Hooaeg 2009 eesmärgid

Kolme nädala pärast alustavad jalgpallurid hooaega. Esimesena alustavad liigamängudega FC Elva II jalgpallurid. 22.märtsil toimunud FC Elva II treenerite ja mängijate koosolekul püstitati võistkonnale eesmärgid hooajaks 2009, kinnitati koosseis ja valiti meeskonna kapten.
FC Elva üheksa tegevusaastaga oleme jõudnud nii kaugele, et suudame komplekteerida oma kasvandikest perspektiivika võistkonna, kellel on mänguisu ja võidutahet. Hooaja eesmärgiks püstitasime II liigasse pääsemise. Esimesed treeningmängud on näidanud, et meie mängijatel on potentsiaali mängida hästi kõigiga. Enne hooaega on plaanis pidada veel 1-2 treeningmängu.
Hooaeg algab 12.aprillil kui võõral väljakul kohtutakse Jõgeva SK Noorus 96 meeskonnaga. FC Elva II võib Elva linnastaadionil mängimas näha alles 24. mai, selleks ajaks peaks linnastaadion mängukõlblikuks saama. Eelmisel aastal Eesti Karikas 16 parema võistkonna hulka jõudnud võistkond soovib hea loosiõnne korral saavutust korrata ja publikule head jalgpalli näidata.
FC Elva II kodumänge vaatama tulnud pealtvaatajate vahel loositakse iga mängu lõpus välja Nike jalgpall. Samas otsime III-liiga võistkonnale särgisponsorit, kellega ühiselt eesmärkide poole liikuda. Huvi korral ühendust võtta klubi juhtidega.

FC Elva II koosseis

Kauri Käos, Arvo Käkk, Riivo Tutk, Veiko Haan, Veiko Kütt, Taavi Havre, Priit Pastak, Kaarel Kaldvee, Jaanus Jõulu, Karl Bussov, Mart Kaur, Karl-Tõnis Laks, Taavi Aasmäe, Rando Kuus, Kristjan Moorast, Laur Nurme, Kaarel Tani, Tarmo Kerro, Martin Raid, Sass Suiste, Kaarel Tinn, Henry Eichelmann, Taavi Lassmann, Juri Sirokov, Robi Männiste, Andres Vähi, Raido Kuus, Priit Dedov, Evert Soonberg, Kaupo Süld

Kapten: Kaarel Tani
Asekapten: Karl Bussov

Peatreener: Marek Naaris
Treener: Veiko Haan

Noorte võistkonnad hooajal 2009

Eesti Meistrivõistlustel teevad hooajal 2009 kaasa järgmised noortevõistkonnad:
FC Elva A1 (91.a noormehed), FC Elva B2 (94.a noormehed), FCE Otepää C1 (95.a noormehed), FC Elva D1 (97.a noormehed), FCE Otepää D2 (98.a noormehed), FC Elva E1 (99.a noormehed) ja FCE Nõo (99.a noormehed). 1997.a noormeeste võistkond hakkab võitlema kvalifikatsioonturniiril, kus esikoht pääseb järgmisel hooajal mängima omavanuste kõrgeimat liigat.
Aprilli lõpus sõidavad FC Elva noored koos Tartu SK 10 Premiumiga turniirile Itaaliasse. Turniiri tutvustavat infot leiate www.rosetocalcio.it

Augusti lõpus toimub juba kuuendat korda rahvusvaheline jalgpalliturniir Elva Cup 2009. Mängud toimuvad 24.-27.augustil Elvas, Paluperas, Pukas ja Otepääl. Usume, et see aasta ei kimbuta meid vihm, nagu juhtus viimasel kolmel turniiriaastal.

FC Elva osaleb ka ühe- ja kahepäeva turniiridel Eestis ja Lätis. Nendest osavõtmine sõltub suuresti lastevanemate ja klubi võimalustest.

Lisaks plaanib FC Elva sellel aastal luua tüdrukute grupi ja liituda Eesti Meistrivõistlustega aastal 2010. Leiame võimalused ja alustame selle elluviimist. Takistuseks on olnud kesised treenimisvõimalused talvel, kuna Elvas on kõikide klubide peale kasutada üks korralik spordisaal. Kui tahame tulevikus pääseda Esiliigasse, siis peavad olema täidetud litsentseerimise nõuded. Sealhulgas ka naistejalgpalli arendamine.

