Esindus võitis kodus tugevat Pärnut

Esiliiga seitsmendas voorus alistas FC Elva esindusmeeskond koduväljakul Pärnu JK Vapruse meeskonna tulemusega 3:2!

Kasutaja FC Elva foto
FC Elva tähistamas väravat/Foto: Cristel Jakobson
Enne mängu:

Meie peatreener Veiko Haan: "Tabeliseisu vaadates on selgelt näha, et meile on punkte rohkem vaja, kui Pärnul. Neid me lähemegi laupäeval püüdma."

Mees, kes alati enda ideid jagab ehk Karl Bussov: "Pärnu pole mõnda aega meid Elvas külastanud. Kindlasti tulevad nad agressiivselt ja sihikindlalt väljakule. Peame igas elemendis natuke paremad olema, et võit võtta."

Pärnakate treener Taavi Midenbritt: "Oleme mängude sees olnud üsna kõikuvad, on olnud häid perioode ja kehvemaid perioode. Peale füüsilise valmisoleku on oluline vaimne pool, selleks et tagada stabiilsus enda mängus."

Pärnu poolkaitsja Reno Mark: "Oleme viimaste mängudega positiivse hoo sisse saanud ja sõidame Elvasse enesekindlalt. Tuleb põnev mäng ja võitleme kõvasti, et 3 punkti koju tuua."

Läks!

FC Elva põhikoosseis/Viimase hetke muudatusena alustas väravas nr. 1 Arvo Käkk

Paremini alustas kindlasti kodumeeskond, mitmel korral saime ohtlikult kontrarünnakutesse joosta, kuid kahjuks tulutult. Mäng kiskus juba alguses jõuliseks, esimesel poolajal jagati neli kollast kaarti, kuid kaardiväärilisi olukordi oli mitmeid. Pingelises õhkkonnas lõi FC Elva avavärava - Jürgen Kuresoo järjekordne väravasööt, Markus Lokk tegi hea liikumise ning tagapostis pidi palli vaid võrku lükkama. Esimesel poolajal oli mitu olukorda Pärnu meestel samuti, aga vajalikust otsustusvõimest jäi puudu. Hoopis poolaja lõpp kiskus tuliseks, kohtunikul oli keeruline jõulist mängu manageerida.

Teise poolaja alguses asusime juhtima juba 2:0 - tipuründajana alustanud Ats Joandi demonstreeris enda tehnikat ja kiirust ning pani suurepärase palli läbi vastase karistusala Kaarel Tinni jala peale, kes pidi palli lihtsalt tühja võrku panema. Kohe oli Pärnu mängus tagasi, nurgalöögist löödi üks tagasi. Mäng läks loomulikult pingeliseks, kuid liialt palju ohtu meie väravale ei kujutatud. Ka teisel poolajal jagati neli kollast kaarti, mehed vajasid mitmeid vigastuspause. Mängu lõpp oli kulminatsioon - kontrarünnakust lõi FC Elva enda kolmanda värava, Kristo Kolesnitšenko esimesed minutid sel aastal ning esimene väravasööt lubas Markus Lokil lüüa enda teise värava. Skoor püsis vaid minuti, vägagi kaheldav penalti tegi lõppskooriks 3:2 Elvale.

FC Elva - Pärnu JK Vaprus 3:2 (1:0)
20., 90+1. Markus Lokk, 47. Kaarel Tinn - 52., 90+4. pen. Henri Hanson

Hoiatused: 10. Deniss Samoilov, 19. Henri Härm, 35. Veiko Kütt, 80. Mihkel Kuresoo - 6. Ronaldo Tiismaa, 58. Enrico Veensalu, 81. Tõnis Vihmoja, 85. Georg Grahv
Mänguolud: +13, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 210
Peakohtunik: Miko Pupart
Abikohtunikud: Petteri Schultz, Timo Sujev

Elva: Arvo Käkk, Mihkel Kuresoo, Veiko Kütt (90+2. Naatan Siimeon Tamm), Martin Thomson, Henri Härm, Paul-Feliks Frei (70. Tarvo Timm), Deniss Samoilov, Kaarel Tinn (77. Nikita Karasjov), Markus Lokk, Jürgen Kuresoo (88. Kristo Kolesnitšenko), Ats Joandi (61. Veiko Maidla).
Varus: Karl Kruus, Naatan Siimeon Tamm, Nikita Karasjov, Kristo Kolesnitšenko, Veiko Maidla, Tarvo Timm.

Vaprus: Hendrik Vainu, Enrico Veensalu, Uku Kõrre, Magnus Villota, Tõnis Vihmoja, Rocco Mõtt (68. Robin Limberg), Reno Mark (70. Georg Grahv), Henri Hanson, Ronaldo Tiismaa (61. Greger Könninge), Ander Paabut (83. Kaspar Kubber), Kristen Saarts.
Varus: Raido Ott, Georg Grahv, Greger Könninge, Kaspar Kubber, Robin Limberg, Alder Lepik.

FC Elva tänab kõiki inimesi, kes leidsid tee staadionile! FC Elva esindusmeeskonna hooaeg jätkub juba teisipäeval 23. aprillil Tabasalus, kui karikavõistluste raames kohtutakse JK Tabasaluga! Võit viiks Elva Eesti parima nelja klubi hulka! Tule toeta omasid tähtsas mängus ka võõrsil!