. mai mängu raames allkirjastati advokaadibüroo RAAVE ja FC Elva vaheline koostööleping. Advokaadibüroo RAAVE on spetsialiseerunud ettevõtjate ja ettevõtlike inimeste nõustamisele, esindamisele ja koolitamisele peamiselt eraõiguse, kuid ka haldusõiguse valdkonnas.

"Initsiatiiv koostöö tegemise kohta tuli advokaadibüroo inimeste poolt, ju olime oma tegevusega silma jäänud ja selle üle on ainult hea meel. Väga hea on teha koostööd sellise partneriga, kes oskab sind suunata ja aidata tähtsate dokumentide koostamisel. Lisaks sellele.", selgitas Marek Naaris FC Elva kodulehe toimetusele.

"Varasemaid sidemeid FC Elvaga ei pea ka kaugel otsima, nimelt on Liane Raave vend omalajal klubis treeninud ja -mänginud. Isiklikult temaga kohtunud pole, aga poisid mäletavad teda küll. Eks see on ka üks põhjusi, miks Liane oma kodukoha inimesi õigusalaselt toetada soovib.", lisas Naaris.

Liane Raave sõnul ajendas koostööettepanekut tegema seotus kodukohaga, kuid eelkõige FC Elva ettevõtlikkus, ambitsioonikus ja professionaalsus. „Olin tänu vennale FC Elva sünni ja esimeste eluaastate juures. On au naasta FC Elva tegemiste juurde ja kaasa aidata püstitatud eesmärkide saavutamisele.“, lisas Liane. 

Palupera miniarena avamine (03. Juuni)

Hommikul varajastel tundidel kogunesid Palupera staadionile FC Elva esindajad, Palupera vallajuhid, Palupera koolijuhid/lapsed ja ajakirjanikud, et avada üle 60 000 € maksma läinud miniväljak. Väljaku pühitses pidulikult sisse Palupera vallavanem Terje Korss, kelle penalti lendas Artur Lõhmuse kaistud väravasse! Peale tänukõnesid pidasid sõprusmänge Palupera, Elva, Rõngu, Rannu ja Puka noored.Väljaku avamine algas Palupera vallavanema sõnavõtuga, kus ta tänas kõiki, kes on panustanud valla spordipisiku levitamisse.

Järgnevalt sai sõna FC Elva tegevjuht Marek Naaris, kes võttis kokku arengu aastast 2004, kui esmakordselt mängiti ja avati treeningrühmad Paluperas. Klubi üks eestvedajatest tänas vallvanemat, volikogu liiget Kalev Lõhmust ja Palupera kooliperet suurepäraste treeningtingimuste eest.

Sõna sai ka Kalev Lõhmus, kes pajatas kuulajatele natuke Palupera jalgpaliväljakute tekkimise tagamaadest ja lisas paar sõna ka piirkonna jalgpalliajaloost.

Lisaks neile võttis sõna ka Palupera kooli direktor Svetlana Variku, kes kiitis koolilapsi eduka osalemise eest Eesti koolide vahel korraldatud pakendikogumis konkurssil. Palupera kool oli selles edukaim ja auhinnaks teeniti kolm jalgpalli.

Peale sõnavõtte algas põhiosa, kui näidismatšides kohtusid kolm erinevate vanuseklassidejalgpallurid.

Esimeses mängus kohtusid 2001. ja nooremad Palupera-Rõngu ja Palupera-Puka segavõistkonnad. Teises kohtumises mängisid 2004.a ja nooremad Palupera kasvandikud omavahel. Viimases mängus läksid vastamisi 1997.a ja nooremad, kus Palupera esindustiim võitis Elva-Rannu segatiimi tulemusega 7:2.

FC Elva väike veebipood läheb laia maailma! (23.august)

Global Soccerstore on ettevõte, mille eesmärgiks on jalgpallivarustuse müük üle maailma, mis kasvas välja FC Elva e-poest. Kõige suurem eesmärk on olla FC Elva jätkusuutlikkuse peatoetajaks. Ettevõtte arenedes soovime luua töökohti just Elvasse, et siduda klubi mängijaid/lapsevanemaid, kellel on oskusi vastavas valdkonnas töötamiseks ja seeläbi esindusmeeskonna arendamine. Kui meil on siin rohkem mängijaid, saame läbi viia profesionaalsemaid treeninguid ja seeläbi tõuseb ka esindusmeeskonna tase. See on selle ettevõtte kõige kõrgem missioon.

