Järgnev võtab kokku FC Elva tegemised 2012. aastal. Millised võistkonnad osalesid Eesti meistrivõistlustel ja kuidas neil läks? Info klubis töötanud inimeste- ja erinevate tähtsamate sündmuste kohta. Korraldasime palju üritusi, pikemalt võite lugeda Elva Cup´i, FC Elva Indoor Cup´i ja Elva Lahtiste meistrivõistluste kohta. Lühike ülevaade arenevast FC Elva E-Poest ja kuidas sellel ettevõtmisel läks?
Ülevaade piirkondadest, kus me trenne korraldame ja millise võistkonna noortega me nendes kohtades tegeleme. Millistel koolitustel osalesime? Põhjaliku statistika FC Elva esinduse pealtvaatajate arvust, üks number läheb kindlasti Eesti Karika ajalukku.

FC Elva esindusmeeskond hooajal

Meeskond tõusis 2011 aastal Eesti meistrivõistluste II-liigasse, omaenda kasvandike ja kohaliku kogukonna mängijatest koosnev võistkond tegi hea hooaja ja lõpetas hooaja neljanda kohaga. Selle tulemusega pääses klubi meeskond Esiliiga B tasandile, kus ollakse juba väga lähedal Eesti tippjalgpallile. Võrreldes teise liigaga on 12 mängu rohkem ja hooaeg on kaks kuud pikem. Tuleme nüüd tagasi eelmise hooaja juurde. Vaatame, kes olid uued üllatajad? Milles me olime tublid? Mida oleks võinud paremini teha?

Meeskonna mäng paranes sügisringis märgatavalt, kui kevadringis lubasime omale lüüa palju väravaid, siis sügisringis said vastased rõõmu tunda märgatavalt vähem.  Kevadringis suutsime lüüa 21 väravat ja endale lubasime lüüa 18. Sügisringis oli väravate realiseerimine peaaegu 100%  suurem kokku kogunes 40 väravat ja endale löödi samuti 100% vähem ehk 9 väravat, nendest kolm viimases mängus Vändra JK Vapruse vastu. Kui numbrid kokku liita, siis arenesime 200% võrra edasi (naljaga pooleks). Vändra jäi ka ainukeseks võistkonnaks, keda meeskond võita ei suutnud.

Suurima arenguhüppe tegi Henry Eichelmann, kui hooajal 2011 mängis noormees vahetusmehe rolli, siis eelmisel hooajal kerkis põhiliseks jõuks paremal äärel. Mängija kontole kogus 29 mängu, nendes lõi 12 väravat ja andis 8 väravasöötu.

Hooaja parim mäng (liigamäng 16. Voor)
FC Elva vs Viljandi JK Tulevik 2:1. Kodus võita liiga liidrit ja veel korraliku mänguga. Just mänguliselt arenes võistkond JK Tulevikuga samale tasemele ja koduseinte toetusega võeti vaatamata numbritele palju selgem võit.

Hooaja halvim mäng (Eesti karikas 1/16 finaal)
Suure-Jaani United vs FC Elva 1:2. Kohtumine toimus Suure-Jaanis ja väga halva murukattega staadionil. Tingimused olid siiski võrdsed ja mitmetest võimalustest, ei suutnud FC Elva mängijaid selget ülekaalu vormistada. Hoopis Suure-Jaani suutis mängu põnevaks teha ja viigistada. Viimase värava suutsid lüüa siiski elvakad ja jõudsid järgmisesse ringi, kus oli vastaseks Tallinna FC Flora.

Mälestusväärne 1/8 karikamäng toimus Elvas, kohtumine FC Floraga kujunes väga põnevaks. Flora võitu kindlustav teine värav sündis alles mängu 80. minutil. Üheväravalises eduseisus omas FC Elva ühte-kahte momenti mängu viigistada, seda siiski ei juhtunud ning meeskond langes karikasarjast. Kiidusõnu võistkonnale jagus Flora mängijatelt ja -treeneritelt.


