FC Elva mängis pühapäeval FC Santosega

Mõlemad võistkonnad olid liigas mänguvabad ja nii otsustati teha üks treeningmäng. Teise liiga selge favoriidi ja juba mitmeid kõrgema liiga võistkondi alistanud mäng FC Santosega oli väga vajalik. Kohtumine lõppes sõbraliku 2:2 viigiga, Elva meeskonna väravate eest hoolitsesid Martin Thomson ja Jürgen Kuresoo.
14. märtsil kell 14:30 Annelinna kunstmuruväljak
FC Santos vs FC Elva 2:2 (2:1)
Värav: 13.Vellemaa, 19. S. Valtna - 10. Thomson, 59. J. Kuresoo
Hoiatused: 30., 68. Tinn
Eemaldamised: 68. Tinn
Peakohtunik: Rauno Tutk

Kohtumise eesmärk oli anda kõvasti mänguaega noorematele, seega said Martin Thomson ja Deniss Samoilov proovida 90 minutit. Mängust jäi eemale Mihkel Kuresoo.
Kohtumine oli algusest peale FC Santose kontrolli all, mis oli ka FC Elva mängu eesmärk, anda initsiatiiv vastasele ja lahendada olukordi vasturünnakutega.
Esimene värav sündis nurgalöögi järgses olukorras kui Thomsoni löök maandus värava alumises nurgas. Mõned minutid hiljem koduvõistkond viigistas ja 19. minutil läksid ka juba juhtima. Omad momendid olid mõlemal poolel.
Teine poolaeg kontrollisid võõrustajad mängu veelgi rohkem. 59. minutil viigistas mänguseisu J. Kuresoo, kelle tugev löök karistusala joonelt lati alla raksatas! Vähemusse jäädes mängis FC Elva kaitses hoopis hingestatumalt ja tekkis momente ka rünnakul. Kogu mängu dikteeris siiski FC Santos, kuid ei omanud enam suurt ohtu väravale.

FC Santos jätkas oma kaotusteta seeriat aastal 2013. Märkimist väärivad tulemused, et võidetud on JK Tammeka 2:1 (Premium liiga) ja FS Metta/LU 2:0 (Virsliga) ning Rakvere JK Tarvasega viik (Esiliiga). II-liiga avavoorus võideti Türi JK Ganvixi võistkonda koguni 13:1!

FC Elva järgmise kohtumise saatus selgub teisipäeval!