FC Elva ei pidanud FC Infonet II vastu lõpuni vastu

FC Elva muutis FC Infonet II elu oma kaitsva taktikaga raskeks, aga kahjuks suutis tugev võistkond Tallinnast lõpuks FC Elva väravaluku lahti murda.
15. juunil kell 16:00 Elva linnastaadion (Tartu mnt. 12, Elva)
FC Elva - Tallinna FC Infonet II  0:1 (0:0)
Värav: 78. Vadim Aksjonov
Hoiatused: 53. Deniss Samoilov, 77. Gero Mekk
Peakohtunik: Veiko Mõtsnik
Abikohtunikud: Selen Elbe, Tiit Pruuli
Pealtvaatajaid: 192

FC Elva: 12-Toom, 15-M. Kuresoo, 6-Kütt, 3-Thomson, 4-Bussov, 15-Samoilov (81. 11-Altsaar), 7-Kerro (68. 20-Mekk), 8-Tinn, 9-Joandi, 17-J. Kuresoo, 14-Frei (83. 21-Timm).
Varus: 1-Käkk, 10-Kiho, 11-Altsaar, 20-Mekk, 21-Timm.

Statistika                  I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               2:7                   1:6                    3:13
Raamidesse:              0:3                   0:3                    0:6
Ohtlikud rünnakud:     4:9                   2:9                    6:18
Nurgalöögid:               0:7                   3:6                    3:13
Suluseisud:                 0:0                   1:2                    1:2
Vead:                          7:5                   8:4                    15:9

Elva pääses mängu alguses üle noatera

Mängu algusest oli möödas ainult paar minutit, kui FC Elva üritas läbi kaitseliini mängu alustada. Martin Thomson lükkas söödu väravavaht Christopher Toomile, kellele tormas kiiresti peale vastaste ründaja ja võttis palli ära. FC Infonet II ründajal oli võimalus lüüa pall tühja väravasse, aga Elva meeskonna õnneks päästis meid Martin Thomson, kes andis endast kõik, et pealtnäha lootusetu olukord lõpuni mängida ja lõi palli väravajoonelt puhtaks. Esimesest ehmatusest saadi õnneks üle ja edaspidi suudeti vastaseid kontrolli all hoida. FC Infonet ei suutnud mänguliselt palju korda saata ja nende parimateks olukordadeks võib lugeda kauglöögid karistusala tagant ja standardolukordadest karistusalasse mängitud pallid. Kuigi FC Elva kulutas oma energiat peamiselt kaitsetööle, tekkis ka meil paar momenti vastaste värava lähistel. Nendest parim oli Tarmo Kerro kasutada, kui Deniss Samoilovi ebaõnnestunud löök muutus heaks sööduks Tarmole ja ta sai karistusalas löögile. Kahjuks tuli löök liiga tugev ja lendas kõrgelt üle värava. FC Infoneti parim võimalus oli poolaja lõpus, kui vastaste ääreründaja pettis ennast osavalt mööda Elva kaitsjatest ja tegi täpse löögi alumisse nurka. Christopher Toom oli valvel ja tõrjus palli nurgalöögiks.

FC Infonet II võttis mängu lõpus löödud väravaga 3 punkti

Teine poolaeg jätkus sarnaselt. FC Elva mängis kaitsvalt ja Infonet II proovis rünnata. Võrreldes esimese poolajaga oli mäng veelgi kinnisem ja kuni väravani ei olnud kummalgi meeskonnal midagi ohtlikku. Otsustav hetk saabus 78 minutil, kui standardolukorra järgselt oli karistuala lähistel võitlus lahtisele pallile. FC Elva mängija jõudis olukorda pisut hiljem kui vastane ja pani talle vastu jalgu. Kohtunik määras FC Infonet II kasuks karistuslöögi väga magusalt positsioonilt. Palli taha asus Tanel Melts, kelle esimese löögi suutis FC Elva müür blokeerida. Müürist tagasi põrkunud pallil oli esimesena jaol Vadim Aksjonov, kes tabas palli suurepäraselt ja tema pommlöök lendas väravavahile püüdmatult lati alla. Jäänud kümne minuti jooksul proovis FC Elva viia rohkem jõudu rünnakule, et viigiväravat lüüa. Üks väga ohtlik olukord suudetigi tekitada, kui standardolukorra järel tekkis vastaste värava ees segadus ja Veiko Kütil oli peaaeg võimalus värav lüüa. Kahjuks suutsid vastased meie kaitsjat niipalju segada, et ta ei ulatunud tühja värava ees seisnud pallini. Lõpptulemuseks jäigi 0:1 FC Infonet II kasuks.

Pildid mängust - Liina Ivask

FC Elva järgmine liigamäng toimub alles 02.07, kui külla sõidatekse Maardu FC Starbunkerile, kellega kodus mängiti 2:2 viiki.