Osaletud turniirid ja tulemused

8. jaan

FC Elva mehed

FC Elva Saaliturniir 2012

I. koht

28. jaan

FC Elva mehed

Suure-Jaani Cup 2012

II. koht

18. veebr

FC Elva mehed 

Tarvastu Cup 2012

4. koht

24. märts 

FC Elva mehed 

Warrior Kevadturniir 2012

III. koht

25. märts

FC Elva 95-96

Lootos Cup 2012

7. koht

14. juuli

FC Elva 95-96

Otepää Karikas 2012

II.koht

9. dets

FC Elva Esiliiga B

Bestra Cup 2012

III. koht

27. dets 

FC Elva Esiliiga B

EJL Aastalõputurniir 2012

alagrupp


Vaata rohkem meeskonna tegemiste kohta
http://fcelva.ee/meeskonnad/fc-elva

FC Elva noorte võistkonnad

Meistrivõistlustel osales kokku kaheksa võistkonda, esindatud olid kõik vanuseklassid peale A-klassi. Sellesse vanuseklassi jõudnud mängijad esindasid FC Elva esindusmeeskonna särki.

FC Elva noorte võistkonnad olid järgmised:

FC Elva B1
FC Elva B2
FC Elva C1
FC Elva D1
FC Elva D2
FC Elva E1
FC Elva AM F
FC Elva PP F

Kõige edukam võistkond Eesti jalgpallikaardil oli FC Elva C1, esimest korda suutsid meie poisid võita mänge noorte kõrgliigas ja kokkuvõttes saavutati tubli 5. koht. Häid esitusi pakkusid FC Elva B klassi võistkonnad, B1 saavutas oma liigas teise koha ja B2 jäi tänu tehnilisele kaotusele teiseks. Mõlemat võistkonda jäi esikohast lahutama kolm punkti tabelis.
D-klass ja nooremate võistkonnad olid komplekteeritud mängijate individuaalset arengut arvestades ja tulemus ei olnud kõige olulisem.

Noortevõistkonnad osalesid samuti erinevatel turniiridel üle Eesti

Kokku käis turniiridel 88 võistkonda/esindust, kes tõid klubisse 28 esikolmiku- ja 6 neljandat kohta. Kui vaadates millised võistkonnad olid edukamad, siis nendeks olid 1996-2002.a sündinud noormehed. Millest järeldub, et nende vanustega oleme teinud head tööd võrreldes teiste klubidega. Alates 2003.a ja nooremad selline trend katkeb, mis eeldab meilt tõsisemat pühendumist nende vanuseklassidega tegelemisele. Tulemus pole küll oluline, aga nende aastakäikude noormeestega peavad klubi treenerid tõsisemalt tegelema hakkama.
2013 aasta alguses koostatud arengustrateegia 2013-2015 annab meile tagasisidet mängijate arengust, milleks on individuaalsete oskuste paranemine ja jõudmine turniiridel esinelikusse.

Vaata rohkem turniiride tulemuste kohta
http://fcelva.ee/uritused/noorte-turniirid

FC Elva naised ja tüdrukud

Naiste võistkond osales hooajal 2012 loodud õrnemasoo Rahvaliigas, kus lisaks FC Elvale osalesid veel FC Fauna Female, JK Väle Vibu, FC Lootos, Jõgeva SK Noorus 96 ja Paide linnanaiskond. Elva naisterahvad kogusid ühe võidu, ühe viigi ja kolm kaotust. Kõik mängud olid tasavägised ja huvitavad.

Lisaks osaleti turniiridel, kus parimaks jäi FC Elva Indoor Cup´il saavutatud 5.-8. koht. Sellel turniiril näidati head mängu ja suudeti turniiri võitja FC Flora II võistkonnaga viigistada.

Aasta alguses toimunud turniiridelt Suure-Jaanis ja Lähtel tuli vastu võtta kümnendad kohad.

