Meeskond alistas FC Flora III ja lähimad konkurendid viigistasid

Laupäeval 1. septembril toimus 19. vooru kohtumine Elvas, kus vastaseks oli kevadringis võitnud FC Flora III. Esimeses mängus selgelt domineerinud ja väga valusa kaotuse saanud meeskond, läks kindla sihiga viga parandama ning see õnnestus suurepäraselt. Juba poolajaks oli mänguseis 3:0 ja teise poolaja alguses lisati veel kiirelt kaks väravat. Flora III lõi auvärava kohtumise viimastel minutitel.

01.09.2012 kell 12:00 II-liiga lõuna-lääs 19. voor, Elva linnastaadion
FC Elva vs Tallinna FC Flora III 5:1 (1:0)
Väravad: 12. Bussov, 23. Tinn, 45. Raido Kuus, 46. J. Kuresoo, 50. Aasmäe - 87. Nurmsaar
Hoiatused: 7. Sinisalu
Eemaldamised: -
Kohtunik: Tomi Rahula
Abikohtunikud: Anni Pohlak, Riivo Stolts
Pealtvaatajad: 102

FC Elva: Arvo Käkk, Rando Kuus (73. Oliver Käkk), Karl Bussov (73. Karl Mark), Veiko Kütt, Veiko Haan, Henry Eichelmann (57. Tarmo Kerro), Jürgen Kuresoo, Kaarel Tani (57. Kaupo Süld), Kaarel Tinn, Mihkel Kuresoo, Raido Kuus (46. Taavi Aasmäe)

JK Luunja - Keila JK2 : 3

Mängule läks meeskond vastu väga hea koosseisuga ja noored poisid Flora III ridades ei suutnud, kogemust üle kavaldada. Juba 12. minutil kõmmutas vasakkaitsja Bussov palli Gavrilovi väravasse. 23. minutil sündis juba teine värav, kui hästi kombineerisid J. Kuresoo ja Tinn, värav sündis viimase mehe puutest. Poolaja lõpus viis Raido meeskonna juba 3:0 ette.
Teisel poolajal lisas J. Kuresoo kohe alguses neljanda, eeltöö väravale tegi Eichelmann. Kiirelt sündis ka 5:0, kui värava sai kirja vahetusmees Aasmäe, eeltöö väravale Tinn. Peale seda tegi FC Elva veel kaks vahetust, mängu sekkusid Tarmo Kerro ja Kaupo Süld. Mäng rahunes, kuigi võõrustajad omasid momente eduseisu suurendamiseks. Viimastel minutitel pääses hoopis florakate Nurmsaar 1v1 Käkkiga ja lõi tugeva löögi, millele väravavaht sai küll käed ette, aga lendas siiski väravasse.

Järgmine kohtumine toimub juba 5. septembril Suure-Jaanis, selles Eesti karika 1/16 mängus kohtub FC Elva kohaliku Unitediga (III liiga lõuna). Võidu korral ootab ees vastane Tartu SK10 (EL) - Tallinna FC Flora (ML).