Tallinna Kalevi duublile ei antud võimalustki

FC Elva domineeris kogu kohtumist. Vastaste väravat ohustati pidevalt ja Arvo Käkil oli meie väravas väga rahulik tööpäev.
1. mail  Elva Linnastaadionil kell 14:00
FC Elva - JK Tallinna Kalev II 5:0 (2:0)
Väravad: 9., 75. Ats Joandi, 26. Veiko Kütt, 57., 58. Jürgen Kuresoo
Hoiatused: 25. Tarmo Kerro, 60. Veiko Kütt
Pealtvaatajaid: 250

FC Elva: 1-Käkk, 18-M.Kuresoo, 6-Kütt, 3-Thomson (76. 2-Sikk), 20-Kumberg, 8-Tinn, 5-Kuus (62. 4-Karro), 9-Joandi (80. 22-Puusalu), 17-J.Kuresoo, 14-Frei (83. 10-Kõivik), 7-Kerro (67. 21-Timm).
Varus:12-Lõhmus, 2-Sikk, 4-Karro, 10-Kõivik, 11-Altsaar, 21-Timm, 22-Puusalu.

Statistika                    I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Ohtlikud rünnakud:      16:2                 19:2                 35:4
Pealelöögid:                 11:0                 10:2                 21:2
Raamidesse:                5:0                   7:2                  12:2
Blokeeritud:                  0:0                   1:0                   1:0
Nurgalöögid:                 5:0                   9:1                   14:1
Vead:                            3:5                   3:6                   10:7
Suluseisud:                   3:0                   1:0                   4:0

I poolaeg

Kogu kohtumise vältel oli mäng JK Tallinna Kalevi poolel. Esialgu ei suutnud FC Elva midagi väga ohtlikku tekitada ja esimene värav, mis FC Elva poolt löödi, tuli ka olukorrast, mis ei oleks tohtinud väga ohtlik olla. Ats Joandi mängis Kaarel Tinniga audiviske lahti ja seejärel andis ta tugeva tsenderduse karistusalasse. Tema tsenderdus aga ebaõnnestus ja lendas otse värava suunas. Vastaste väravavaht ei olnud selleks valmis ja ta puterdas selle üle väravajoone. 1:0 FC Elvale. Seejärel hakkas meil tekkima järjest rohkem võimalusi ja 26. minutil tuli teine värav. Lahtimängitud nurgalöögi järel andis Rando Kuus tsenderduse karistusalasse. Veiko Kütt oli teinud hea kohavaliku ja ta sai täiesti üksi olles värava lüüa. FC Elval oli veel palju võimalusi ja vastased Tallinnast ei saanudki esimesel poolajal meie värava lähistele.

II poolaeg

Teisel poolajal vastased väsisid ja FC Elva surve kasvas veelgi. Kohe poolaja alguses oli suurepärane võimalus Tarmo Kerrol, kes sai värava eest löögile. Tema löök lendas väravast mööda. 57. minutil sai FC Elva nurgalöögi, mida läks lööma Jürgen Kuresoo. Jürgeni nurgalöök oli madal ja väravale suunatud. Vastaste kaitsja tegi arusaamatu liigutuse ja lasi palli jalgevahelt läbi. Ka väravavaht ei olnud olukorraks valmis ja nii oligi pall lennanud otse nurgalöögist väravasse! Vastased oli sellise värava järel segaduses ja kohe kui pall uuesti mängu pandi, röövis FC Elva selle vastastelt. Paul-Feliks Frei ja Raido Kuus tegid koos hea pressingu ja proovisid palli võitmise järel löögile minna. Vastaste kaitsja sai küll jala vahele, aga pall jäi korralikult klaarimata. Lahtise pallini jõudis esimesena Jürgen Kuresoo, kes lõi palli tühja väravasse. Jürgen oli kahe minutiga löönud kaks väravat. FC Elva viimane värav oli väga ilus. Ats Joandi sai söödu Tarvo Timmilt ja lõi karistusala tagant tugeva löögiga palli alumisse nurka. Mängu lõpus said mängu paljud nooremad mängijad ja peaaegu kõigil neist oli võimalus ka värava löömiseks. Seekord nad veel skoori ei teinud ja kohtumine lõppeski 5:0.

Mängu tipphetked:

Esiliiga B tabeliseis 01.05 seisuga:

Järgmisel nädalavahetusel sõidab esindusmeeskonda liigaliidrile. Maarduga mängime pühapäeval 10. mail.