Naiste jalgpall Elvas sai sügisel uue hoo, kui FC Elva avas kaks jalgpallirühma 1999.a- ja 2001.a tüdrukutele. Treeneriks sai Jürgen Kuresoo. Eesti naiste jalgpalli samas ka Elva naiste jalgpalli arengu osas on oodata lähiaastatel korraliku arengut. Mitmed klubid kaasaarvatud FC Elva panustavad järjest nooremate tüdrukute treenimisele.

http://fcelva.ee/tudrukud

FC Elva juhatus ja personal

Klubi president – Margus Ivask (alates 08.08.2000)
Klubi juhatus – Are Altraja, Margus Ivask ja Marek Naaris

Tegevjuht – Marek Naaris (alates 1.05.2004) UEFA B litsents
Raamatupidaja – Tiiu Vaher (alates 1.05.2005)
Müügijuht – Eneli Õigus (alates 1.01.2010)

Noortetöö juht – Laur Nurme (alates 1.05.2012) EJL Treener C
Noortetreener – Veiko Haan (alates 10.07.2003) UEFA B litsents
Noortetreener – Kristjan Moorast (alates  1.04.2007) EJL Treener C
Noortetreener – Andrus Meinart (alates 1.03.2011) EJL Treener C
Noortetreener – Priit Pärnpuu (alates 1.03.2012) Rahvajalgpalli koolitus
Noortetreener – Jürgen Kuresoo (alates 1.03.2012) Rahvajalgpalli koolitus
Noortetreener – Gunnar Pastak (vabatahtlik alates 1.03.2012) UEFA B litsents
Noortetreener – Andres Bõkarev (vabatahtlik alates 1.05.2011) Rahvajalgpalli koolitusKorraldatud üritused ja turniirid

Elva Cup

26.-30. august toimus Elva jalgpalli suvine suursündmus,
traditsiooniline noorte jalgpalliturniir Elva Cup 2012, millest võttis osa 72 võistkonda, kokku 826 mängijaga. Mängud toimusid Elvas, Paluperas, Annikorus ja Pukas. Võistlusel osalesid võistkonnad Eestist, Lätist ja Venemaalt. Turniiril mängiti välja kaheksa erinevat auhinnakomplekti (1998.a-, 1999.a-, 2000.a-, 2001.a-, 2002.a, 2003.a, 2004.a- ja 2005.a noormeestele). 

Korraldaja klubi FC Elva võistkonnad esinesid väga hästi ja pea kõikides vanuseklassides jõuti nelja parema võistkonna hulka, ainult 2004.a vanuseklassis see ei õnnestunud.

2005.a turniiri võitis külalisvõistkond FS METTA Riiast, finaalis olid nad penaltiseerias kindlamad FC Helios Tartu KK tiimist. Kolmanda koha võitis omale FC Helios Võru, alistades põnevas kohtumises FC Elva lõpuks 6:3. Turniir toimus Annikoru staadionil.

2004.a turniiril võidutses Tallinna võistkond Sparta, kellele keegi vastu ei saanud ja finaalis võideti tulemusega 9:2 FC Lootos. Kolmandaks tuli FC Helios, kes alistas südikalt esinenud FC Warriori võistkonna.

2003.a võistlusel osales rekordarv võistkondi, koguni 13 võistkonda. Kõige rahvusvahelisema turniiri kolm paremat olid samuti erinevatest riikidest. Esikoha võitis DFC Parus Ivangorod (RUS), teine koht läks Spartale ja kolmas lätlaste FK Baltikale. Paluperas toimunud turniiril osales 138 jalgpallurit.

2002.a turniir oli kõige pingelisem, play-off mängudes tuli enamasti lüüa penalteid ja tänu sellele läks turniir märkamatult pikemaks. Finaal lõppes ligi pool tundi planeeritust hiljem, kus penaltiseeria järel võidutses JK Tammeka Sinine, teiseks jäid väga tublid Pärnu JK poised. Kolmanda koha võttis JK Tammeka Valge, kolm mängu järjest mänginud FC Elva esindusel ei jagunud enam jaksu võidelda.

2001.a võistlusel jõudsid finaali JK Tammeka Sinine I ja FC Elva, esimene võitis kohtumise 1:0. Kolmanda koha võitlesid omale Tartu FC Santos I noored.

2000.a noormeeste võistluse võitis JK Merkuur-Juunior, kes lõpetasid turniiri täiseduga, järgnesid FC Elva II ja JK Tammeka.

1999.a võistluse Elva linnastaadionil võitsid kodupubliku rõõmuks FC Elva noormehed, kellele järgnesid JK Tammeka ja JK Tammeka aasta nooremad mängumehed.

1998.a kõige vanemate turniiril võidutses Tallinn United 99, aasta vanemate turniiril näidati stabiilseid esitusi ja suudeti alistada väga hästi mänginud RTU FC (LAT) ja FC Elva I, kes jäid vastavalt teiseks ja kolmandaks.

