FC Elva võitis Kohtla-Järve JK Järvet 4:0

FC Elva elas üle rasked ajad mängu alguses ja sai lõpuks oma mängu nii hästi käima, et vastastele ei jäänud variantigi.

26. oktoobril kell 13:00 Elva linnastaadion (Tartu mnt. 12, Elva)
FC Elva - Kohtla-Järve JK Järve  4:0 (1:0)
Väravad: 35. Martin Thomson, 47., 78. Jürgen Kuresoo, 67. Tarmo Kerro
Hoiatused: 51. Veiko Kütt - 24., 34. Mikhail Zaitsev, 45.+1. Jevgeni Malahhov, 88. Aleksandr Ivanjušin
Eemaldamine: 34. Mikhail Zaitsev
81. minutil tõrjus Victor Gusev Arvo Käki löödud penalti
Peakohtunik: Danel Udu
Abikohtunikud: Marko Liiva, Silver Sepp
Pealtvaatajaid: 108

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo, 6-Kütt (90. 2-Kumberg), 3-Thomson, 11-Altsaar, 8-Tinn (75. 20-Mekk), 7-Kerro (83. 22-Puusalu), 15-Samoilov, 4-Bussov, 17-J. Kuresoo, 10-Kiho.
Varus: 12-Toom, 2-Kumberg, 20-Mekk, 21-Timm, 22-Puusalu.

JK Järve alustas väga hästi

Külalised Kohtla-Järvelt näitasid mängu alguses head taset ja tekitasid esimese 15 minuti jooksul meie värava all väga palju ohtlikke momente. Vastased olid ründeliini toonud abi oma Premium Liiga esindusvõistkonnast. Alexander Nikulin, Kevin Kaivoja ja Konstantin Alania olid alles eile Tartu JK Tammeka vastu põhikoosseisus ja aitasid Jõhvi Lokomotiivi võidule.  Õnneks olid meie kaitsjad ja väravavaht oma ülesannete kõrgusel ja suutsid ohtlikud momendid vajalikul hetkel klaarida. Mängu edenedes sai ka FC Elva järjest rohkem mängus sisse. Oli näha, et mängus oli olemas idee ja kindel suund. Vastased hakkasid Elva mängijate peatamisega raskustese jääma ja hilinesid järjest olukordadesse. Peamine hilineja oli Mikhaill Zaitsev, kes suutis juba 34. minutil oma meeskonna seetõttu vähemusse jätta. Järjekordse vea järel näitas peakohtunik talle teist kollast kaarti ja saatis ta väljakult minema. Vastaste jaoks muutus olukord kohe veel kurvemaks, sest järgnenud karistuslöögist lõi värava Martin Thomson ja viis FC Elva juhtima.

FC Elva teine värav tappis JK Järve lootused

Teine poolaeg algas pauguga. Juba 47. minutil sai FC Elva oma teise värava, kui Jürgen Kuresoo jäi karistusalas üks-ühe vastu kaitsemängijaga. Jürgen tegi paar kiiremat liigutust ja sai piisavalt ruumi, et teha suurepärane löök, mis maandus värava ristnurgas. FC Elva kaheväravaline edu võttis vastaste viimasegi lootuse. Kahjuks uinutas see ka FC Elva mängijad. Pärast teist väravat võis väljakul näha kummalist olukorda, kus vähemuses mänginud külalised Kohtla-Järvelt hoidsid palli enda käes ja proovisid rünnata. FC Elva mehed olid oma kaitsetöös uimased ja lasid vastastel natuke liiga vabalt tegutseda. Õnneks oli languse periood lühike ja omavahelise ergutamise tulemusena said FC Elva mehed ennast jälle käima. Ilusate rünnakutega löödi veel kaks väravat. Esialgu sai jala valgeks Tarmo Kerro kes tegi ilusa löögi lati alla ja see järel lõi oma teise värava Jürgen Kuresoo, kes sai Gero Meki ja Tarmo Kerro ilusa eeltöö järel palli tühja väravasse lüüa. Mängu lõpus oli FC Elval veel kasutada penalti, aga kahjuks ei suutnud Arvo Käkk seda realiseerida. Mäng lõppes 4:0 seisuga FC Elva kasuks.

Mängu väravad:

Meie järgmine kodumäng on juba järgmisel pühapäeval kell 13:00. FC Elva korraldab staadionil vinge laulupeo. Tule kindlasti kohale ja võta sõbrad ka kaasa!