Hooaja esimene kaotus FC Puuma vastu

Liidrite vaheline duell oli tuline ja võitluslik. FC Puuma sai esimesel poolajal sisse kolmeväravalise edu, mida FC Elva teisel poolajal tagasi üritas teha. FC Puuma pidas vastu, aga väga napilt.
12. aprillil Wismari kunstmurul kell 20:00
FC Puuma - FC Elva 3:2 (3:0)
Väravad: 4. Sergei Bilinski, 18. Marko Truusalu, 31. Randy Padar - 58., 72. Paul-Feliks Frei.
Hoiatused: 18. Bert Bortkevitš, 22. Marko Truusalu, 45. Sergei Bilinski - 28. Karl Bussov, 45. Andris Altsaar.
Pealtvaatajaid: 25

FC Elva: 1-Käkk, 18-M.Kuresoo, 6-Kütt, 3-Thomson, 11-Altsaar, 8-Tinn (19. 4-Bussov), 15-Samoilov (46. 14-Frei), 9-Joandi, 17-J.Kuresoo, 5-Raido Kuus, 7-Kerro.
Varus:12-Lõhmus, 2-Sikk, 4-Bussov, 19-Tammeorg, 14-Frei, 20-Kõivik, 21-Timm.

Statistika*                   I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Ohtlikud rünnakud:      5:8                   16:2                  21:10
Pealelöögid:                 2:6                   9:1                    11:7
Raamidesse:                1:4                   6:0                    7:4
Blokeeritud:                  1:0                   1:0                    2:0
Nurgalöögid:                 1:0                   8:0                    9:0
Vead:                            9:8                   5:8                    14:16
Suluseisud:                   0:0                   0:1                    0:1
* FC Elva näitajad eespool

I poolaeg

Seekordne kohtumine algas FC Elva jaoks kiire tagasilöögiga kui juba kolmandal mänguminutil jäädi kaotusseisu, sest vastaste kõrge surve tulemusel õnnestus neil röövida pall, mille Arvo Käkk oli lühikese sööduga mänginud Kaarel Tinnile keskväljale. Sergei Bilinski sai palli oma valdusesse üsna FC Elva värava lähistel ning ei jätnud seda kuldset võimalust kasutamata. Ründaja möödus kiire pettega Arvo´st ja lükkas seejärel palli tühja väravasse, lüües FC Puuma 1:0 eduseisu.

Hoolimata koduvõistkonna ootamatust eduseisust, nende surve jätkus ja õigepea tabasid nad karistuslöögi tulemusel ka FC Elva väravaposti, mis seekord päästis külalisvõiskonna halvimast. Eelnev oli aga tormihoiatus sellele, mis esimesel poolajal veel ees ootab. Võõrsilvõiskonna kaitsjatel oli palju tegemist, et FC Puuma väledate ründajatega sammu pidada ning mängu 18. minutil jäädi taaskord ühes olukorras hiljaks ja karistusalas tõmmati maha aktiivselt tegutsenud Randy Padar. Penaltit läks realiseerima vastasvõistkonna kapten Marko Truusalu, kes ei jätnud Arvo Käkkile mingitki võimalust ning lõi palli kindla tugeva löögiga värava alumisse nurka, seisuks 2:0.

Ka poolaja kolmas värav sündis kodumeeskonna sihikindla tegutsemise tulemusel. Esmalt eksis FC Elva poolel ründajast mööda triblada üritanud Martin Thomson, kelle pette nägi vastane läbi ning võitis küllaltki ohtlikus positsioonis palli, mille madala tsenderdusega karistusalasse mängis. Terav pall osutus seekord külalisvõistkonna väravvahile püüdmatuks ning põrkas lahtiselt ekslema värava ette, kus olid jaol kogu esimese poolaja nahaalselt tegutsenud FC Puuma mängijad, kellest Randy Padar lõi palli tühja väravasse, viies FC Puuma poolajaks 3:0 eduseisul.

II poolaeg

Pärast katastroofilist esimest poolaega tegid FC Elva peatreener ning mängijad puhkepausil omad järeldused ning häälestus teiseks poolajaks oli hoopis enesekindlam ja keskendunum. Juba esimestest minutitest olid FC Elva mängijad kahevõitlustesse minnes agressiivsemad ja tahtejõulisemad. Mäng, mis suuresti terve esimese poolaja oli toimunud külalisvõistkonna värava all, suunati nüüd kõrge surve tulemusel hoopis FC Puuma väljaku poolele, mis 58. minutil andis esimese tulemi. Teise poolaja alguses vahetusest sekkunud Paul-Feliks Frei sai Jürgen Kuresoolt hea söödu, säilitas värava ees külma närvi  ning lükkas palli täpse puutega väravavahist mööda, seisuks 3:1.

Tundmatuseni muutunud FC Elva meeskond jätkas vastaste survestamist ning 72. minutil tõmmati Veiko Kütti pika söödu järel karistusalas maha Jürgen Kuresoo, kes teenis sellega võõrsilmeeskonna kasuks penalti. Eelmises mängus 11-meetri punktilt eksinud Jürgen´i asemel sai seekord võimaluse Paul-Feliks Frei, kes sarnaselt FC Elva esimesele väravale näitas taaskord tugevat närvi ning lõi palli täpselt posti äärde, seisuks 3:2.

Mängu lõpuni oli jäänud umbes 20 minutit ja hoolimata poolajal tundunud lootusetust seisust olid FC Elva mängijad enesekindlad, et vähemalt punktiga on siiski võimalik koduteele asuda. Sellest tulenevalt asus külalisvõiskond järjest sirgjoonelisemalt ründama, mille tulemusel avanesid mitmed võimalused mängu viigistamiseks, kuid kahjuks ei olnud viimase veerandtunni löögid enam piisavalt täpsed, et kolmaski kord sahistada FC Puuma väravat valvanud Andreas Suti väravavõrku, kes mängu lõpus päästis oma meeskonna suurepäraste tõrjetega.

Mängu tipphetked:

Esiliiga B tabeliseis:

Järgmisel nädalavahetusel ootame me teid kõiki Elva Linnastaadionile, kus me võtame vastu HÜJK Emmaste. Vanade sõprade vastu mängime me pühapäeval 19. aprillil kell 14:00.