Pildid turniirist - Helmut Paring/Kristjan Moorast

Video 2004.a turniirist - Fotovabrik (Rando Kall)

Elva Cup 2012 statistika

2005.a võistkondi 10, osalejate arv 103
2004.a võistkondi 10, osalejate arv 90
2003.a võistkondi  13, osalejate arv  138
2002.a võistkondi  10, osalejate arv 117
2001.a võistkondi  10, osalejate arv 110
2000.a võistkondi  6, osalejate arv 69
1999.a võistkondi  6, osalejate arv 82
1998.a võistkondi  7, osalejate arv 117

Võistkondi kokku 72
Mängijaid kokku 826

Eestist 68
Lätist 3
Venemaalt 1

Rohkem infot turniiri kohta vaata www.fcelva .ee/turniirid/elva-cup (tulemused, pildid, videod jne)

Täname teid suurepärase koostöö eest!

Toetajad: Elva Linnavalitsus, Palupera vald, Puka vald, Konguta vald, Nike, Sportland, Nõo Lihavürst, Tamsamäe OÜ, Keskkond ja partnered, AV Grupp, Vudlia
Toitlustajad: Pubi „Vapper Mäger“ eesotsas Girty Vilteriga, Kohvik “Eni Vei” eesotsas Vahur Soosaarega
Väljakute ettevalmistajad: Elva linnastaadion (Elva Varahooldus ja FC Elva), Palupera staadion (Palupera Põhikool ja Artur Lõhmus, Kerdo Puusalu, Kris Käos),Annikoru staadion (Konguta vald), Puka staadion (Puka vald, Heikki Kadaja, Helmut Paring, Robin Paring, Calvin Savisaar ja Endel Jõesaar)
Transport: HJH Veod OÜ
Meelelahutajad: Sportlandi individuaalsed võistlused, mida viisid läbi Jürgen Kuresoo, Artur Lõhmus ja Eleri Pastak ja Vudilat, kes tõi kohale batuudi.
Kohtunikud: Neeme Neemlaid, Kaarel Tinn, Alik Säde, Artur Kägu, Edgar Leht, Marko Liiva, Mihkel Teder
Meditsiiniline tugi võistlustel: Kristi Alev
Fotod ja videod: Kristjan Moorast, Helmut Paring ja Fotovabrik (Rando Kall)
Korraldajate abiliste tiim: Kristjan Moorast, Taavi Aasmäe, Priit Pärnpuu, Andrus Meinart, Diana Jesin, Eneli Õigus, Eleri Pastak, Anni Kuresoo, Artur Lõhmus. Kõiki FC Elva noorte vanemaid, kes andsid panuse võistluste kvaliteetsemaks läbiviimiseks.
FC Elva E-pood: Nike jalgpallivarustuse müük väljakutel - Eneli Õigus
Korraldajad: Marek Naaris, Laur Nurme, Veiko Haan


FC Elva Indoor Cup

Kahe kuu jooksul (detsembris ja jaanuaris) toimunud turniiridest võtsid osa Eesti, Läti, Leedu ja Venemaa võistkonnad. Kokku osales 93 võistkonda koos 915 mängijaga. Kõige rohkem võistkondi oli esindatud FC Elva ja JK Tammeka klubidel. Turniiridele andis lisavürtsi kohapeal tegutsenud FC Elva jalkapood, kust leidsid paljud mängijad omale abi, kui selleks oli vajadust.

01. detsember toimus 2000.a noormeeste turniir, kus peamist rolli etendasid FC Elva, JK Tammeka ja JK Merkuur-Juunior. FC Elva Indoor Cup´ide suurimaid üllatusi sündis ¼ finaalis, kui FC Elva 01-02 poiste võistkond suutis alistada pea kaks aastat vanematest poistest koosnenud väga tugeva JK Merkuur-Juuniori. Selle mänguga andsid poisid ka kogu oma energia ja kokkuvõttes saavutati tubli neljas koht. Kolmanda koha pälvis FC Elva 2000 esindus ja finaalis oli JK Tammeka I võistkond kindlalt parem JK Merkuur-Juunior II noortest.

