FC Elva kaotas viimaste minutite väravast HÜJK Emmastele

Vägagi võrdne mäng oli lõppemas viigiga, aga 89. minutil võttis asi ootamatu pöörde ja seekord sai võidu siiski Emmaste meeskond.

23. märtsil kell 16:00 Sportland Arena (Asula 4c)
HÜJK Emmaste - FC Elva  2:1 (1:1)
mitteametlik protokoll
Väravad: 40. Jürgen Henn, 89. pen. Norbert Hurt - 37. Jürgen Kuresoo
Hoiatused: 51. Armand Naris - 89. Rando Kuus
Peakohtunik: Rauno Kald
Abikohtunikud: Rauno Tutk, Risto Eelmaa

FC Elva: 1-Käkk, 5-Kuus, 2-Haan, 3-Thomson, 4-Bussov, 18-M. Kuresoo, 15-Samoilov (83. 11-Altsaar), 8-Tinn, 9-Joandi, 20-Avasoo (80. 7-Kerro), 17-J. Kuresoo.

Varus: 12-Toom, 10-Kiho, 7-Kerro, 19-Tammeorg, 11-Altsaar, 21-Timm, 14-Frei.

Suluseisud:                  0:0                   2:1                    2:1
Vead:                           4:5                   3:3                    7:8
*FC Elva näitajad eespool

Võrdne avapoolaeg lõppes viigiliselt

Mõlemad meeskonnad alustasid mängu ettevaatlikult. Kindlalt jälgiti oma mänguplaani ja tänu sellele oli mängu tempo madal.  Peamised võimalused tekkisid mõlemal meeskonnal standardolukordadest. FC Elval oli poolaja alguses mitmeid nurgalööke ja ühe nurgalöögi järel peale pikka pusimist kukkus pall Deniss Samoilovi jalale kes oli vastaste karistusalas heal löögipositsioonil. Kahjuks pidi Deniss vastaste pressingu tõttu löögi tegema ebamugavast asendist ja löök lendas üle värava. Natuke hiljem oli vägagi sarnane olukord FC Elva karistusalas, kui nurgalöögi järel kukkus pall Emmaste ründaja Reimo Oja jalale, kes ei osanud sellist võimalust üldse oodata ja jäi korraks segadusse. FC Elva õnneks oli kogenud mängumees Veiko Haan õigel ajal valmis ja mängis palli ohutsoonist välja. 37. minutil oli Emmaste meeskond hästi kombineerimas ja nende rünnak jõudis Elva karistusala lähedusse. Elva keskkaitsjad tegid koostöös keskväljameestega head tööd ja võitsid palli tagasi. Nüüd oli Emmaste kaitseliini taga suur ruum ja Kaarel Tinn leidis suurepärase sööduga Jürgen Kuresoo, kes jooksis vastaste kaitsjate eest ära ja lõi palli rahulikult vastaste väravavahist mööda - 1:0 Elvale. 40. minutil näitasid Emmaste mehed head liikuvust, kui nende ründaja avanes äärde, et seal pall saada. Sealt edasi läks sööt äärekaitsjale kes oli tõusnud Elva karistusala joonele. Samal ajal avanes vastaste keskpoolkaitsja Jürgen Henn ründajate kohale Elva värava ees ja sinna liikus ka pall. Arvo Käkk Elva väravas tuli küll hästi vastu ja tegi asja Henni jaoks raskeks, aga Henn näitas klassi ja tõstis palli üle väravavahi. Poolaeg lõppes 1:1 viigiga.

Dramaatiline lõpp

Teine poolaeg jätkus sarnaselt. Mõlemad meeskonnad proovisid kindlalt ja targalt mängida, sest oli näha, et tegemist on võrdsete lahinguga ja võidu saatuse otsustab mõni väike moment. Emmastel oli poolaja keskel üks selline võimalus, kui nurgalöögi järgselt oli Elva värava ees täiesti vabaks jäänud Taavi Laurits, kes suutis väravast 5 meetri kaugusel olles, palli kuidagi väravast mööda suunata.  10 minutit enne lõppu oli väga hea võimalus FC Elval, kui vastaste kaitse eksimuse tagajärjel sai väravavahiga üks-ühe vastu minna Jürgen Kuresoo. Jürgen lükkas vastu jooksnud väravavahist palli mööda, aga vastaste väravavaht segas Jürgenit oma kätega niipalju, et Jürgen kaotas tasakaalu ja lõi palli küljevõrku. 89. minutil oli pall jõudnud Elva karitusala lähistele. Vastaste paremkaitsja andis kõrge palli Elva karistusala joonele. Palli peale võitlesid vastastest Jürgen Henn, kes oli terve mängu head aktiivsust üles näidanud ja Rando Kuus, kes läks pallile agressivselt ja otsustavalt. Õhuvõitluse võitiski otsustavust näidanud Elva kaitsemängija, kes lõi palli klaariks, samal ajal jõuliselt vastasele sisse lennates. Paljudele ootamatult otsustas kohtunik selles olukorras Emmaste kasuks vea anda. Kuna olukord oli Elva karistusalas, määrati vastaste kasuks penalti. Palli taha asus Norbet Hurt, kes saatis palli hea löögiga värava alumisse nurka. Arvo Käkk Elva väravas liikus teises suunas. FC Elva üritas veel paari viimase minuti jooksul endast kõike anda, et väravani jõuda ja üks võimalus selleks ka tekkis, kui vastaste karistusalas sai löögile Ats Joandi, aga vastaste kaitsjad tegid head tööd, et Elva mängijat löögi ajal segada. Lõppseis 2:1 HÜJK Emmaste kasuks.

Mängu väravad:

FC Elva järgmine Esiliiga B mäng on pühapäeval 30. märtsil, kui Tallinnas mängitakse FC Ararat TTÜ vastu.