FC Elva ja FC Tarvastu vaheline kohtumine oli taas väga tuline

Möödunud pühapäeval toimunud kohtumises võitis FC Elva väga närvilise kohtumise teise poolaja väravatest. Esimesel poolajal oli paremaks pooleks külalisvõistkond FC Tarvastu, kes oleks võinud parema realiseerimisega rohkem väravaid lüüa. FC Elva eest olid täpsed J. Kuresoo 2, Kütt ja Süld.

Pealtvaatajad: 215

FC Elva: Arvo Käkk, Rando Kuus (88. Oliver Käkk), Karl Bussov, Veiko Kütt, Veiko Haan, Henry Eichelmann (85. Karl Mark), Jürgen Kuresoo, Kaarel Tani, Kaarel Tinn (46. Mihkel Kuresoo), Raido Kuus (71. Kaupo Süld), Tarmo Kerro (46. Taavi Aasmäe)

JK Luunja - HÜJK Emmaste2 : 9

Eelmisel pühapäeval toimunud kohtumine oli printsipiaalne, mõlemad võistkonnad polnud kaotusekibedust tundnud viis mängu järjest ja kevadel mängiti 1:1 viiki.
Kohtumist oli jälgima tulnud umbes 215 pealtvaatajat, mis on ühtlasi hooaja rekord Elvas.
Mäng algas tuliselt, võideldi väga agressiivselt ja Tarvastu mängijad ei lubanud elvakatel oma domineerivat mägnu peale suruda. Mõlemad võistkonnad tegid suurest pingutusest lihtsaid sööduvigu. 14. minutil viis J. Kuresoo kodumeeskonna individuaalse sooritusega 1:0 juhtima, lahtisele pallile reageeris FC Elva mängumees kõige kiiremini ja pääses silmitsi Rauno Sisaskiga, kellele lööki tõrjuda ei õnnestunud. Eduseis uinutas FC Elvat ja sellest tingituna sai FC Tarvastu mängijad energiat võitlemiseks juurde. Tihti jäid FC Elva mängijad vastaste takistamisega hiljaks, olukordadega ei oldud rahul ja väljakukohtunik näitas kodumeeskonnale kolmel korral hoiatust. 32. minutil pääses T. Orav paremast äärest läbi ja lõi J. Kuresoo väravale sarnaselt palli värava alumisse nurka. Peale väravat jätkus keskvälja võitlus, kus tegutseisd paremini külalised. Elva mängijad olid keskendunud kohtuniku ja vastastega vaidlemisele. Mõlemal oli veel paar head võimalust, aga väravaid ei sündinud.
Teine poolaeg tegi FC Elva kohe kaks vahetust, mängu sekkusid Mihkel Kuresoo ja Taavi Aasmäe. Kohe esimestest minutitest peale oli näha, et FC Elva mängijate suhtumine oli muutunud ja keskenduti oma tegevusele, mis tõi juba 58. minutil edu, kui Kütt realiseeris penalti. Jätkus FC Elva surve, korra tabas posti Tani kauglöök, latti suutis tabada ka J. Kuresoo ja Raido Kuus sai ootamatult värava eest peaga löögile, kuid ei suutnud piisavalt kiiresti reageerida, et pall raami suunata. Lähedal oli ka viigivärav, kui elvakate keskkaitsja eksimusest pääsesid Tarvastu mängijad kiirrünnakusse, kus Meelis Allik mängiti 1vs1 väravavahiga, aga FC Elva õnneks lendas lähilöök üle värava. 85. minutil suurendas koduvõistkond eduseisu, J. Kuresoo karistuslöök 20 meetrilt lendas üle müüri ja Sisaskile püüdmatult kaugemasse nurka. Nüüd oli FC Tarvastu meeste võim ja vaim raskesse seisu pandud, selle kasutas ära Kaupo Süld, kes lõi mängu üleaja teisel minutil Karl Marki suurepärasest tsenderdusest 4:1. Selle tulemusega säilitas FC Elva liigas teise positsiooni, aga jälitajad olid ka võidukad.

Järgmine kohtumine toimub 1. september kell 12:00 Elva linnastaadionil, kus vastaseks FC Flora III võistkond, kellele kevadringis kaotati 2:3. Tuleb kindlasti põnev mäng!