02. detsembril astusid võistlustulle 2004.a noormehed. Edukamad võistkonnad selles vanuses tulid Põhja-Eestist, nendele pakkus konkurentsi FC Santos. Paremusjärjestus: Tallinna FC Infonet, Tallinna FC Tiigrid, Harju Jalgpallikool ja FC Santos.

08. detsembril mängisid 2002.a noormehed, oli üks pingelisemaid turniire sellel hooajal. Mõlemates poolfinaalides selgitati paremus alles penaltite järel. Finaalis kohtusid FC Elva ja TJK Legion, põneva kohtumise võitis kodumeeskond tulemusega 3:2. Kolmanda koha pälvis JK Tammeka I

09. detsembril toimus ainuke naisterahvaste turniir täiskasvanutele, millest võttis osa üheksa võistkonda. Kohal oli kolm Meistriliiga klubi, Tallinna FC Flora, JK Tammeka ja JK Tallinna Kalev. Häid esitusi pakkus ka FC Elva võites 3:1 JK Tallinna Kalevit ja mängides hilisema võitjaga väravateta viiki. Finaalis võitis FC Flora II JK Tammeka Valge esindust alles peale penaltiseeriat. Kolmanda koha napsas JK Tammeka Sinine FC Flora I ees.

15. detsembril toimus noormeeste kõige vanema vanuseklassi 1998.a sündinute võistlus. Millest võttis osa kümme võistkonda, nendest kolm tiimi olid FC Elva klubist. Parimaks osutus Tallinna SC Real, teiseks tuli FC Elva ja kolmandaks FC Elva 99-00, neljanda koha saavutasid JK Tammeka 99 noored.

16. detsembril mängisid 2003.a sündinud poisid. Osalejate nimekirjale lisas värvi Leedu klubi FK Nevezis. Finaalis mängisid JK Tammeka ja JK Merkuur-Juunior, viimane võistkond võitis selgelt 4:0. Kolmanda koha said leedukad, kes alistasid JK Tallinna Kalev I tulemusega 2:0.

5. jaanuar naasesid klubid puhkuselt ja FC Elva Indoor Cup jätkus 1999.a noormeeste võistlusega. Turniiril olid esindatud mitmed tippvõistkonnad Eestist ja väga tugev võistkond Ivangorodist (DFK Parus). Finaali jõudsid Pärnu JK ja TJK Legion, esimene võitis kohtumise kindlalt 5:1. Pronksi kohtumises olid võimsamad FC Elva noormehed, kes alistasid Tallinna SC Reali 4:0.

6. jaanuaril toimis meeste turniir, kus läks tiitlit kaitsma ka FC Elva esindus. Kümne meeskonna turniiril oligi üks põnevamaid kohtumisi FC Elva ja FC Tarvastu vaheline ¼ finaal. Väga jõuline ja karm mäng lõppes tulemusega 3:3, penaltiseeria läks väga pikaks, milles oli FC Tarvastu parem tulemusega 11:10. Finaali jõudsid SK10 ja FC Tarvastu, kus viimane tuli välja 1:3 kaotusseisust ja võitis turniiri 4:3. Kolmanda ja neljanda koha jagasid kaks Läti esindust, kellest paremaks osutus Balvi Sporta Center.

12. jaanuar olid võistlustules 2001.a poisid, kus edukaimaks osutus JK Narva Trans I, kellel polnud vastast sellel turniiril. Finaalis alistati lätlaste esindaja Balvi Sporta Center 8:0. Kolmanda koha võitlesid omale TJK Legioni noored.

13. jaanuar toimus hooaja viimane FC Elva Indoor Cup kõige noorematele poistele. Sellel turniiril oli parimaks võistkonnaks Tallinna FC Infonet, kes oli parem lätlaste FK Super Nova Riia esindusest. Kolmanda koha võitles omale Pärnu JK Vaprus Paikuse võistkond.

