Meeskond naases Tallinnast suure võiduga, Jürgen Kuresoolt neli väravat!!!

Pühapäeval toimus Esiliiga B 20. voor, kus FC Elva esindusmeeskond sõitis külla FC Flora III võistkonnale ja naases Tallinnast suure võiduga. Väravaterohkes mängus skooris Jürgen Kuresoo koguni neli korda! Lisaks temale said jala valgeks Kaupo Süld, Ats Joandi, Tarmo Kerro ja ühel korral lõid vastased õnnetu omavärava.
28. juulil kell 17:00 Sportland Arena, Esiliiga B 20. voor
Tallinna FC Flora III vs FC Elva 0:8 (0:4)
Väravad: 32., 45.+2., 60., 78. J. Kuresoo, 49. Joandi, 51. Kerro, 41. Süld, 42. ov. Silver Grauberg
Hoiatused: 62. Joandi, 65. Aasmäe
Pealtvaatajaid: 23
Peakohtunik: Roman Laidinen
Abikohtunikud: Roland Meritee, Andres Jahimaa

FC Flora III: 12-Tali, 2-Wahl, 3-Grauberg, 4-K. Jürgenson, 15-Hanson, 8-Karpov, 19-Kruusalu (46. 18-Siim), 10-Pärn, 11-Astur, 16-Ever, 9-Eensoo.
Varus: 18-Siim.

FC Elva: 1-Käkk, 3-Thomson (79. 22-Mekk), 5-Rando Kuus, 6-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 7-Kerro (69. 14-Frei), 9-Joandi (75, 11-Altsaar), 18-Naaris, 21-Süld (46. 19-Aasmäe), 8-Tinn.
Varus: 22-Mekk, 11-Altsaar, 14-Frei, 19-Aasmäe.

FC Elva läks eilsele mängule vastu hetke parimas koosseisus, üle pika aja oli varumeeste pingil neli vahetusmeest. Sama ei saanud öelda vastaste kohta, kellel oli pingilt võtta ainult üks mängumees.

FC Flora III kontrollis oma poolel palli, FC Elva kaitses ja lõi väravaid

Kohtumise algusest saadik võttis FC Elva eesmärgiks panna kinni kõik FC Flora III söödu suunad rünnakusse ja sundida tegema kaaslastele ebamugavaid sööte keskväljal, mille võitmise järel kiirelt vasturünnakuid üles võtta.
Võttis aega, aga lõpuks hakkas FC Elva mänguplaan toimima ja FC Flora III noormeeste enesekindel söödumäng oma kolmandikul lagunema. Poolaja keskel oli elvakatel hea võimalus juhtima minna, aga Süldi pommlöök raksatas ristlatti ja lendas sealt tagasi väljakule.
Peale joogipausi, sai FC Elva kaitsetöös kindlust- ja julgust juurde, mille tulemusel 32. minutil Jürgen Kuresoo mänguseisu muutis, väravasöödu andis paremalt äärelt Kerro.
Mäng jätkus sama plaaniga ja kulus alla kümne minuti, kui Süldi pommlöök karistusala paremast nurgast esimese posti ja väravavahi vahelt väravasse raksatas ning FC Elva 2:0 juhtima viis. Kohe järgmisel minutil lõid vastased õnnetu omavärava, millel põhjustas Kuresoo läbimurre ja sööt vasakult äärelt väravavahialasse.
Mängu 44. minutil mängisid Naaris ja Kuresoo hooaja ühe efektseima kiirrünnaku, mis sai alguse FC Elva karistusalast. Nelja sööduga toimetati pall vastase karistusalasse, kus Naarisel õnnestus varbaga pall väravavahist mööda suunata. Õnnetuseks lendas pall posti ja sealt edasi teise posti ning suundus tagasi väljakule, kuhu jõudsid esimesena jaole florakad. Tegevus tuli välja nagu jalgpalliõpikust!
Minut hiljem lõi J. Kuresoo poolaja lõppseisuks 4:0, kes Süldi peaga suunatud palli järel pääses kaitsjate seljataha ja ei eksinud löögiga.

FC Elva lõi veel neli väravat, Flora III mängis vapralt lõpuni ja ei lagunenud täielikult

Esimese poolaja jätkuks tegid 49. minutil Kerro ja Kuresoo võimaluse Joandile, mille viimane tugava vasakujala löögiga võrku saatis. Seejärel mängis Joandi võimaluse Kerrole ja mees sai väravaga maha alles teisel katsel, esimese löögi suutis florakate väravavaht tõrjuda. FC Elva kaitsest lähtuv mäng ja vastase survestamine keskväljalt jätkus. 60. minutil lõi J. Kuresoo hattrick´i, teise väravasöödu selles kohtumises andis Kerro. Peale seda, sai Kerro puhkama ja mängu sekkus Paul-Feliks Frei, kellele see oli esimeseks kohtumiseks FC Elva esinduses. FC Elva kaitsjatel suurt tööd teha ei tulnud, kuid sellegi poolest ei olnud nii lihtne kui seis tablool näitas. Mäng jätkus ja vahetusest sekkunud noormees oli osaline viimases väravas, kui mängis paremalt äärelt meisterliku tsenderdusega löögile J. Kuresoo, kes lõi neljanda värava selles kohtumises, millega kerkis hetkel Esiliiga B suurimaks väravakütiks - 19 väravaga!
Mängu lõpus oli veel väga hea võimalus Altsaarel, kelle tühja väravasse suunatud löögile sai kaitsja viimaselt hetkel jala vahele. FC Elva sai sellest mängust teenitud võidu ja võib nüüd hakata valmistuma väga raskeks kohtumiseks Sillamäe JK Kalev II-ga.

JK Sillamäe Kalev II - Tallinna JK Legion1 : 1
Tallinna JK Dünamo - Tallinna FC Ararat TTÜ0 : 5
HÜJK Emmaste - Nõmme JK Kalju II1 : 2
Pärnu Linnameeskond - Kohtla-Järve JK Järve3 : 2

Järgmine mäng 4. august kell 19:30 Elva linnastaadionil Sillamäe JK Kalev II vastu.