FC Elva esindusmeeskond valmistub hooajaks EJL halliturniiril

Nädalavahetusel olid FC Elva 2014 hooaja esimesed treeningkohtumised, mis toimusid Eesti Jalgpalliliidu poolt korraldatud halliturniiri raames. Uhiuues jalgpallihallis mängiti Tallinna võistkondade FC Puuma ja FC Ararat TTÜ vastu.
1. veebruaril kell 13:30 EJL jalgpallihall
Tallinna FC Puuma - FC Elva 3:3 (1:1)
Väravad: 21. Apalinski, 52. Dmitrijev, 60. Kink - 25., 82. Joandi, 73. Tinn
Peakohtunik: Tomi Rahula
Abikohtunikud: Anni Rahula, Taavi Puuorg

FC Elva: 1-Käkk (46. 12-Toom), 5-Rando Kuus, 2-Haan, 3-Thomson, 18-M. Kuresoo, 10-Kiho, 8-Tinn (75. 6-Sikk), 9-Joandi, 15-Samoilov (46. 20-Mekk), 19-Alev (46. Altsaar), 14-Frei.

Raske esimene poolaeg

Samal ajal kui Elva mängijad alles kohanesid väljakuga haaras FC Puuma mänguohjad enda kätte. Initsiatiiv oli vastaste poolel ja Elva vajus oma värava lähistele. Varsti sai FC Puuma ka oma survele tulemuse. Pall tõsteti keskväljalt Elva karistusalasse, kus vastaste ründaja Tarmo Kink võttis palli rinnaga maha ja jättis selle endast vasakule. Pavel Apalinski lõi lähilöögi tugevalt läbi Arvo Käki käte väravasse. Elva tegi oma järeldused ja hakkas vastaseid kõrgemalt pressima, et nende mäng nii ladusalt ei sujuks. Poolaja teisel poolel saime selle tulemusena mõned nurgalöögid. Vastaste kaitsjad ei olnud piisavalt aktiivsed ja Ats Joandi lõi nurgalöögist tulnud palli peaga tugevalt väravalati alla. Poolaeg 1:1 ja me olime mängus tagasi, hoolimata algusest, mis ei tõotanud head.

Võimas teine poolaeg

Jätkasime vastase pressimist kõrgemalt. Mäng muutus seeläbi palju võrdsemaks ja lahtisemaks. Mäng käis ühe värava alt teise alla ja ühel sellisel üleminekul andsid vastased hea läbisöödu oma kiirele ründajale, kes lükkas palli mööda vastu tulnud väravavaht Christopher Toomist. FC Elva proovis ikka julgelt edasi minna ja lahtine mäng jätkus. 60. minutil sai FC Elva karistusala taga palli jälle vastaste osavaim mees Tarmo Kink, kes näitas, et hakkab lööma oma lemmiku vasaku jalaga, aga tegi siis hoopis kavala pette lükates palli paremale ja lõi paljudele ootamatult väga hea löögi värava alumisse nurka oma parema jalaga. 1:3. Elva mängus oli raske hetk, kuna oli tunda hetkelist väsimust ja vastased olid 2 väravaga ees. Meeskond töötas sellest hoolimata hea isuga ja vastaste jõud hakkas järjest raugema. Elva sai tihti palli kätte juba väga lähedal Puuma väravale ja sealt oli võimalik kiiresti ohtlikult löögile minna. Ühe sellise pallivõitmise tagajärjel sattus pall vastase põrkest Gero Meki jalale, kes lükkas lühikese söödu karistusalasse Kaarel Tinnile kes lõi palli värava tagumisse nurka. Elva jätkas surumist ja oli oodata väravat. Aga sellist väravat ei oleks paljud osanud oodatagi. Ats Joandi sai keskväljal palli, võttis sellega mõned sammud hoogu ja lõi 35 meetril tõelise iluvärava Puuma värava lati alla. Vastaste hoog oli raugenud ja õhus oli Elva neljas värav aga enne sai mänguaeg läbi.

Korralik tulemus tugeva vastasega, aga veelgi olulisem on asja juures see, et saime väga heades tingimustes kokkumängu harjutada. Hea on ka see, et paljud nooremad mehed said tugeva kogemuse mis aitab neil edasi areneda.

2. veebruaril kell 18:45 EJL jalgpallihall
FC Elva - FC Ararat TTÜ 2:0 (1:0)
Väravad: 34. Joandi, 80. Tinn
Peakohtunik: Risto Eelmaa
Abikohtunikud: Roman Laidinen, Marto Kiisk

FC Elva: 1-Käkk, 5-Rando Kuus (60. 20-Mekk), 6-Sikk (46. 2-Haan), 3-Thomson, 4-Bussov, 10-M.Kuresoo, 7-Kerro, 8-Tinn, 9-Joandi (60. 15-Samoilov), 11-Altsaar (60. 19-Alev), 14-Frei.

Võitluslik ja tempokas mäng tõi võidu

Pühapäeval kohtusime juba vägagi tuttava Ararat TTÜga, kellega oleme liigas tihti madistanud. Mäng osavate vastastega kujunes algusest lõpuni lahtiseks ja võitluslikuks. Kuigi Ararat oli mängu rohkem domineerinud oli hoopis FC Elva see, kes läks mängu juhtima. 34. minutil tehti vasakus ääres viga Elva mängija vastu. Kaarel Tinn ei saatnud just parima kvaliteediga palli karistusalasse, aga vastaste väravavaht ja kaitsjad jäid liiga passivseks, Ats Joandi läks ise otsustavalt pallile ja lõi peaga 1:0.

Teine poolaeg jätkus sarnaselt. Mäng oli lahtine ja pigem oli kontroll Ararati käes, aga Elva meeskondlik koostöö oli piisavalt hea, et vältida ohtlikke olukordi meie värava lähistel. Vastaste jõud hakkas raugema ja mida lähemale lõpule, seda kõrgemalt pressis vastaseid Elva meeskond. 80. minutil võitsimegi palli üsna vastase värava juures, paar kiiret söötu ja kasti joonel oli vabaks jäänud Kaarel Tinn, kes tegi huvitava löögi parema jala välisküljega. Löök osutus piisavalt tugevaks ja täpseks, et teha seisuks 2:0. Vastaste võitlustahe oli murtud ja mäng sai Elva poolt kindlalt ja kontrollitult lõpetatud.

Jällegi said uusi kogemusi mitmed noored ja ka meeskondlik suhtlus oli paremal tasemel, kui eelmisel mängul. Koostöö arenes.

Järgmisel nädalavahetusel osaleb FC Elva jälle Eesti Jalgpalliliidu halliturniiril. Tallinnas kohtutakse laupäeval 8.veebruaril kell 18:45 Tallinna JK Legioniga ja pühapäeval 9. veebruaril kell 17:00 Maardu FC Starbunkeriga.