Kokkuvõte 2009

Eesti Meistrivõistlustest võttis osa 9 võistkonda

FC Elva II - hooajal 8.koha.
FC Elva A - sai II liigas viie võistkonna hulgas viimase koha. Viimases mängus võideti suurelt 9:0 JK Võru.
FC Elva B2 - II liiga Lõuna piirkonnas viie võistkonna hulgas 5.koht.
FC Elva C1 - kevadringis C1 II-liigas 6.koht. Sügisringis C1 C-liiga turniiril kaheksas koht.
FC Elva D1 - kvalifikatsiooni turniiril saavutati teine koht, mis tagas järgmiseks hooajaks pääsu Esiliigasse.
FCE Otepää D2 - oma alagrupi kolmas koht.
FC Elva E1 - oma alagrupis saavutati esimene koht.
FCE Nõo E1 - oma alagrupis saavutati samuti neljas koht.


Korraldatud üritused ja turniirid

10.jaanuar Nõo Cup 2009 1999.a noormehed - võitjad Tallinna JK Kotkad
1.märts Sihva Cup 2009 1997.a noormehed - klubisisene
5.märts Saame sõpradeks 2009 2001.a noormehed - klubisisene
9.märts Saame sõpradeks 2009 2000.a noormehed - klubisisene
2.mai Sõprusturniir 2009 FC Elva ENMV 1995-1998 noormehed - klubisisene
8.juuni Rõngu Cup 2009 1994.a noormehed - klubisisene, võitja Palupera
8.oktoober Palupera Cup 2009 1994.a noormehed - klubisisene, võitja Puka
13.detsember Puhja Cup 2009 1994.a noormehed - klubisisene, võitja Puhja


Toimus FC Elva Saaliturniir 2009 meestele

17.jaanuaril toimus Nõo Spordihoones FC Elva Saaliturniir 2009 meestele. Kohale oli tulnud väga head amatöör võistkonnad üle Eesti kui vaadata EJL Aastalõputurniiri tulemusi ja eelmise aasta võitja FK Olaine Lätist.

Alagruppides olid väga põnevad mängud ja edasipääsejad polnud enne viimast vooru selged, poolfinaali pääsesid S.C. Real, KHK Tartu, FC Tarvastu ja  Arsi Tartu. FC Elva II saavutas küll võidu FC Tarvastu üle, aga sellest ei piisanud edasipääsemiseks, teised tasavägised mängud lõppesid vastaste minimaalse võiduga.

Poolfinaalid olid väga ühepoolsed, B-alagrupi kaks parimat võitsid! FC Tarvastu oli 7:0 üle KHK Tartust ja S.C. Real 4:0 Arsi Tartu meeskonnast. Kolmanda koha mängus purustas KHK Tartu oma vastase koguni 11:0! Finaal oli aga palju põnevam, S.C. Real läks 2:0 ette kuid FC Tarvastu suutis viigistada 2:2-le. Pikas penaltiteseerias võidutses lõpuks S.C Real. Turniiri parimaks mängijaks valiti – Sten Teino (S.C. Real) ja turniiri parimaks väravavahiks – Janar Mastik (FC Tarvastu).

Elva Cup 2009 tõusis osalejate arvuga Eesti suve suurimaks noorte turniiriks!

24.-27.augustil toimus Elva, Palupera, Puka väljakutel juba traditsiooniks kujunenud rahvusvaheline noorte jalgpalliturniir Elva Cup 2009, mis on aastatega kasvanud klubide suve lõpetamise ürituseks. Turniiri korda minekule aitas kaasa ilmataat, kes hoidis meid kõikidel päevadel vihmata.

Turniiri esimesel päeval kohtusid Elva väljakutel  1996.a- ja 2003.a sündinud noormeeste võistkonnad. Vanemte poiste turniiri võitis ülekaalukalt Tallinna Jalgpalliklubi Legion, järgnesid JK Tammeka ja Põlva FC Lootos. 2003.a noormeeste turniir toimus äsja valminud Elva Arbimäe Minipitchil, kus pisikestel oli lausa lust mängida. Selle turniiri edukaimaks võistkonnaks osutus JFC Skonto FK 71 VSK (Läti), FK Super Nova (Läti) ja JK Merkuur-Juunior hõivasid järgmised kohad. Kuna nii pisikestele oli see üldse esimene võistluskogemus, siis iga osalejale oli ettenähtud Elva Cupi medal.

