FC Elva võitis põneva kohtumise Maardu FC Starbunkeri vastu.

FC Elva mängijad näitasid tugevat tahtejõudu, tulles kahel korral välja kaotusseisust.

7. septembril kell 14:00 Tehvandi staadion (Nüpli küla, Otepää vald)
FC Elva - Maardu FC Starbunker  3:2 (1:1)
Väravad: 38. Paul-Feliks Frei, 66. Mihkel Kuresoo, 86. Jürgen Kuresoo - 30. Rain Aasmäe, 52. ov. Mihkel Kuresoo
Hoiatused: 14. Martin Thomson, 56. Paul-Feliks Frei, 58. Mihkel Kuresoo, 64. Jürgen Kuresoo, 74. Veiko Kütt - 53. Sergei Zabelo, 70. Klimentii Boldõrev
Peakohtunik: Maikel Mikson
Abikohtunikud: Marko Liiva, Thor Vaas
Pealtvaatajaid: 105

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo, 6-Kütt, 2-Sikk, 4-Bussov (56. 11-Altsaar), 3-Thomson, 7-Kerro (82. 21-Timm), 15-Samoilov, 22-Avasoo, 17-J. Kuresoo, 14-Frei.
Varus: 12-Toom, 10-Kiho, 11-Altsaar, 19-Tammeorg, 20-Mekk, 21-Timm.

Statistika                  I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               5:5                   3:3                    8:8
Raamidesse:              3:2                   2:1                    5:3
Ohtlikud rünnakud:     4:7                   4:3                    8:10
Nurgalöögid:               3:1                   4:1                    7:2
Suluseisud:                 1:1                   0:0                    1:1
Vead:                          9:8                   5:2                    14:10

Võrdne avapoolaeg lõppes viigiliselt

FC Elva oli see meeskond, kes oli mängu alguseks paremini valmis. Tegevus viidi vastase värava lähedale, kus teeniti mitmeid standardolukordi, mis osutusid üsna ohtlikeks. Samuti saadi paaril korral karistusala tagant löögile. Mida aeg edasi seda rohkem sai mängu sisse Maardu meeskond. FC Elva muutus natuke liiga passiivseks ja vajus järjest rohkem oma poolele. Vastaste pikad söödud kiiretele ründajatele olid väga ohtlikud ja järjest rohkem oli õhus vastaste värav. 30. minutil läksidki Maardu mehed mängu juhtima, kui Rain Aasmäe lõi palli lati põrkega väravasse. Õnneks ei pidanud FC Elva poolehoidjad omade vastuväravat väga kaua ootama, sest Paul-Feliks Frei lõi Jürgen Kuresoo hea söödu järel palli vastaste värava ülemisse nurka. Poolaeg lõppes seisul 1:1, mis oli asjade käiku arvestades õiglane tulemus.

FC Elva võitis viimaste minutite väravast

FC Elva ei alustanud teist poolaega väga hästi ja vastaste pikad söödud ründajatele olid endiselt meie jaoks probleemiks. Sellise pika söödu järel paremasse äärde saidki vastased oma teise värava 52. minutil. Vastaste kiire ääremängija andis hea söödu FC Elva värava ette, kust tehti lähilöök väravale. Ründaja löök ebaõnnestus nii kehvasti, et põrkas hoopis vastu Mihkel Kuresoo jalga ja sealt juba meie väravasse. Vastased olid asunud kohtumist juhtima. FC Elva mängijad ei olnud nõus seda mängu kaotama ja läksid julgelt ründama. Vastuvärav suudeti lüüa veerand tundi hiljem, kui Jürgen Kuresoo poolt antud karistuslöögi järel lõi palli peaga väravasse tema vend Mihkel Kuresoo ja viigistas mängu. Edasine mäng oli väga võrdne ja üsna võitluslik. Oli näha, et see kes lööb järgmise värava on arvatavasti mängu võitja. Meie õnneks oli selleks meeskonnaks FC Elva. Üsna mängu lõpus, 86. minutil, tegi hea kiirrünnaku FC Elva, kui Paul-Feliks Frei suunas kaitsest mängitud pika palli Jürgen Kuresoole. Jürgen lükkas palli Paulile ääre peale jooksule. Paul andis hea söödu värava ette, aga kahjuks ei jõudnud Tarvo Timm piisavalt kiiresti pallini. Oht säilis vastaste värava lähistel ja paari söödu järel oli pall jõudnud jälle Jürgen Kuresoo kätte, kes oli vastaste karistusalas. Jürgen trikitas osavalt ja sai vasaku jalaga löögile. Löök 11 meetrilt oli väga täpne ja pall maandus Maardu väravavõrgus. FC Elva oli teel võidule. Kaitse pidas lõpuni vastu ja 3:2 võit oligi käes!

Pildid mängust - Cristel Jakobson

Mängu väravad:

FC Elva järgmine kodumäng on pühapäeval 14. septembril kell 13:00, kui kodus võetakse vastu FC Flora III. Tule staadionile ja aita omad võidule!