Esinduse hooaja esimene kodumäng lõppes kaotusega

Meeste Esiliiga teises voorus kaotas FC Elva esindusmeeskond kodus 1:3 Tallinna JK Kalev U21 meeskonnale.

Meeskonnad enne mängu rivistuses/Foto: Inga Madisoo
Enne mängu:

Meie peatreener Veiko Haan sõnastas eesmärgi: "Eesmärgiks on saada esimesest kodumängust maksimum punktid. Peame mängima täieliku keskendumisega esimesest sekundist alates, kuni lõpuvileni välja."

Meie kaitsja Martin Thomson tunnetas kodumängu erilisust: "Mängud Elvas on alati erilised, üritame esimeses kodumängus rahvale häid emotsioone pakkuda ning punktid koju jätta."

Külaliste treener Daniel Meijel: "Meil on sellest mängust 3 noormeest koondises, need kes neid asendavad peavad meeskonna heaks oma ülesanded ära tegema. Läheme lahingut andma."

Läks!

FC Elva põhikoosseis: Karl Kruus; Remi Kõivik, Veiko Kütt, Martin Thomson, Henri Härm; Kaarel Tinn, Nikita Karasjov, Markus Lokk; Tarmo Kerro, Jürgen Kuresoo, Paul-Feliks Frei.

Avaminutist alates oli domineeriv pool FC Elva, pall oli vastase kasti ligidal ning harva oma värava all. Kiiret avaväravat meie mehed lüüa ei suutnud, võimalusi oli siiski mitmeid! 16. minutil realiseerisid vastased enda seni ainsa ohtliku olukorra, meisterlikult mindi mängu juhtima. Meie mehed panid grammi enda esitluses juurde ning 26. minutil lõi Veiko Kütt enda hooaja teise värava, taas nurgalöögist ja taas peaga! Elva mehed pressisid korralikult, kuid poolaja lõpus, 42. minutil lõid vastased teist korda mängus raami ning otse ristnurka, olime taas kaotusseisus. Poolaja lõpus oli meil mitmeid häid momente, kuid õnnest jäi puudu -  ragises ka vastaste värava post.

Teisele poolajale tulid Elva mehed vihasemalt peale, suruti ning pidevalt oldi ohtlikud, kuid väravasse ei suudetud palli panna. Lõime värava, kuid see tühistati suluseisu tõttu. Poolaja teine pool kulges rahulikumalt, surusime, kuid ei suutnud olukordi tekitada. 88. minutil tulid vastased kontrarünnakule ning lõid viimase naela meie kirstu, 1:3 kaotusseis oli tõsiasi. Lisaminutid kulgesid meile tulutult.

17. märtsil kell 13 Elva Nike Arenal

FC Elva - JK Tallinna Kalev U21 1:3 (1:2)
26. Veiko Kütt - 16., 88. Karl Anton Sõerde, 42. Artjom Ostrovski

Hoiatused: 90.+5. Ats Joandi - 70. Mooses Leinštrep, 90.+4. Kiur Mägiste
Mänguolud: +3, pilves ilm; kunstmuru väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 182
Peakohtunik: Martti Pukk
Abikohtunikud: Sander Saga, Jaan Roos

Elva: Karl Kruus, Remi Kõivik (58. Mihkel Kuresoo), Veiko Kütt, Martin Thomson, Henri Härm (46. Karl Bussov), Tarmo Kerro (70. Veiko Maidla), Kaarel Tinn (64. Deniss Samoilov), Markus Lokk, Nikita Karasjov (70. Ats Joandi), Jürgen Kuresoo, Paul-Feliks Frei.
Varus: Arvo Käkk, Karl Bussov, Mihkel Kuresoo, Deniss Samoilov, Veiko Maidla, Ats Joandi, Tarvo Timm.

Kalev U21: Stiven Raider, Mooses Leinštrep, Hans Joosep Tammerik, Markus Allast, Gregor Wahl, Sandor Dino Franch (77. Robin Tukia), Markus Õispuu, Karl Anton Sõerde (90.+1. Vincent Vaus), Kiur Mägiste, Artjom Ostrovski (60. Mikk Johannes Siitam), Kenert Anniste (86. Konstantin Sokolov).
Varus: Robin Tukia, Vincent Vaus, Konstantin Sokolov, Mikk Johannes Siitam.

FC Elva tänab kõiki fänne, kes tulid omasid toetama! FC Elva esindusmeeskond jätkab veel suurema motivatsiooniga enda hooaega 30. märtsil, kui võõrsil kohtutakse Kohtla-Järve JK Järve meeskonnaga. Mängu avavile Ahtme kunstmurustaadionil kell 13:00. Tule toeta omasid ka kodust kaugel!