FC Elva Indoor Cup 2012-2013 numbrites                                                                                    

2005.a võistkondi 8, osalejate arv 75
2004.a võistkondi 10, osalejate arv 88
2003.a võistkondi 10, osalejate arv 105
2002.a võistkondi 8, osalejate arv 65
2001.a võistkondi 10, osalejate arv 109
2000.a võistkondi 10, osalejate arv 90
1999.a võistkondi 8, osalejate arv 91
1998.a võistkondi 10, osalejate arv 98
Mehed võistkondi 10, osalejate arv 106
Naised võistkondi 9, osalejate arv 88

Rohkem infot mängude ja võistkondade tulemuste kohta

TULEMUSED

PILDID

VIDEO

Täname

Nõo Spordihoone ja nende töötajad
Nõo Spordihoone kohvik ja töötajad
Videokokkuvõte: Rando Kall (Fotovabrik)
Fotograafid: Karina Kompus. Liina Ivask, Margus Ivask, Helmut Paring, Rando Kall
Kohtunikud: Alik Säde, Neeme Neemlaid, Veiko Haan, Jürgen Kuresoo, Laur Nurme, Mihkel Teder
Abilised Eneli Õigus, Eveli Õigus

Täname kõiki treenereid, lapsevanemaid ja osalejaid, kes andsid oma panuse jalgpalli arendamisse Lõuna-Eestis.


Elva Lahtised meistrivõistlused

Esimene etapp

1. FC Pärna
2. BLINNOX
3. Raudteejaama Ühinenud Depood
4. Elva Vutipoisid
5. Ülenurme SK
6. JK Villiger Puhja
7. Sihva Sihtijad
8. FC Arbimäe United
9.-11. Fc Õieke
9.-11. Linnamehed
9.-11. Võimsalt võimsad

Turniiri võitja FC Pärna sai etapivõidu puhul Futali palli, mille pani välja Eesti Jalgpalli Liit. Eesti Jalgpalli Liitu esindab Neeme Neemlaid, kes ise teeb kaasa BLINNOXi ridades.

Suured tänud ka Karinale ja Dianale, kes aitasid ürituse raames läbi viia FC Elva müügipäeva, Elva Gümnaasiumi inimestele, Kohvikule ja Alik Sädele.

Teine etapp

Finaali jõudsid BLINNOX ja RDÜ võitjaks tuli esimene tulemusega 4:2. Kolmanda koha mängus läksid vastamisi JK Villiger Puhja ja Elva Vutipoisid, Elva Lahtiste meistrid 2010 võitsid kohtumise tulemusega 3:2.

Osales 11 võistkonda

Kolmas etapp

Ranna turniiri järel vahetus taas üldliider, Elva Lahtiseid meistrivõistluseid tõusvas joones mängiv RDÜ on kolme etapi peale kogunud 30 punkti. Enne viimast etappi on vahe BLINNOXiga kolm- ja FC Pärnaga viis punkti. Elva Vutipoisid jäävad liidrist maha juba kümne punktiga.

Rannaetapi parimaks mängijaks valiti Mario "Tüüp" Lääne, kes kaitses Võimsalt võimsad võistkonna väravat ja tegi uskumatuid tõrjeid, mis jäävad pikaks ajaks meelde.

Viimane etapp toimub hooaja lõpus, kui on lõppenud Eesti meistrivõistlused jalgpallis.

Statistika

12 tiimi
83 mängijat
50 väravat a-grupi mängudes
73 väravat b-grupi mängudes
31 väravat play-off mängudes
154 väravat turniiril, keskmiselt 4,05 väravat mängus

Neljas etapp

27. oktoober toimus Elva Lahtiste meistrivõistluste viimane etapp, vaatamata ilmale oli kohale tulnud kümme võistkonda, lisaks neile jätsid kaks võistkonda kohale ilmumata. Elva miniarenal toimunud võistluseks oli väljaks saadud võimalikult parimasse seisu. Kui A-gruppi mängudes oli väljak alguses libe, siis B-grupi ja kohamängude ajal oli plats ideaalne. Meistriks tuli BLINNOX, kes edestas teisena lõpetanud FC Pärnat ja RDÜ-d kokkuvõttes nelja punktiga.

Viimase etapi eel oli konkurentsi jäänud kolm võistkonda, Raudteejaama Ühinenud Depood (RDÜ), BLINNOX ja FC Pärna. Kaks viimast võistkonda alustasid hommiku A-grupis ja mõlemad pääsesid kindlalt nelja parema hulka. Hoopis raskeks tegi omal elu RDÜ, kes kaotas avamängus kohe Elva Vutipoistele ja teises mängus jäi 1:6 kaotuseisu, kuid võideldi koos lõpuvilega 6:6 viiki JK Villiger Puhjaga, see jättis veel võimaluse. Elva Vutipoisid ja JK Villiger Puhja enam ei eksinud ja RDÜ oli kõrgest mängust välja jäämas. 

