FC Elva kaotas FC Santosele suurelt

FC Elva oli liigaliidri vastu pikalt mängus, aga lõpp vajus ära ja FC Santos võttis sellest maksimumi, lüües palju väravaid.

1. augustil kell 19:00 Elva linnastaadion (Tartu mnt. 12, Elva)
FC Elva - Tartu FC Santos  1:6 (0:1)
Väravad: 61. Veiko Kütt - 22., 54., 85. Yuriy Vereshchak, 72. Mikk Laas, 82. Tarvo Laurson, 90.+1. Joonas Kartsep
Hoiatused: 64. Ats Joandi - 45.+2. Eero Eessaar, 62. Robert Pluum, 84. Marko Sonn
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Silver Sepp, Selen Elbe
Pealtvaatajaid: 234

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo, 6-Kütt, 3-Thomson, 11-Altsaar (76. 21-Timm), 16-Avasoo (82. 10-Kiho), 5-Kuus, 15-Samoilov (56. 19-Tammeorg), 9-Joandi, 17-J. Kuresoo, 14-Frei.
Varus: 2-R. Sikk, 4-Bussov, 10-Kiho, 19-Tammeorg, 20-Mekk, 21-Timm.

FC Santos läks iluväravast juhtima

Esimene poolaeg oli üsna võrdne. FC Santos oli küll rohkem palliga, aga väga suurt ohtu FC Elva väravale ei kujutatud. FC Elva suutis enamus vastaste rünnakuid varakult summutada. Vastased teenisid palju nurgalööke ja see tekitas FC Elva karistusalas paar ärevat momenti. Mängu avavärav saabus mõneti ootamatult, kui kaugelt proovis peale lüüa FC Santose ukrainlasest ründaja Yuriy Vereshchak. Löök õnnestus väga hästi ja tugev pommlöök lendas otse ristnurka. FC Elva väravavahil ei olnud antud olukorras midagi teha. Ka FC Elva oli esimesel poolajal skoorimisele lähedal, kui nurgalöögi järgselt sai peaga löögile Ats Joandi, kes oli jäetud täiesti üksi. Ats tabas palli hästi ja löök tuli tugev, aga kahjuks umbes meetri jagu üle värava lati.

FC Elva eksimused kasutati halastamatult ära

Yuriy Vereshchak, kes on viimasel ajal väga heas hoos olnud, lõi 54. minutil oma teise värava ja andis oma meeskonnale väikese turvatunde kaheväravalise edu näol. Mugavus maksis vastastele üsna ruttu kätte, sest 61. minutil tuli FC Elva mängu tagasi. Jällegi olime ohtlikud standardolukorra abil. Mihkel Kuresoo antud nurgalöögi lõi peaga väravasse Veiko Kütt. Kaotusseis oli minimaalne ja FC Elva pingutas, et viigiväravat püüda. Santos mängis pisut ettevaatlikumalt ja FC Elva sai rohkem ise palliga mängida. 72. minutil tuli rünnaku sisseehitamisel sisse eksimus, mis sai saatuslikuks. FC Elva mängijate seinasööt keskväljal ebaõnnestus ja FC Santos tegi vaheltlõike. Pall söödeti ruttu Mikk Laasile, kes ei jätnud head võimalust kasutamata ja lõi värava. Ka neljas värav oli sarnane, taaskord tekkis eksimus rünnaku ülesehitamisel ja vastased nõelasid kiirelt. Viimased kaks väravat löödi vasturünnakutest, kui FC Elva oli oma mehed saatnud vastaste karistusalasse, et väravat lüüa. Lõppseis 1:6 FC Santose kasuks.

Pildid mängust - Liina Ivask

FC Elva järgmine liigamäng toimub pühapäeval 10. augustil kell 19:00, kui külla sõidetakse Tallinna FC Ararat TTÜ-le, kes on liigatabelis FC Elva otsene konkurent.