Globalsoccerstore.com tegevjuht Eneli Õigus: „ FC Elva e-poe käive kasvas iga aastaga pea 200% ulatuses.  Lehe haldamine muutus raskeks ning sellest kasvas välja nõudlus süstematiseeritud ning paremini haldatava lehe järele.  15. aprill 2013 lõime uue ettevõtte Global Soccerstore OÜ, mis tänasel päeval on saanud kliendisõbralikuma kodulehe. Nüüd on võimalus tellida kaupa ükskõik millisesse maailma nurka, mis kajastub ka ettevõtte nimes.“

FC Elva tegevjuht Marek Naaris: „ Minul on väga hea meel, et klubist arenes välja selline ettevõte, mis toetab meie Elva piirkonda. Arenedes pakub see töökohti ja eelisjärjekorras on valikus just FC Elva kasvandikud, kes on otsustanud end Elva linnaga siduda.

Tänasel päeval on saanud selles ettevõttes ühest töötajast kaks. Lisaks Eneli Õigusele on nüüd raamatupidajana tööl Riin Rebane, kes on ka üks FC Elva fännikoordinaatoritest. Koguaeg peab vaatama mitu sammu ette ja nägema suuremat pilti. Soovime, et Elva oleks parim koht elamiseks, töötamiseks ja puhkamiseks.  Mõned aastad tagasi, kui võtsin omale eesmärgiks viia FC Elva esindus Eesti tippjalgpalli ja luua sellega motivatsioon kohalikele noortele, ei osanud ma ette kujutada kui kaua see võiks aega võtta. Teadsin, et see juhtub! Nüüd on meie järgmine eesmärk oma „kodu“ ehk treeningbaasi rajamine Elva Gümnaasiumi taha. Nelja-viie aasta pärast oleme seisus, kus meil on paremad tingimused ka mängijate arendamiseks.“

Lehega saab tutvuda www.globalsoccerstore.com

FC Elva treenerid läbisid Eesti Jalgpalli Liidu C-kursuse (september)

Neli FC Elva klubi juurest tegutsevat treenerit said septembris EJL Treener III litsentsi:

Jürgen Kuresoo
Andres Bõkarev
Veiko Kütt
Diana Jesin


FC Elva talendid osalesid AC Milan Junior Camp´il Riias (28. oktoober)

Eelmisel nädalal toimus Riias AC Milan Junior Camp, kus osalesid parimad üle Läti ja kutsutud olid kolm mängijat FC Elvast. Esmaspäevast reedeni kestnud laagris oli poistele esindajaks Marek Naaris, kes viis samuti treeninguid läbi, koos AC Milani ja FS Metta treeneritega.

"Poisid ei jäänud Läti eakaaslastele millegiga alla, pigem paistis silma meie noormeeste distsipliin ja töötahe. Treeningute vahel toimunud seminaridel rõhutati ka lastele, et head jalgpallurid on need, kes on eeskujulikud ka väljaspool jalgpalli. Meist kõigist ei saa ju tippjalgpallureid, aga see eest peame me õppima hoolima ja arvestama teistega. Sellega seoses rõhutati koguaeg ka, et heaks mängijaks saavad need, kes ka koolis pingutavad. Mõtlemise kiirus ja vastu võetud lahendused väljakul olenevad mõistuse treenitusest. Järjest rohkem lähevad tippjalgpallis hinda sellised mängijad." selgitas Marek Naaris.

"Sellel visiidil oli tegelikult suurem eesmärk ka, nimelt otsis AC Milan partnerit kellega alustada laagritega Eestis ja kuna me olime FS Mettale oma tegevuste ja turniiridega positiivselt meelde jäänud, tuligi kutse Riiga.

Laagri teisel päeval toimus mul kohtumine AC Milani Baltikumi noorteprojektide koordinaatoriga ja lõime käed, et laager toimub 2014.a augusti keskel Elva linnastaadionil. Täpsemad kuupäevad ja vanuseklassid selguvad, aga selge on see, et siia saavad tulla talendid üle Eesti ja ka mujalt maailmast. Parimatel on võimalus siit pääseda AC Milani üldlaagrisse ja kõige olulisem on teha nädal trenni koos parimatega." lisas Naaris.

"Kokku osales laagris 64 last, keda juhendasid iga päev 7-8 treenerit. Nende hulgas mina, saades väga hea kogemuse ja uusi ideid. Suhtlemine noortega toimus inglise keeles ja enamasti ka verbaalselt, kuna paljud noored lätlased suhtlesid ainult oma riigi keeles. Igaljuhul oli lõbus ja väga professionaalne üritus. Igal sammul oli tunda kõrgeimat kvaliteeti, treeningud toimusid mõnusas Olimpiskais Sporta Cents jalgpallihallis." võttis kogu ürituse kokku Naaris.