Kohamängudes jätkus ka põnevust, kui BLINNOXi ja JK Villiger Puhja poolfinaal penaltiteni tüüris, selles arvestuses olid valitsevad meistrid kindlamad ja edenesid finaali. Kaotuse korral oleks olukord üldarvestused muutunud väga intrigeerivaks. Teisest mängust pääses finaali FC Pärna. 
Kolmanda koha napsasid endale Elva Vutipoisid, 2010 aasta meistrid alistasid põnevas kohtumises 4:3 JK Villiger Puhja (Rahvajalgpalli puurijalgpalli Eesti meister 2012). 
Finaalis oli BLINNOX kindlalt üle FC Pärnast, kuigi skoor nii selgelt ülekaalu ei näitand, mäng lõppes 3:2.

Täname kõiki võistkondi, kes lisasid värvi ja põnevust Elva meistritiitli jagamisel. Kokku osales 13 võistkonda. Esindatud olid Tartumaa, Valgamaa, Viljandimaa ja Võrumaa võistkonnad.

Mängude tulemused 

Üldarvestuse tulemused


Klubisisesed turniirid

Rõngu Cup

Lõppjärjestus

1. Palupera
2. Elva
3. Pühajärve
4. Rannu
5. Puka
6. Puhja
7. Otepää
8. Rõngu

Turniiri parimad mängijad

Parim väravavaht - Raido Hurt (Rõngu)
Parim kaitsja - Mauri Kozlovški (Palupera)
Parim väravakütt - Raido Vorobjovski (Puhja)
Parim mängija - Kris Käos (Palupera)

Palupera Cup

Lõppjärjestus:

1. Rannu
2. Puhja
3. Elva
4. Pühajärve-Otepää
5. Puka
6. Elva-Nõo 99
7. Rõngu

Statistikat
Turniirist võttis osa 63 mängijat.
Kokku löödi 73 väravat.
Keskmiselt löödi 3,47 väravat mängus.
Suurima koosseisuga võistkond Rannu ja Elva-Nõo 99 10 mängijaga.
Väiksema koosseisuga võistkond Elva 7 mängijaga.

Parimad mängijad
Parim väravavaht - Kristen Käos (Rannu)
Parim kaitsja - Markus Sikk (Elva)
Parim mängija - Raido Vorobjovski (Puhja)
Parim väravakütt - Ott Alekõrs (Rannu)

Toimusid erinevad klubisisesed sõprusturniirid, kus oli kõige tähtsam mängukogemuse saamine. Nendeks üritusteks olid järgmised:

“Saame sõpradeks 2012” (üks toimus veebruaris ja teine toimus detsembris) Mängud olid mõeldud 2004-2006.a sündinud poistele ja tüdrukutele.

“Jalgpallivõlurid 2012” (üks toimus veebruaris, teine märtsis miniarenal, kolmas rannas). Osalesid 2000-2003.a sünd poisid ja tüdrukud.

Kokku toimus 8 klubisisest võistlust.

 

Toetajad ja koostööpartnerid


Klubi treeningbaasid ja –rühmad

Elva

Klubi kasutuses oli viis objekti:

Elva linnastaadion
Elva Gümnaasiumi kunstmuruväljak
Elva Arbimäe miniarena
Elva Gümnaasiumi võimla
Elva Algkooli võimla

Elvas olid järgmised treeningrühmad:

FC Elva esindus, FC Elva B2, FC Elva C2 ja FC Elva naised, FC Elva E1, FC Elva F, FC Elva Murumuna, FC Elva Õnneseen, FC Elva C tüdrukud, FC Elva D tüdrukud

Otepää

Klubi kasutuses oli kaks objekti:

Otepää Aedlinna väljak
Pühajärve Põhikooli võimla

Otepääl ja Sihval treenisid:

FC Elva B1, FC Elva B2, FC Elva D1, FC Elva E1, FC Elva Pühajärve lasteaed

Nõo

Klubi kasutused kaks objekti:

