FC Elva naised mängisid esimest korda karikavõistlustel

FC Elva naiskond kohtus Tallinnas Eesti naiste karikavõistluste 1/16 finaali raames KSK FC Strommi naiskonnaga. Kohtumine kaotati 0:3 (0:2). Sama võistkonnaga ligi kuu aega tagasi toimunud kohtumises tuli naiskonnal võtta vastu 1:10 kaotus.
4. september kell 12.15 Kopli Gümnaasiumi kunstmuru väljak
KSK FC Strommi vs FC Elva 3:0 (2:0)

FC Elva koosseis: Eleri Pastak, Liisa Tatar, Kirke Mähar, Kerlin Lehtla, Katherin Vahtla, Kaisa-Liina Keps, Daniela Jesin, Helena Pallon, Merle Lessing, Eneli Õigus, Merle Päkko, Kaisa Kruus, Marleen Mälk, Triin Tiimann, Ilona Kotkas

Esimest korda mängis naiskond 90-minutilise kohtumise suurel väljakul. Esimesel poolajal oli palju segadust positsioonide valiku ja sinna juurde kuuluvate ülesannetega. Vastased kasutasid kiiresti tekkinud segaduse ja realiseerisid oma võimaluse. Seis oli 0:1. Hiljem teenisid vastased karistuslöögi ning olid täpsed - pall maandus lati põrkest väravasse. FC Elva väravavaht ei küündinud pallini.

Kui esimesel poolajal oli palju segadust ja FC Elva tegeles peamiselt kaitsetööga, siis teisel poolajal valdasid rohkem palli Elvakad. Suudeti luua ohtlikke olukordi, kuid võimalused jäid taaskord realiseerimata. Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle - taaskord löödi karistuslöögist lati alla. Pall maandus väravas. Mäng lõppes seisuga 0:3.

Asendustreener Mihkel Kuresoo: "Teisel poolajal paranes Elva tüdrukute mäng oluliselt. Initsiatiiv läks vastastelt meile. Oli mitmeid häid võimalusi, kuid kahjuks sel korral jäid need realiseerimata."

Mängija Daniela Jesin: "Esimene poolaeg oli tunduvalt raskem, mäng püsis enamasti meie poolel ja vastaste värava alla jõuda oli raske. Vastased mängisid väga jõulist mängu. Tänu jõulisele mängule oli palju karistuslööke.
Teine poolaeg oli juba parem. Saime päris palju löögile, ka koostöö sujus paremini. Kahjuks oli vastaste poolt palju teesklemist ja vastased polnud just kõige ausamad. Kokkuvõttes olime ikkagi kõik väga tublid ja andsime endast kõik."

Mängija Kaisa Kruus: "Esimene poolaeg me ei saanud mängu käima, magasime pooled rünnakud maha ja koostöö ei sujunud, tänu sellele löödi meile 2 väravat. Teisel poolajal hakkas mäng paremaks muutuma, kuna teadsime juba vastaste tugevust ja saime ka ise rünnakuid ülesse võtta. Kokkuvõttes jäi mängu seisuks 0:3."