Laagris osalesid: Karl Tammeorg, Robin Paring, Jasper Reilson

FC Elva noorte osalemist toetasid:

Margus Ivask
FS METTA 
AC MILAN JUNIOR CAMP


Klubi treeningbaasid ja klubiliikmed 31. detsember seisuga

Elva

Klubi kasutuses oli viis objekti:

Elva linnastaadion
Elva Gümnaasiumi kunstmuruväljak
Elva Arbimäe miniarena
Elva Gümnaasiumi võimla
Elva Algkooli võimla

Elvas tegutsevad treeningrühmad:

FC Elva esindus (20 mängijat, treener Marek Naaris)
FC Elva II (23 mängijat, treener Laur Nurme ja Veiko Haan)
FC Elva 2001-2003 (21 mängijat, treener Veiko Haan)
FC Elva 2004-2005 (12 mängijat, treener Andrus Meinart)
FC Elva LN 2006-2007 (15 mängijat, treener Laur Nurme, Eleri Pastak)
FC Elva VH 2006-2007 (17 mängijat, treener Veiko Haan, Diana Jesin)
FC Elva LN 2007-2008 (12 mängijat, treener Laur Nurme, Eleri Pastak)
FC Elva LN 2008-2009 (15 mängijat, treener Laur Nurme, Eleri Pastak)
FC Elva AM 2008-2009 (15 mängijat, treener Andrus Meinart, Diana Jesin)
FC Elva 2000-2006 tüdrukud (15 mängijat, treener Jürgen Kuresoo)
FC Elva naised-1999 tüdrukud (14 mängijat, treener Jürgen Kuresoo)
FC Elva Futsal rahvaliiga võistkond (10 mängijat mitte klubiliikmed, treener Veiko Kütt)

Kokku 12 rühma, 189 mängijat

Otepää

Klubi kasutuses oli kaks objekti:

Otepää Aedlinna väljak
Pühajärve Põhikooli võimla

Otepääl ja Sihval tegutsevad treeningrühmad:

FC Elva II (10 mängijat, treener Marek Naaris)
FC Elva 2000-2003 (17 mängijat, treener Marek Naaris)
FC Elva 2005-2008 (9 mängijat, treener Marek Naaris)

Kokku 3 rühma, 36 liiget

Nõo

Klubi kasutused kaks objekti:

Nõo Põhikooli väljak
Nõo Spordihoone

Nõos tegutsevad järgmised treeningrühmad:

FC Elva 1997-2002 (14 mängijat, treener Jürgen Kuresoo)
FC Elva 2003-2006 (22 mängijat, treener Jürgen Kuresoo)

Kokku 2 rühma, 36 mängijat

Rõngu

Rõngu Keskkooli väljak
Rõngu Keskkooli võimla

Rõngus tegutsevad järgmised treeningrühmad:

FC Elva 1999-2002 (11 mängijat, treener Kristjan Moorast)
FC Elva 2003-2005 (8 mängijat, treener Kristjan Moorast)

Kokku 2 rühma, 19 mängijat

Palupera

Klubi trennid toimusid:

Palupera staadion
Palupera miniarena
Palupera vallamaja aula

Paluperas tegutsevad järgmised treeningrühmad:

FC Elva 2002-2004 Meistriliiga (13 mängijat, treener Marek Naaris)
FC Elva 2004-2006 Rahvaliiga (14 mängijat, treener Marek Naaris)

Kokku 2 rühma, 27 mängijat

Rannu

Rannu Keskkooli staadion
Rannu Keskkooli võimla

Rannus tegutsevad järgmised treeningrühmad:

FC Elva 1997-2004 (8 mängijat, treener Andres Bõkarev)

Kokku 1 rühm, 8 mängijat

Puhja

Puhja Gümnaasiumi staadion
Puhja Gümnaasiumi võimla

Puhjas tegutsevad järgmised treeningrühmad:

FC Elva 1998-2003 (12 mängijat, treener Andres Bõkarev)
FC Elva 2004-2006 (15 mängijat, treener Andres Bõkarev)
FC Elva tüdrukud (10 mängijat, treener Andres Bõkarev)

Kokku 2 rühma, 37 mängijat

31.12.2013.a. seisuga tegutsesime:

8 piirkonnas
26 treeningrühmaga (24 üldgruppi, 2 väravavahtide gruppi)
352 mängijaga