Nõo Põhikooli väljak
Nõo Spordihoone

Treenisid:

FC Elva B2, FC Elva C2, FC Elva D2, FC Elva F

Rõngu

Rõngu Keskkooli väljak
Rõngu Keskkooli võimla
Rõngu Lasteaia aula

Treenisid:
FC Elva C2, FC Elva D1, FC Elva D2, FC Elva Rõngu lasteaed

Puka

Klubi kasutas kahte objekti

Puka staadion
Puka Keskkooli võimla

Treenisid:
FC Elva B1, FC Elva B2, FC Elva D1, FC Elva D2

Palupera

Klubi trennid toimusid:

Palupera staadion
Palupera Põhikooli saal
Palupera vallamaja aula

Treenisid:

FC Elva esindus, FC Elva E1, FC Elva Hellenurme lasteaed

Rannu

Rannu Keskkooli staadion
Rannu Keskkooli võimla

Treenisid:

FC Elva B2, FC Elva C2, FC Elva D1, FC Elva D2, FC Elva F


FC Elva E-pood


Aastal 2012 alustas klubi müügipäevade korraldamist, mis esmakordselt toimus Elva Lahtiste meistrivõistluste ajal Elva Gümnaasiumi saalis.
Järgmised müügipäevad toimusid kõikidel klubi suurematel üritustel. Elva Cup´il, Tammeka Juunior Cup´il ja FC Elva Indoor Cup´il.

Müügiüritused täitsid igati oma eesmärgi, osalejad said vajadusel kiire lahenduse varustuse osas ja paljud inimesed said tutvuda toodetega ning neid hiljem E-poe kaudu tellida.

Kogu aasta käive oli 15258 eurot, mis ületas 2011.a käibe ligi 200%

FC Elva E-poodi haldab klubi varustuse- ja müügijuht Eneli Õigus

Tootevalik ja tellimine: www.fcelva.ee/e-pood

 

Koolitused

27.08-12.11.2012 UEFA B litsents  – Marek Naaris

29.-30.10.2012 Täiendkoolitus „Mängijate arendamine sööduharjutustes“ – Laur Nurme, Veiko Haan, Gunnar Pastak, Priit Pärnpuu, Jürgen Kuresoo, Mihkel Kuresoo, Andrus Meinart, Kristjan Moorast, Andres Bõkarev


Pealtvaatajate arv FC Elva esinduse kodumängudel

27. aprill Valgas, SK 10 Preimum – 70 (Liigamäng)
09. mai Elvas, FC Aspen– 201 (Väike karikas)
02. juuni Elvas, HÜJK Emmaste – 112 (Liigamäng)
17. juuni Elvas, Türi JK Ganvix  – 150 (Liigamäng)
20. juuni Elvas, Sörve JK – 125 (Liigamäng)
25. juuli Elvas, Welco JK Elekter – 195 (Eesti karikas 1/32)
29. juuli Elvas, Pärnu Linnameeskond II  – 90 (Liigamäng)
5. august Elvas, JK Luunja  – 151 (Liigamäng)
8. august Elvas, Vändra JK Vaprus – 170 (Liigamäng)
10. august Elvas, JK Tulevik – 170 (Liigamäng)
26. august Elvas, FC Tarvastu – 215 (Liigamäng)
1. september Elvas, FC Flora III  – 102 (Liigamäng)
16. september Elvas, Nõmme United – 125 (Liigamäng)
30. september Elvas, Keila JK – 125 (Liigamäng)
14. oktoober Elvas, Paide Kumake – 110 (Liigamäng)
24. oktoober Elva, FC Flora – 200 (Eesti karikas 1/8)

Kõrgeim - 215 vs FC Tarvastu
Madalaim - 70 vs SK10 Premium (mäng toimus Valgas)
Keskmine kokku - 144
Keskmine liigamängudel - 132
Keskmine Eesti karikas - 198 kaks mängu, selle näitajaga oli FC Elva karikasarja külastatavuse tipus aastal 2012 http://www.jalgpall.ee/cupattendance.php?b=KV&year=2013
Keskmine Väike karikas - 201 üks mäng

Lae alla PDF versioon: Tegevusaruanne 2012.pdf