Teisel ja selle aasta kõige keerulisemal päeval kohtusid 1997.a ja 2000.a noormehed. Kahe võistkonna viimasehetke loobumise tõttu tekkis palju segadust 1997.a ajagraafikutes. 1997.a tasavägise turniiri võitis JK Tammeka, kes alistas finaalis 2:1 FC Levadia. Kolmanda koha pälvis JK Tallinna Kalev. Paluperas toimunud nooremate turniiril võidutses JK Merkuur-Juunior, kes suutis finaalis kaotuseisust TJK Legionit võita. Kolmanda koha võitis penaltite järel JK Tammeka. 2000.a poiste turniiri kõvat taset näitab ka see, et FC Elva suutis võita alagrupis TJK Legionit. Korraldajate esindus jäi jagama kohti viiendast kuni kaheksandani.

Kolmandal päeval liikus turniir edasi ka Puka staadionile, kus võtsid mõõtu 2001.a noormehed. Suurepärases atmosfääris toimunud turniiri edukaimateks olid JK Tammeka II, JK Merkuur-Juunior, FC Smiltene (Läti) ja FC Elva. Samal ajal toimus Paluperas vanemate 1998.a noormeeste turniir, kus FC Levadia kasvandikud võtsid võimsa võidu kui finaalis alistati JK Tammeka koguni 6:0. Kolmandaks tuli FC Tartu Olümpia esindus, kes oli penaltite järel parem Tartu FC Santosest.

Turniiri viimasel päeval kohtusid Elva linnastaadionil 1999.a noormeeste esindused ja Paluperas 2002.a noormehed. Vanemate 2008 võitja läks turniirivõitu kaitsma, kuid seekord õnne nii palju ei olnud ja tuli leppida neljanda kohaga. Võitis Pärnu JK, kes alistas finaalis JK Tammeka ja kolmanda koha pälvis JK Merkuur-Juunior. See eest tegid FC Elva 2002.a noormehed kõik kuhjaga tasa ja võtsid koduturniirilt väärtusliku võidu. Finaalis alistati JK Tammeka 3:1 ja kolmanda koha saavutas lätlaste FK Super Nova


Statistikat

Turniiril osales kokku 71 võistkonda 22 erinevast klubist

Turniiridel osales kokku 868 noormängijat, mis ületab 2008 aasta numbrid ligi 200 võrra.1999.a noormeeste turniiris võttis osa 12 võistkonda, kuhu kuulus kokku 161 mängijat!

Välisvõistkonnad – Riia FK Super Nova, FK 71 VSK Riia, FC Smiltene (Läti)

Täname

Elva Linnavalitsust, Palupera valda, Palupera Põhikooli, Puka valda, Puka Kultuurimaja, Nike, Sportlandi, Nõo Lihavürsti, A. Le Coqi! Lisaks erilised tänud Andres Aan, Artur Lõhmus, Aimar Tamm, Silver Sepp, Kauri Käos, Kaarel Tinn, Tarmo Kerro, Henry Eichelmann, Raido Kuus, Rando Kuus, Alari Suun ja FC Elva abivamis lapsevanemad. Tänud toitlustamise eest FIE Aare Sild ja Gunnar Pastak

Parimad tulemused turniiridelt

Noored

10.jaanuar Warrior Cup 2009 1997.a - I.koht
26.juuli Tammeka Cup 2009 2002.a - I.koht
19.september Salaspils Cup (LAT) 2001.a - I.koht
26.oktoober Alko Cup 2009 1999.a - II.koht
22.november Premium Cup 2009 1998.a - II.koht

Kokku osalesime 92 turniiril ja esikolmikusse jõudsime 20 korda.

Turniiride tulemused


Mehed

31.jaanuar Põltsamaa Cup 2009 - II.koht
7.veebruar Sõbrapäeva turniir 2009 - I.koht

Kokku osalesime 8 turniiril ja esikolmikusse tulime 2 korda

Turniiride tulemusedMuud sündmused ja tegemised

1.aprill alustas FC Elva koostööd Nõo Lihavürstiga.

9.septembril avas FC Elva oma esimese tüdrukute rühma, esimesest treeningust võttis osa 16 tüdrukut.
29.november osalesid tüdrukud esimest korda turniiril, Lähtel toimunud Premium Cupil.

Tulemused

Tüdrukuid hakkas toetama KNAUF.

1. detsember sai klubi omale uue kujunduse ja sisuga kodulehe.

Detsembris liitus noorte toetamisega AV Grupp, kes valmistas Elva Algkooli ja Puka Keskkooli jalgpalliväravad. AV Grupp toetab 2003.a noormeeste tegemisi.