Esindusmeeskonna ajalugu


Margus Ivask: " Ent uue tõuke sai jalgpalli areng Elvas 1994ndal aastal, mil jalgpalli edasiviimise võttis enda südameasjaks ja kohustuseks Ville Sonn. Samal aasta novembrikuus registreeris ta ametlikult Elva jalgpalliklubi ja koondas enda ümber 20 noort huvilist. /.../ 1994-1997 hakkas Elva linna meeskond mängima 4. liigas. "

Aastal 2011 mängis FC Elva esindusmeeskond III liigat kui võistkonna peatreeneriks oli Marek Naaris ja treeneriteks nimetatud veel ka Veiko Haan ja Veiko Kütt.  Juba 2011 aastal mängisid meie meeskonna koosseisu mitmed mehed, keda tänagi platsil jooksmas näeme esindusmeeskonnas nagu näiteks Bussov, Kerro, Kuus, Käkk, Kutt, Kuresood, Tinn ja Samoilov. Tol ajal võis ka platsil vormis näha praegust peatreenerit Veiko Haani ning FC Elva kasvandikku Madis Vihmanni, kes 2019ndal aastal  mängib klubis St. Johnstone FC. 

Taga vasakult: Arvo Käkk, Karl Bussov, Jürgen Kuresoo, Taavi Aasmäe, Marek Naaris (peatreener), Veiko Kütt, Evert Soonberg, Juri Sirokov, Ergo Leppik
Ees vasakult: Veiko Haan, Raido Kuus, Kaarel Tinn, Henry Eichelmann, Rando Kuus, Erki Vorobjovski, Deniss Samoilov, Riho Männiste.

2012ndal aastal tõusis meie esindusmeeskond teise liigasse. Abitreeneri rolli asus täitma Jürgen Kuresoo, Veiko Kütt sai omale ülesandeks olla ÜKE treener ning füsioterapeudi kohta asus täitma Mihkel Kuresoo.

Hoog sees liikus meie esindusmeekond iga aastaga üha kõrgemale ning 2013. aastal astuti taas samm edasi Esiliiga B-sse. Võiskonna koosseisus võis näha uusi mängijaid kasvamas esindusmeeskonnas (nt Frei, Altsaar, Joandi, Thomson ja mitmeid teisi). Samuti tehti esindusmeeskonna juures samm edasi ning pandi paika turvajuhi roll, mida hakkas täitma Alik Säde. Kodumängude korraldajaks sai Siim Ivask ning fännikoordinaatoriteks Eneli Õigus ja Riin Rebane.

2014. aastal jäi meeskond püsima Esiliiga B-sse. Võistkonna juures toimus muudatus ning varasema peatreeneri Marek Naarise asemel alustas meeskonna juures tegutsemist peatreenerina Kaido Koppel, kes 2019ndaks aastaks on saanud Tartu JK Tammeka esindusmeeskonna peatreeneriks, kes mängib Premium liigas. Kui 2014ndal aastal saavutati Esiliiga B-s tabelis 6. koht, siis aasta hiljem suudeti 2 kohta tõusta ning 2015 vaatas meeskond Esiliiga poole juba 4. kohalt. Varasemalt meeskonnas mänginud Veiko Haan sai 2015. aastal esindusmeeskonna abitreeneriks Kaido Kopli kõrval.


FC Elva esindusmeeskond aastal 2015 / FOTO: Liiva Ivask

2016. aastaks oli esindusmeeskonnaga liitunud juba mitmed noored mängijad (Tammeorg, Karro, Kolesnitšenko, Timm, Härm ja paljud teised). 2016ndal aastal toimus võistkonna mängudel ja tiimis mitmeid muudatusi. Suurimaks muudatuseks oli 21.11.2016 Kaido Koppeli lahkumine esindusmeeskonna juures poolte kokkuleppel. Samal aastal alustas kodumängudel eraldi korraldustiim, fännikoordinaatorite töö võtsid üle Marek Madisoo, Rain Suits ja Deniss Stets. Alustasid FC Elva tantsutüdrukud, kes FC Elva esindusmeeskonna kodumängudel poolajal pealtvaatajatele tantsulisi numbreid esitasid. Hooaja kokkuvõttes saavutas võistkond Esiliiga B-s 2. koha! 

2017. aasta hooajal sai FC Elva esindusmeeskonna peatreeneriks Veiko Haan ning alustati mängimist Esiliigas, kus ka tänaseks Haani käe all mängitakse. Kui 2017nda aasta hooajal saavutas meeskond Esiliigas 9. koha, siis aasta hiljem vaadati juba Premium liiga poole kui 2018nda aasta kokkuvõttes jõuti üleminekumängudele, kus meie mehed pidid tunnistama FC Kuressaare paremust. See aga meeskonda ei peatanud ning 2019nda aasta hooajal näidati taaskord head minekut, kuid seekord jäid üleminekumängud sammukese liiga kaugele. 2019ndal aastal liitus meeskonnaga ka klubi kasvandik Markus Lokk, kes vahepeal mängis Tallinna FC Levadias ja Tartu JK Tammekas.

Hoia meeste tegutsemisel silm peale meie sotisaalmeedia või kodulehe kaudu ning treenime, et hooaeg 2020 oleks taas samm edasi võistkonnana.