Naiskond alustas hooaega tugeva mänguga

Pühapäeval (31.03) alustas FC Elva naiskond oma hooaega esiliigas. Kodus võeti vastu Tallinna FC Flora II naiskond. Mängu avavile kõlas kell 13:00 Nike Arena Elva kunstmuruväljakul.
Daniela Jesin mänguhoos / FOTO: Cristel Jakobson

FC Elva (N) vs Tallinna FC Flora II (N) 0:1 (0:1)

Väravad:
0:1  11′ Kerlin Rassadkin

Hoiatused:
16' Kaisa Liina Keps (FC Elva)
Eemaldamised: -
Pealtvaatajaid: 65

Mängupäev algas elevuse ja rõõmuga kui naised riietusruumis kogunesid ning peale mitut kuud sai selga panna esiliiga mängu jaoks FC Elva esindusvormi. Platsile liiguti jalgpalli hümni saatel. Peale tervitust ja loosimist võtsid naiskonnad enda väljakupoolel oleva keskringi ümber kaarde, et mälestada meie seast lahkunud treener Boriss Fedorenkot. Tema mälestamiseks toimus väljakul leinaseisak, millest võtsid osa nii mängijad, kohtunikud, treenerid ja pealtvaatajad. FC Elva naiskond avaldab omat poolt kaastunnet kõigile Boriss Fedorenko lähedastele.

Tallinna FC Flora II naiskonna näol oli tegemist vastasega, kellega viimased 4 mängu on jäänud meie jaoks suure kaotusseisuga ning ühe mängu seljast oleme suutnud võita seisuga 4:3. Võidumänguks oli eelmise hooaja esimene kodumäng. Naiskond oli valmis kõvaks lahinguks. Oma debüüdi esiliigas tegi naiskonna 15-aastane mängija Kelly Haasma, kes liitus naiskonnaga selle aasta alguses.  11 mänguminutil lõi Tallinna FC Flora mängija nurgalöögi olukorrast värava. Järgnevad mänguminutid suutsime pakkuda vastasele tugeva lahingu ning mänguseis peale 11ndat minutit ei muutunud. Mängu viimased 10 minutit suutsime hoida palli mängus vastase poolel, kuid kahjuks hästi löögile ei saanud. Mängu üks värava lähedane olukord tuli karistuslöögist vastase karistuskasti joone tagant kui võistkonna Kapten Eneli Õigus lõi peale, kuid kahjuks tabas pall latti mitte ei jõudnud väravavõrku.

Peatreener Deniss Samoilov: "Mäng FC Flora II vastu kujunes päris põnevaks. Esimesel poolajal jäime Florakate surve alla ning ei jõudnud ise nii palju rünnakuga kaasa minna. Teisel poolajal tegime mõned muudatused ja proovisime rünnata suuremate jõududega. Tüdrukud tegid tubli esituse! Paraku ei suutnud seekord 3p koju jätta. 14.aprillil proovime uuesti! "

Mängu parim mängija Daniela Jesin: "Seadsin enne mängu omale eesmärgi võistkonnaga hästi kokkumängida ja vastastele tugevat pressi teha/ võimalikult palju seljas olla/ kohe pall tagasi võita. Võistkond oli mängus hästi võitluslik. Eriti teisel poolajal toetasime üksteist ja suhtlesime palju. Kindlasti oleksime saanud paremini palli hoida ning paljud söödud andsime liiga vara ära või ei söötnud õigesse kohta, kuna kiirustasime. Järgmine mäng võiksime kindlasti palli julgemalt hoida. Mäng ei olnud kindlasti kerge, kuid mängitav. Mängu tegi lihtsamaks see, et suutsime peale palli kaotamist kiiresti ka palli tagasi võidelda. Hooaja esimese mängu kohta võib rahule jääda ning emotsioonid on head. Kindlasti andis mäng palju motivatsiooni ja jõudu juurde, et järgmistel mängudel veel paremini mängida. Kindlasti on saadud tiitel mulle üllatus ning tänan väga selle tunnustuse eest! Arvan, et edu tuli sellest, et läksin nagu ikka mängule hea tujuga ja mõttega, et mängin oma mängu ja pingutan maksimaalselt. Hooaega alustan hea tundega, eilse mängu põhjal usun, et võib tulla hea hooaeg. Eesmärk on areneda individuaalselt ja tiimina. Loodan, et jõuame sellel hooajal esikolmikusse."

Kodumängude korraldaja Marie Pau: "Tegemist oli esimese kodumänguga, kus saame lisaks mänguelamusele pakkuda pealtvaatajatele ka loosiõnne proovimist. Naiskonna kodumängudel on sel hooajal igal mängul euroloos, mille kaudu võib saada edasi automängu (FC Elva fänniauto loos hooaja lõpus) või võita omale koju kaasa Linea Shop ilutoodete kingikoti. Samuti on kolmel euroloosis osalejal võimalik mängida poolajamängu, mille auhinna paneb välja klubi toetaja Globalsoccerstore. Tahame korraldustiimiga pakkuda pealtvaatajatele parimat elamust ning iga hooaeg tõsta kodumängude taset. Esimene edukas mäng seljataga ja õhinal ootan juba järgmisi mänge, sest on mida oodata! Korraldajana tänan kõiki pealtvaatajaid, kes mängule kohale tulid ja ka ootamatute ilmaolude muutumisel siiski väljaku äärde kaasa elama jäid. Kohal oli meie andmetel lausa 65 pealtvaatajat, kelle toetus andis väljakul kõvasti energiat juurde. Kallid fännid, naiskond ootab teid toetama, sest just teie annate meile juurde energiat ja võistlushimu platsile!"

Pildid mängust leiat SIIT. Piltide autor on Cristel Jakobson.

FILMIS: Christina Vink, Kelly Haasma / MONTEERIS: Marek Madisoo

Järgmine naiskonna kodumäng toimub juba 2 nädala pärast 14. aprillil kell 13:00 Nike Arenal. Võtame kodus vastu Tallinna JK Legioni naiskonna, kes eelmisel hooajal mängis veel teises liigas. Mida meie naiskond suudab? Tule platsile ja näe oma silmaga!