Fänluse areng ja pealtvaatajate arv kodumändel

Pealtvaatajate arv FC Elva esinduse mängudel

04. mai FC Elva vs Nõmme JK Kalju II (Esiliiga B) - 256
12. mai FC Elva vs Tallinna FC Flora III (Esiliiga B) - 268
22. mai FC Elva vs Tallinna JK Dünamo (Esiliiga B) – 261
02. mai FC Elva vs Pärnu Linnameeskond (Esiliiga B) - 311
28. mai FC Elva vs JK Tallinna Kalev III (Eesti karikas 1/64 finaal) - 235
05. juuni FC Elva vs Kohtla-Järve JK Järve (Esiliiga B) - 243
12. juuni FC Elva vs Tallinna JK Legion (Esiliiga B) – 405
15. juuni FC Elva vs HÜJK Emmaste (Esiliiga B) - 333
02. juuli FC Elva vs FS METTA (Sõpruskohtumine) - 318
09. juuli FC Elva vs Tartu JK Tammeka II (Eesti karikas 1/32 finaal) - 376
12. juuli FC Elva vs Tallinna FC Ararat TTÜ (Esliiga B) - 326
24. juuli FC Elva vs JK Sillamäe Kalev II (Esiliiga B) – 351
04. august FC Elva vs JK Sillamäe Kalev II (Esiliiga B) – 339
10. august FC Elva vs Tallinna JK Dünamo (Esiliiga B) – 191
24. august FC Elva vs Tallinna JK Legion (Esiliiga B) – 227
31. august FC Elva vs Kohtla-Järve JK Järve (Esiliiga B) – 246
18. september FC Elva  vs Tallinna FC Ararat TTÜ (Esiliiga B) – 215
06. oktoober FC Elva vs Pärnu Linnameeskond (Esiliiga B) - 158
13. oktoober FC Elva vs HÜJK Emmaste (Esiliiga B) – 141
03. november FC Elva vs Tallinna FC Flora III (Esiliiga B) – 162
10. november FC Elva vs Nõmme JK Kalju II (Esiliiga B) - 255

Külastatavus kokku - 5613
Kõrgeim - 405 vs Tallinna JK Legion
Madalaim – 141 vs HÜJK Emmaste
Keskmine kokku - 267
Keskmine liigamängudel - 260
Keskmine Eesti karikas – 306 Eesti suurima keskmise pealtvaatajate arvuga mängud 2013
http://www.jalgpall.ee/cupattendance.php?b=KV&year=2014

Fännireisid Eesti koondise mängudele

FC Elva fännikoordinaatorid ja klubi korraldasid lisaks klubi mängudele ka ühiseid sõite Eesti koondise mängule. Eneli Õiguse ja Riin Rebase eestvedamisel külastasime järgmisi kohtumisi:

Eesti vs Holland (45 inimest)
Eesti vs Türgi (121 inimest)

Korraldatud fännikampaaniad ja varustus

FC Elva soetas mängijate ergutamiseks hooaja jooksul järgmised atribuudid:

·         Kolm fännilippu FC Elva toetuseks

·         Üks suur fännilipp 5000x3500 mm mõõdus

·         Üks trumm

·         Üks suur fännilipp 5000x3500 mm mõõdus

FC Elva fännid said osta omale järgmist varustust:

·         Fännisärgid

·         Fännisallid

·         Fännilipud

·         Vihmavarjud

     Vaata rohkem tooteid FC Elva lehelt http://fcelva.ee/meeskonnad/fanninurk/fannide-varustus


FC Elva fännide poolt loodud laulud võistkonna ergutamiseks:

FC Elva, taagoragodaa,
FC Elva, taagoragodaa,
FC Elva, see pole Põlva,
FC Elva, parim klubi maal!

Meil võiduni küll pikk on tee, kuid Elva sest ei hooli, meil rivis vaprad mehed on, kes läbinud on jalkakooli!

FC Elva "vastast" ei pelga!

Me usume, me usume, me usume, Elvasse!

Legion vaata ette, Haan teeb kaitses pette!

Võitle, Elva, võitle!

Elva suru, (vastase nimi), vastu muru!

Poisid meil on veel 15 minutit, mängu lõpuni,
nii et tehke kiiresti
Väravad vaja kõik ära lüüa nüüd
Sest kui me seda ei saa,
siis me ei saa elada! (viis - vajuta siia)

Veel üks värav, veel üks värav, veel üks värav, veel üks värav, veel üks värav, veel üks värav ...

Me tahame väravat! Me tahame väravat, väravat, väravat, väravat, väravat ....

Kes täna võidab ? - E-L-V-A
Kes täna võidab ? - E-L-V-A

FC Elva (2-2-1 plaksud)

Elva (3 plaksu)

Lae alla PDF versioon: Tegevusaruanne 2013.pdf